Suur ülevaade Euroluce 2023 valgustite messilt

Märksõnadeks pigem funktsioon ja paindlikkus kui lihtsalt kenadus.

1.Interjööride ruumiliseks kujundamiseks peened arhitektuursed graafilised vormid.

LedsC4 Modular

Tootja LedsC4 valgustite perekond Modular võimaldab luua erinevaid lineaarseid kujundeid nii suurematesse kui väiksematesse ruumidesse.

Modulaarne rippvalgustussüsteem firmalt  Fabbian nimega Dome. See valgusti koosneb üksikutest elementidest, mis on omavahel ühendatud kaartega. Süsteem on väga paindlik, saab luua lõpmatu arve mooduleid ning komponeerida visuaalse efekti suurtesse ruumidesse. 

Peen poeetiline peaaegu märkamatu valgusti nimega Compass võib tekitada paindlikke geomeetriaid oma suurepärases funktsionaalsuses. Pinnakatteid ja muid tehnilisi valguse näitajaid saab samuti valida.

2. Valgustite mängulisus.

Siit leiame nutikaid valgustite seeriaid, mida saab ise komponeerida, luua erineva kujuga valgustussüsteeme. Valgustitel on mõnus funktsionaalsus ja liikuvus. Detaile on  lihtne ümberpaigutada või magnetitega lisada.

3 erineva pikkusega lineaarsetest profiilidest saab luua lugematul arvul geomeetrilisi kujundeid, mis on omavahel ühendatud ümmarguste magnetelementidega. Valikus nii valgusallikaga kui vaid arhitektuursed profiilid ning 4 erinevat värvitooni.

Marset valgusti The W-kerimismasinat meenutav valgusti võib ulatuda kuni 2 m läbimõõduni. 14 spotvalgusti sees on kulla-, elevandiluu- või terrakotavärvi rõngas; iga viimistlus mõjutab valgustust, pakkudes erinevaid kromaatilisi peegeldusi.

Mängulist liikuvust pakuvad ka Estiluz valgustisarja valgustid nimega Mood. Laetavat kuplit saab asetada erinevatesse asenditesse ning muuta see kas põranda-, laua- seina- või rippvalgustiks ilma paigaldusmuredeta. Disain Nahtrang Studio.

Tom Dixon seeria Melt Portable

Tom Dixon loob võimaluse valgustite kombineerimiseks pakkudes rohkem värve ja kombinatsioone. Siin kompaktsed, nägusad laetavad polükarbonaadist laualambid Melt Portable.

Flos valgusti Black flag

Valgusti, mis saab seinalt lahti voltida ja see ulatub 3,5 meetrini

 See on uut tüüpi valgusti seinale kinnitatava keskosa funktsiooniga. Suletuna võtab minimaalselt ruumi ja näeb välja justkui seinale kinnitatud elegantne skulptuur, samas meenutab ka lippu, mistõttu on tal nimeks Black Flag. Seinaribal on pehmed puutetundlikud juhtnupud, mis võimaldab valgusallikaid eraldi timmerdada ja tänu Tuneable White tehnoloogiale valguse värvitemperatuuri muuta. 

PRO versioon on varustatud ka Eco Mode funktsiooniga, anduriga, mis reguleerib valguse intensiivsust vastavalt ümbritsevale keskkonnale, et vähendada tarbimist pikendades lambi eluiga ja säilitades püsiva valguse väärtuse.

Samuti tasub mainimist, et valgusti on toodetud alumiiniumist, mis on täielikult taaskasutatav materjal.

Disainer Konstatin Cric

Karman valgusti Turn it

Lineaarne valgusti nimega Turn It nii lakke kui seinale. Profiiliga saab luua lugematu arv konfiguratsioone. Võimalus lisada ka spotvalgusteid.

Flos valgusti Bilboquet

Flos valgusti Bilboquet,  kanada disainer Philippe Malouin. Tänu magnetalale on võimalik suundvalgust pöörata endale sobivasse asendisse või üldse eemaldada.

