Uued suunad valgustamisel- messil Light+Building 2024

See tähendab tootmise optimeerimist, tootmisaja lühenemist ja sellega kulude vähendamist. Väiksemad on materjalikulud, eesmärgiga muuta toode efektiivsemaks ja energiasäästlikumaks, andes tugevama valgusvoog luumenites kuid samas vähem watte. 

Valgustid toodetakse paljus juba taaskasutatavatest materjalidest, lähevad ka kaalult kergemaks.

Jätkusuutlikust mõõdetakse uue standardi HE High Effinciency (organisatsiooni TM66) skaalaga väärtusega 0-4.

Muuseas maksimaalse väärtuse 4 juures peaks ka Led ise olema taaskasutatav ehk ümbertöödeldav. Tulevikus on see mõeldav masinate abil, mis on võimelised eraldama valgusallikast kõik erinevad materjalid ja keemia abil hävitama.

Linea Light  Group tootjana on testinud osasid oma uusi tooteid ja need asetsevad sellel skaalal vahemikus 2,3-2,4. 

Süvisvalgusti Modoc TM 66 näit 2,4  puhul on efektiivsus tõusnud 142 lm w kohta. 

Pildil: Modoc seeria on suure valikuga erinevate läbimõõtude, optikate ja luksidega, võimsustega 2 w kuni 37w ni.

Siit leiab ka ”seinapesija” variandi. Spetsiaalne rotosümmeetriline optika hajutab valgust ühtlaselt kogu seina ulatuses. On ideaalne arhitektuursete detailide rõhutamiseks, kunstiteoste valgustamiseks või lihtsalt ühtlaselt valgustatud keskkonna loomiseks.

Jätkusuutlike valgustite hulka saab lugeda seeria Evo uued ( tootja Linea Light)valgustite versioonid, mille optika, sisud on vahetatavad, taaskasutatavad, mis omakorda aitavad vähendada mõju keskkonnale ehk vähendavad CO2 ”jalajälge”.

Pildil tootja Linea Light süvisvalgustid nimega Evo

Kõik komponendid on lihtsasti lahtivõetavad ja vahetatavad ilma, et peaks uue valgusti ostma.

Need on 61% taaskasutatud materjalist, 98% taaskasutatavad, 98% ulatuses parandatavad. 

Ka on neis kasutatavad driverid (nimetusega Slim He) on pikaealisemad ja effektiivsemad. Võrreldes 2022 aastaga on 2024. aastal nende maksimum efektiivsus muutunud 69% lt 90%-le, kaal vähenenud 91 gr-lt 48 grammile, eluiga kasvanud 60 000 lt 101 000 tunnile. 

HE tähisega on ka süvis-ja siinivalgustite tooteseeria Woofer ( Linea Light), mis on nüüdsest energiasäästlikum, suurema luumenite arvuga, kuid samas on vähenenud elektritarbimine ehk vähenenud watid. Woofer V2 versioonile on lisandunud suisa 1066 lm 25 w juures (muutus 2941- 4007 lm).

Pildil süvisvalgusti Woofer tootjalt Linea Light

Uus kõrge säästlikkusega modulaarne süsteem nimega Rollip on He märgise saanud tänu uuele tehnilisele paigalduslahendusele. 

Pildil Rollip siinivalgusti tootjalt LineaLight

Tänu plastikust lisavahendile on valgusti paigaldus täpne ja kiire. Samas on vähendatud 40% ulatuses toote materjali -alumiiniumi. Vana profiil kaalus 1,78 kg, uus 1,09 kg (näide tootelt Rolliup60_MS). 30% energiasäästlikkus on aga saavutatud tänu uuele HE LED valgusallikale. Moodulsüsteemi saab luua kuni 20 m pikkuselt.

Uudne HE ( High Effenciency) märgisega valgusti nimega Skylum on märkimisväärne kuna ei jäta üldse varje.

Skylum võib olla nii mikroprismaatilise kattega kui spetsiaalse kangaga, mida saab ise valgustilt maha võtta, pesta ja tagasi panna. 

Skylum saab olla nii süvis- kui laepealne valgusti, samas ka rippuvana. Erilahendusena saab tellida erimõõdus ja kujus variante, suurim võimalik mõõt 5780×1460 mm.  

Uus tehnoloogia võimaldab pikendada valgustite kasutusaega kuna komponente: optikat, LEDe ja adaptereid saab ise kergesti vahetada.