3. Valgustid inspireeritud loodusest

Siin on märksõnaks „loovus“. Unikaalsed, rätsepatööna valmivad eksklusiivsed valguslahendused, pakutakse originaalseid orgaanilisi vorme, millega täita esinduslikke ruume.

Firma Serip valgusti Voa Utopia– puuoksal linnud on kui baleriinid tantsimas õhus.

Eritellimusena on võimalik luua kauneid visuaalseid kompositsioone, valgustis olevad klaasist pääsukesed loovad dramaatiliste varjude ja valguse mängu. Sealjuures pinnakattete ja klaaselementide valik on suur.

Castro valgusti Rainforest

Ka Castro lighting firmast pärinev lehekestega valgusti Rainforest kollektsioon on bestseller siiani ning oli tähelepanu püüdja messil.

Tootja Sans Souci valgusti Flying leaves

Sans Souci  valgusti Flying Leaves iga leheke on käsitöömeistri loodud.

4. Erispärased kuplid nii vormilt, stiililt kui tehnoloogiliselt

Siit leiate topelt klaase, klaas klaasi sees, murdunud klaasi, nn. plisseeritud klaasi ja mulle.

Zafferano kummalised klaasvalgustid-täispuhutud  õhupallid Sfera & Sferotto (disain Federico de Majo) ja Bilia (disain Nava + Arosio) on boorsilikaathajutitega LED-ripplambid, mida saab kõrvuti paigutades luua huvitavaid visuaalseid valgusefekte.

Leucos valgusti Lightbody

Paremal: Valgusti nimega Soap Dome sisse peidetud jäätunud skulptuur ärkab ellu tänu valgusallikale, mis muudab metallviimistluse läbipaistvaks. Vasakul: valgusti Ghanta meenutab rituaalseid tiibeti kellasid.

Tootja Melogranoblu valgusti Maat klaas on plisseeritud efektiga
Leucos valgusti Aurelia

Säbrulise klaasiga Aurelia kollektsioon tootjalt Leucos on 2 valgusallikaga hämardusfunktsiooniga ja nii eraldi kui kooslülitusega. Nii läbipaistva kui suitsuklaasiga ning huvitavate metalli pinnakatetega nagu vintage brass või matt gunmetal.

Barovier toso valgusti Campanula

Barovier toso uus valgusti nimega Campanula7 disain Garcia Cumini. Mida kõike võib teha veneetsia klaasist au sees hoides siinset käsitöökunsti ning tähistades seda kaasaegse lähenemisega!

5. Oma näoga valgustid

Flos valgusti EMI

Erwan Bouroullec valgusti EMI tootjalt Flos. Tänu professionaalsele tehnoloogiale ise pimedana nähtav valgusti toob valgust ümbritsevasse ruumi nähtamatutelt valgusallikatelt. Efekt on visuaalselt mugav.

Lumen Center valgusti Skylines

Tootja Lumen Center valgusti Skylines systems, ripp-ja seinavalgustite perekond. Põrandalamp paigaldatakse lakke ja on kohandatav erinevatele kõrgustele, voolutoide seinakontaktist. Koosneb õhukestest metalltorudest vaheldumas valgustorudega. Uue põlvkonna LED-idega, värelusvabad ning silmasõbralikud, CRI on suurem kui 97.

Tootja Lasvit valgusti Chiper

Tootja Lasvit modulaarne Chiper Icone kristallelementidest kombineeritav süsteem, mitmete erinevate viimistlustega.

 

Firma Nyta valgusti May

Huvitav kolmest osast koosnev Saksa firma Nyta  valgusti May valgustab mitmeti: Ülemine valgusti valgustab ruumi kaudselt ja õdusalt, keskmine aga kiirgab otsest valgust sfääriliselt ning alumine heidab allvalgust. Samas saate ise määrata nende valgustite järjekorra riputil, samuti saab  neid valgusteid hämardada lüliti või kaugjuhtimispuldi abil rühmadena või üksteisest sõltuvatena.