Poodide, hotellide ja restoranide valgustusest pakub Molto Luce elegantse valgustite seeria nimega Rogga. Siia kuuluvad nii suund- kui rippvalgustid, süvis-ja siinivalgustid.

Pildil tootja Molto Luce valgustite seeria nimega Rogga

Viimane uudis on see, et nüüd saab samalihtsasti ka adapterit vahetada. Seda siis Rocca valgustite puhul. Sellega saame pikendada valgustite kasutusaega, tagades kulu efektiivsuse. Rõhku on pandud õigele valgusnurgale, seega valikus on super spot, spot, medium, spetsiaalne LFO versioon maksimaalseks pimestuse vältimiseks, läätsed, must reflektor. 

Kuna Molto Luce võimaldab laia toonide valikut Rocca seeria puhul, siis miks mitte kasutada neid valgusteid ka kodustes interjöörides. Eriilme annavad näiteks kreemjas, tumeda viinamarja sinine, mustikasinine, metsa jt. värvid. 

Sellised arengud on võimalikud tänu innovaatilisele X-Change tehnoloogiale, kus LEDe, optikat on võimalik vahetada lihtsasti kõike ise kombineerides ilma spetsiaalseid tööriistu vajades.

Molto Luce uuenduslik uus X- Change tehnoloogial põhinev kergesti vahetatav COB LED kasutamine annab suurema efektiivsuse.

Sisu on vahetatav, see aga tagab energiatõhususe, jätkusuutlikkuse ja suurema paindlikkuse. Nii saab uue COB mooduli vahetusega teise värvsustemperatuuri või valgusnurga, uue CRI väärtuse või muu valguse omaduse.

Need LEDid tarbivad vähem energiat, kuid on suurema luumeni väärtusega.

Uus Molto Luce tehnoloogia võimaldab kiiresti üle minna uutele COB LEDide põlvkondadele. Selline vahetus moodustab umbes 10% esialgsetest kuludest, mis tekiksid täieliku prožektori väljavahetusega. Sellisest vahetusest jääb ka vähem keskkonna jäätmeid.

Pildil: Sellised COB LED on nüüd seeriatootes MOVA siinide prožektorites.

Uus tehnoloogia COB LED ideega sobib just hästi kasutamiseks büroodes, kauplustes, sest LEDide  vahetus on lihtne, ei vaja erilisi tööriistu, saab teha otse siinil bajonett luku abil.

Tootja LedsC4 pollarvalgusti Eko on samuti tähelepanuväärne oma lihtsa paigaldamise ja hoolduse poolest. GU 10 valgusallikaga.

Samuti leiab siit 7 erinevat pinnakatte värvi, näiteks rohelise ja kuldse. Samast seeriast võib leida ka valgusti õue seinale (IP66).

Lihtsasti paigaldatav õuevalgusti nimega Easy Safe Garden ( tootja LedsC4). Sellel on toiteallikas ja juhtmestiku süsteem, mis võimaldab valgusteid väga lihtsal viisil ühendada.

Õuevalgusti Easy Safe Garden tootjalt LedsC4

ja teadmiseks tootja LedsC4 annab teada, et 99% toodetest on vahetatavate Led ja draiveritega, 57 % kollektsioonidest on valmistatud taaskasutatavatest materjalidest.

Uue võimalusena sisaldab see rõngast, mis aitab  detaili paigaldada süvistatud vahedesse, mille suurus erineb standardmõõdust. Seda uut lisatarvikut saab detailile lihtsalt ja kiiresti paigutada ning see pakub laias valikus paigaldusvõimalusi. 

Tootjalt LedsC4 süvisvalgusti Lite on mugavasti paigaldatav lisatarviku abil

See paljude variatsioonidega süvisvalgusti Lite sobib kasutamiseks nii kõrgete kui kompaktsemate ruumide korral, pakkudes nii suund kui üldvalgust. Grafeentehnoloogia abil valmistatud Lite moodul võimaldab väiksemat ja kergemat jahutusradiaatorit, mida saab paigaldada madalate lagedega eluruumide vahelagedesse. Vaid 40mm sügavusega.