Formagenda valgustid Pearls

Foscarini Fregio

Foscarini uued valgustid kui kunstiteosed. Koos Ceramica Gatti loojaga Andrea Anastasio on valminud dekoratiivne keraamiline paneel ikoon nimega Intervallo, mis on muudetud helendavaks skulptuuriks, kus kokku saavad kunst, materjal ja LED tehnoloogia. See keraamika on läikiv ja ühevärviline berettino glasuurist. Sama disainer on loonud ka valgusti nimega Fregio  ja Battiti.

Itallamp valgusti Axi

Axi on retrofuturistliku esteetikaga lühter, mis koosneb valgest boorsilikaatklaasist torukujulisest struktuurist, mis sisaldab LED-valgusallikat ja mille vahele jäävad metallelemendid, mille külge on kinnitatud värvilised kunstklaasist paneelid.  Nendel elementidel on kumer pind, mis filtreerib valgust läbipaistvuse ja murdumise mängudega.

Aromas valgusti Elma
Lorenzo valgusti Rouge Diamond

Firmast Lorenzon valgusti nimega Rouge Diamond- justkui vääriskividest kee, miksitud lihvitud klaasidest ja värvilisest keraamikast.

Contardi valgusti Stick.

Valgustiseeria nimega Stick tootjalt Contardi- minimalistlik valgusti ideaalne kasutamiseks nii vannitubades kui koridorides. Valgustab ühtlaselt, samas olenevalt vaatenurgast loob erinevaid valgusefekte tänu ribilisele hajutile. Olemas ka 3 osalise seinavalgustina kui ka rippvalgustina. Pildil 2 osalisena vannitoas.

6. Uued nägusad õuelambid.

Carpyen kokkuvolditav riputatav õuevalgusti nimega Bloom.

Sangaga õuelatern nimega Mantra tree itaalia firmast Inverlight. Samas sarjast leiab ka seina ja fikseeritud õuelambid maapinnale.

Inverlight  õuevalgusti Spirit of Paris 3 erineva pinnakattega ja 3 värvsustemperatuuriga.

Contardi valgusti Lagoon

Tootjalt Contardi õuevalgusti Lagoon (IP 65) -70.ndatest pärinev stiil kannab minimalistlikku lineaarset vormi, kuppel kangaga. Saadaval erinevate mõõtude ja värvitoonidega.Disain Servomuto

Contardi õuesobiv kaasaskantav valgusti Clara

Ikka ja jälle esitletakse kaasaskantavaid laetavaid õuevalgusteid nagu valgusti nimega Clara (tootja Contardi). Mugav sangast haarata ja riputada kuhu soovite. Kasutada saab ka vaid ainult kupli seest olevat patarei osa. Kupli materjal on veekindlast materjalist.

7. Uued valgustid on ökosõbralikud

Eelnevatest aastatest erinevalt tasuks mainida, et tootjad on hakanud jõudsalt ökoloogilist jalajälge vähendama.

Valgusteid valmistatakse ökosõbralikest taaskasutatavatest materjalidest. Kõrvale on jäetud toksilised liimid. See võimaldab valgusti nii lahti võtta, et iga osa saab taaskasutada.

Läbi on mõeldud materjalikulukas pakendamine ja võimalikult väike prügi tekkimine.

Aina enam on tegu jätkusuutlike valgustitega, mil valgusti erinevaid osasid, komponente saab eraldi tellida, välja vahetada ilma spetsiaalseid tööriistu kasutamata. Samuti on paljudel juhtudel LEDid lihtsasti vahetatavad. Üheks eesrindlikuks teerajajaks selles vallas on kindlasti tootja Flos. Ja selles osas on tal juba järgijaid teiste tootja hulgas.

Huvi korral loe ka 2022 aasta Frankfurdti messi kokkuvõtet SIIN

Liitu uudiskirjaga