Lite on kolmes suuruses (Ø75, Ø88 ja Ø105) süvistatav allvalgusti, mis tänu kaasasolevale lisaraamile katab kõik süvendite läbimõõdud Ø65 kuni Ø110 mm.Suurepärase visuaalse mugavuse aitavad luua erinevad tarvikud: elliptilised, ruudukujulised difuuserid, kärgpaneelid võimaldavad kohandada valgusvihu vastavalt ruumi vajadustele. 

Siinisüsteem Magnetics (Tootja Molto Luce)on võimalik paljudes versioonides nii süvis kui pinnapealsena ning erinevate lisadega, suundvalgustite ja lineaarsete moodulitega, mida saab magneti abil kergelt lisada ja ära võtta või ümberpaigutada. Aitab kokku hoida aega, sest see tegevus ei ole ajamahukas vaid lihtne ja käepärane. Valikutes leiab erinevaid reflektoreid erinevate valgusnurkadega. Lisatud  sümmetriline võre muudab  valguse pimestus vabaks, asümeetriline võre aga toob valguse seinale mitte pimestades.

Pildil tootja Molto Luce siinisüsteem Magnetics

Erinevate ühendustega saab siine suunata 90 kraadi nii seinale kui lael.

Huvitavaks teeb süsteemi musta opaali mooduli kasutamine, mil valgusti mitte põledes see moodul sulandub musta siiniga ega tule esile.

Magnetics süsteemi on võimalik juhtida ka DALI abil, mil valgusteid saab lülitada nii ühe kaupa individuaalselt kui grupiti. Seda süsteemi sobib kasutada nii kodus kui ühiskondlikes ruumides.

on LedsC4 seeria Infinite Slim.

Pildil LedsC4 seeria Infinite Slim

Vaid 25mm läbimõõduga profiilvalgusti Infinite  on saadaval ripp- ja vastu lage variandina. Mehhanilise ja elektrilise ühendusega on profiilid kergesti ühendatavad. Saadaval nii 3000K kui 4000K, luumenid vahemikus 2949-9160.

See büroosse sobilik valgusti  saab olla kasutuses kasvõi 4 töökohal korraga. Näiteks Lens2Double versioon võimaldab samaaegselt ühel pool töötajale ühed valgustingimused ja teisel pool asetsejale teised. Samuti on võimalik üks pooltest töötama jätta, teine pool valgus välja lülitada.

Lens 2 reageerib nii päevalguse muutusele kui inimese liikumisele aitades niimoodi kaasa energiasäästmisele. Samas on võimalik luua personaalne valgustus vastavalt individuaalsele vajadusele nii vasakulpool oleval kui paremalpool olevale töötajale. Näiteks tagab valgusti piisava arvu lukse ka siis kui kasutatakse ülestõstetud lauda töötamiseks. Sensor Matrix aitab tagada piisava valgustuse valgustavale pinnale arvestades, et iga 30cm tagant (jagades lauapinna 5 sektoriks) valgustugevused lauapinnal on erinevad. Valgusti hinna aitab kompenseerida säästmisest saadav kasu.

Linea Light Ink surface kummivoolik paigaldatakse nagadega. Seda saab mitut moodi asetada: näiteks seinalt lakke ja kahe seina vahele ning selle külge omakorda rippvalgusti või suundvalgusti.

Sobib hästi kitsastesse ruumidesse, paigalduspiirangutega ruumidesse või olukorda, kus laes pole vooluvõtu kohta. Seega sobib ajaloolistesse võlvidega ruumidesse, minimalistlik kaabel jääb ise tagasihoidlikuks kuid võimaldab valguslahendust koos lisaks paigutatud prožektoritele ja erinevatele rippvalgustitele.

Toodet on lihtne paigaldada ja asukohta muuta. Valgusti tuleb kinnitada kerge surve all, keerates kuuskantvõtmega turvaseadekruvid sisse. Kaabel on ohutu. DALI Point-to-point protokolli abil saab valgusteid kaablil individuaalselt hämardada või intensiivsust reguleerida ja sisse-välja lülitada. 

Näiteid Nova Luce 2024 aasta tehniliste valgustite valikust. 

Akustiliste valgustite tootmisele spetsialiseerunud firma Flexxica pakub suure s valikus erinevaid akustilisi valgusteid.

Valgusti paneelid saavad olla erinevatest materjalidest, nagu näiteks ecoPET-plaadist paneelid, polsterdatud akustilisest vahust paneelid või erineva helineeldumistasemega akustilisest vildist paneelid.

See valgusti nimega Sol  tootjalt Flexxica kiirgab kvaliteetset hajutatud valgust mõlemal viisil. Allapoole suunatud valgust hajutab lisaks mikroprismaatiline hajuti, luues täiuslikud töötingimused. Ülemine valgus muudab ruumi heledamaks, täites selle meeldiva säraga. Sol on valmistatud ecoPET-ist – taaskasutatud PET-pudelitest valmistatud sünteetilistest viltpaneelidest, mis lahendavad siseruumide akustikaprobleeme. 

Materjal on mittesüttiv, vastupidav ja kergesti hooldatav ning samal ajal katsudes õrn ja pehme. See on loodud taaskasutatud materjalist ja seda on võimalik uuesti ringlusse võtta.  Saadaval 2 erinevas läbimõõdus.

Sol on pälvinud GOOD DESIGN ja GERMAN DESIGN award special2024 auhinnad.

Akustiline valgusti nimega Sol tootjalt Flexxica

Rippvalgusti Simple Ceiling ( tootja Flexxica) kujutab endast peent ja tõhusat keskkonnateadliku ruumiakustika ja esteetilise disaini ühendust.

Fotol akustiline valgusti Simple Ceiling. Tootja Flexxica

Selle otsese ja kaudse valgusti lineaarne valgusallikas on riputatud kaheteistkümne U-kujulise ecoPET paneeli vahele, jättes komponentide vahele õhukihi, mis aitab heli neeldumist. Valgusti mürasummutuskoefitsient on üks ja pimestamise kõrvaldamiseks kasutatakse mikrostruktuuriga hajutit.

Ivy on vildist valmistatud skulptuurne valgusti, mis toimib kontoris nii valgusti, helisummutava elemendi kui ka kunstiteosena

Fotol Flexxica akustiline valgusti nimega Ivy

Ivy disain järgib valgustusmaailma ja kaasaegse kontoriarhitektuuri suundumusi, kus üha rohkem funktsioone on ühendatud üheks lahenduseks ehk  annavad professionaalset valgust, neelavad müra ja toovad teie kontorisse rohkem iseloomu. Tootja Flexxica. Tootele on omistatud 2024 Saksa DESIGN AWARD winner autasu.

Ka tootja Molto Luce termiliselt ühendatud lausriidest valmistatud akustilised valgustuselemendid tagavad tõhusa heli neeldumise. Nad vähendavad mürasaastet oma võimalikult suure hajutatult peegeldava pinnaga. Heli on võimeline sisenema poorsesse materjali, kuid seal muundatakse see soojusenergiaks. See tähendab, et kogu heli ei peegeldu ruumi tagasi. Tundub, et materjal neelab heli alla.

On tõestatud, et mürasaaste vähendamine parandab inimeste heaolu, keskendumisvõimet. Ja ka stressitase langeb. Akustika on auditooriumides, teatrites, konverentsiruumides, loengusaalides, klassiruumides ja kontoriruumides olulisem kui kunagi varem.

Tasub teada, et Molto Luce termiliselt ühendatud spetsiaalne lausriie on valmistatud  taaskasutatud plastikpudelitest.

Loomulikum valgus ja täpsem värviesitus. Seda hindav indeks CRI muutub aina täiuslikumaks, väärtuselt suuremaks. Räigusnäitaja UGR näitaja väiksemaks.

Büroodes tänu mikroprismaatilisele polükarbonaadist hajutile saavad arvutiga töötavad inimesed nautida suurepärast visuaalset mugavust.

Näiteks tootja Molto Luce  elegantse olemisega ringikujuline valgusti nimega Vuto loob õdusat (2700K) pimestasmisvaba valgust ja on DALI hämardatav.

Fotol tootja Molto Luce pimeastamisvaba valgusega Vuto.

Ideaalne töökohavalgusti tootjal Linea light nimega Ledge PRO( tootja LineaLight) on täiendatud erinevate sensoritega. Uudne õhukvaliteedi kontrollimise sensor annab näidu otse valgusti peale, mõõtes õhu CO2 sisaldust, niiskust ja temperatuuri. Oluline on teada, et valgusti ei tekita lauale mingeid varje ning UGR väiksem kui 19. Seega räigust silmale ei ole. Saadaval erinevate mõõtudega, 2 versioonis.

Uuenduslik süvisvalgustite seeria Cozy tootjalt Molto Luce, mille teeb eriliseks süvisvalgusti sees ning valgusallika taga, ümberringi valgustav eraldi lülitatav lisavalgus. Esimesel juhul annab valgusti fokusseeritud valgust, teisel juhul hajusat homogeenset üldvalgust.Valgusti on 17 W, 600 lm, 3000K. Siit seeriast leiab ka ”seinapesija tüüpi” valgusteid. Näidis näha Tammsaare tee valgustite salongis.

Fotol Molto Luce süvisvalgusti Cozy kahe esrineva lülitusega

Vee alla sobilik valgusti Nautilus tootjalt Linea Light on saadaval mitme funktsiooniga ehk 2 erineva Mix Flux optikaga, valgustis saab valguse suunda suunata nii, et ujudes täidab valgusti wallwasher ülesannet, siis valgustades seina ja nii ei pimestata basseinis ujujat. Kui aga bassein seisab tühjana, saab valgustis suunata valguse ühtlaselt üle basseini.

Lineaarne süsteem Node  tootjalt Linea Light on lihtsasti paigaldatav tänu uuenduslikele ühendustele ja sellele saab vajadusel lisada erinevaid mooduleid ja spotte. Node on piiritute võimalustega sisekujunduslik valgustusviis.

Fotol tootja Linea light lineaarne süsteem

Profiilvalgustiseeria Taglio  di Luce tootjalt LedsC4 pakub nii lineaarseid vorme, süvis kui pinnapealseid variante, seinale seinapesija varianti ja süvistatavat, nii otsest kui kaudset valgustust. Süsteemi saab kasutada isikupäraselt ja funktsionaalselt samas on valgusti ka dekoratiivne element.

Kollektsioonis on lugematu hulk lahendusi, alustades erinevatest Led ribade valikust kui võimsuse võimalustes alates 4,9W/lm kuni 28,8 W/lm, hulk suurusi, erinevate IP-ga ja värvsustemperatuuridega 2700K kuni 6500 K, RGB ja RGBW võimalustega. Süsteemide ühendamiseks on erinevad ühendused olemas, mis jäävad nähtamatuteks. 

Fotol profiilvalgusti nimega Taglio di Luce tootjalt LedsC4

Asai 3 D ( tootja LedsC4)on hästipainduv ja vastupidav liinvalgusti, mis võimaldab luua erinevaid efekte. On saadaval kahes standardvariandis 1 ja 8 meetrit, mida saab lõigata iga 10 sentimeetri järel. Kollektsioon ühildub Casambi lisaseadmega, mis võimaldab juhtida ja reguleerida ühevärvilist valgustit Casambi rakendusest.Asail on IK10 ja IP67 tagatud vastupidavus ning see on isegi ühenduskohtades hoitud, mistõttu sobib see ka õue.

Tooja Olev Lighting valgusti nimega Pepito on kui looduslik kujund õuevalgustina maapinnale asetamiseks, mõeldud markeerimisvalguseks teeradade ja kõnniteede diskreetseks valgustamiseks. Valgus ei pimesta. Valgusti on valmistatud alumiiniumist ja on saadaval musta, harjatud ja alumiiniumi karva. Valgusti mõõdud laiusega 180 mm, pikkusega 82 mm ja sügavusega 96 mm.

Aiavalgustusest pakub Linea Light kahe erineva kujuga PMMA materjalist kupliga säravat dekoratiivset õuevalgustit nimega Rolling Sky.

Fotol PMMA materjalist õuevalgusti Rolling Sky. Tootja Linea Light

Niiskuskindlus IP65 ja põrutuskindlus IK 07. Metallosad on saadaval kahes toonis: must ja tumepruun. Need on õdusad meeleolu valgustid eksterjööri.

Markeerimis valgustusest tutvustati 7,2 W asümeetriliselt valgustavat välisvalgustit nimega Buzzer.

Fotol välisvalgusti Buzzer tootjalt Linea light. Olemas 2 varianti: valgustusega 180 kraadi või 360 kraadi. Mis peamine, valgus ei pimesta.

Elegantne, päeval hästi maastikuga sulanduv, öösel sooja kumaga mittepimestav valgusti on nimega Sinia.

Elegantne, päeval hästi maastikuga sulanduv, öösel sooja kumaga mittepimestav valgusti on nimega Sinia. Saadaval musta ja pruuni pinnakattega, klaasist ja polükarbonaadist kupliga.

Linelight annab teada ka fassaadivalgustamise võimalustest, kus RGBW DMX juhitavad kitsad Paseo siinid saab nii süvistada kui seinale või põrandale paigutada olles ise musta, valget värvi või läbipaistvad. Tänu laiale optika, värsvustemperatuuride ja kontrollerite valikule saab luua eriilmelisi fassaade. Viimati teostati võimas fassaadi valguslahendus Kairos Egiptuse muuseumile.

Niiskuskindlusega IP68 kummist toodet nimega Rubber 3D protection saab kasutada kuni 3 m sügavuses vees ehk siis ideaalne basseinidesse.  Veealune StripLed valgusvoolik peab vastu nii kuumale veele kui vee survele puhastamise ajal. Saadaval ka RGBW variant.

Vee alla sobilik valgusti Nautilus (tootja Linea Light)on saadaval mitme funktsiooniga ehk 2 erineva Mix Flux optikaga, valgustis saab valguse suunda suunata nii, et ujudes täidab valgusti wallwasher ülesannet valgustades seina ja nii ei pimestata basseinis ujujat. Kui aga bassein seisab tühjana, saab valgustis suunata valguse ühtlaselt üle basseini.

Fotol valgusti Nautilus on 2 erineva optikaga. Tootja Linea Light

Erilisest klaasist elegantne silindriline Trisel (tootja Olev valgustid)saab olla nii ripp- põranda-, kui seinalamp. Ka metallosad on valminud käsitööna ning on saadaval 5 erinevas toonis. Valgusti värvsustemperatuuri saab juhtida nutitelefoni kaudu. 

Fotol tootja Olev valgusti nimega Trisel

Puhutud klaas on leidnud end põrandavalgustina nimega Terra&Luna. Kuulide läbimõõdud 350 mm ja 200 mm, valgusti pikkus 1840 mm.

Fotol valgusti nimega Terra&Luna tootjalt Olev Lighting

Dekoratiivsetest valgustitest tasub välja tuua valgustitootja Molto Luce seeria eestipärase nimega Pille. Noobli klaasiga ja silmapaistva kujuga on pisut retro puudutusega, mis on saadaval nii ripp-,seina-, laua- kui põrandavalgustina. Pille perekond on ka värvidevalikuga.

Uudne dekoratiivvalgustus nimega Ornato tootjalt Olev. Disainer: Mammini-Candido

Dekoratiivsete valgustite valikusse on lisandunud rippvalgusti Keops (tootja LedsC4), mis on E27 sokliga ning erinevate toonide, kuplite ja nende varieerimise võimalusega.

Fotol rippvalgusti Keops tootjalt LedsC4

Seeriast nimega Perlina leiab nüüd seinavalgusti ja põrandalambi. Siit leiab ka vannitoa valgusti, IP ga 44 ja USB pesaga laadimise võimalusega seina- ja lauavalgusti.

Eriline pärl tehniliste valgustite keskel oli Karmani valgusti nimega Beautiful mess. Nimi räägib juba iseenda eest. Siin on segatud erinevad kujundid ja materjalid, stiilid, mis on omakorda pärit erinevatest aegadest ja kohtadest. Siit leiad näiteks gaasilambi, 80-ndate neoonriba, Murano puhutud klaasi ja kristallist rosetid. Disainer: Marcantonia

Fotol Karmani valgusti nimega Beautiful mess

See on rippvalgustite perekond Triluna, mis pakub mooduleid, mida saab kombineerida kolmel erineval viisil. Sarnaselt Kuuga, mis igas oma faasis näitab – või varjab – iseenda aspekte, saab ka rippvalgusti Triluna koosneda kahest või kolmest elemendist. Valmistatud mattvalgest alumiiniumist, saadaval kolmes erinevas konfiguratsioonis. Tootja Karman, disainer Debonademeo.

Fotol rippvalgusti Triluna tootjalt Karman

Paindes 1-3-5 kupliga laelamp nimega Moony tootjal Karman, olemas ka põrandavalgustina. Võimalik kasutada ka õues.

Huvi korral vaata ka ülevaadet Light +Building messilt 2022 aastal Frankfurtis või Euroluce messilt 2023 Milaanos.

Liitu uudiskirjaga