Karman – bränd, mis ei väsi üllatamast!

Karman on bränd, mis ei karda eksperimenteerida, loob “kastist-väljas-mõtlemisviisiga” tooteid ja suudab leida uusi lähenemisnurki valgustite disainile.

Karmani 2021 aastal loodud valgustid pakuvad tõelist silmailu ja avastamist kuid ikka positiivselt šokeerivas võtmes.

Seinavalgusti Corrado on kummardus iidsele härjavõitluskunstile. Firma Karman ihudisainer Matteo Ugolini loodud uus härjapea kujuline seinavalgusti on raevu ja maskuliinse jõu sümbol. Kauni “touchina” kroonivad võimast pead helendavad sarved ja ninarõngas.

2021 aastal liitus härg Karmani loomaaiaga, kuhu kuuluvad juba Ugo-Rilla (gorilla), Amsterdam (buldog), Aprile (kala), Cubano (tukaan), Marnin (hirv) ja Ti. Vedo (öökull).

Näidised on väljas meie Tallinna esindustes.

Triibulist tsirkusetelki meenutav rippvalgusti Circus on käsitsi valmistatud 16. sajandist pärineva iidses tehnikas, kus piimjasvalged klaasribad asetatakse sulaklaasile, millest lõpuks vormitakse valgusti. Need samad kontrastsed klaasribad annavad kollektsioonile pehme, sümmeetrilise välimuse, mis meenutabki tsirkusetelki.

Disainerid on Edmondo Testaguzza ja Matteo Ugolini.

Põrandavalgusti Fireman on austusavaldus tuletõrjeauto redelitele. Ühtlasi meenutab valgusti New Yorgi majade küljes olevaid ajaloolisi tuletõrjeredeleid, mida saab kerge vaevaga pikemaks tõmmata. Nii on ka valgustil teleskoopvars, mida saab pikendada kuni 3,2 meetrini.

Fireman ühendab endas disaini, funktsionaalsuse ja elegantsi.

Disainer on Marc Sadler.

Rippvalgusti Sibilla meenutab geomeetrilist kompositsiooni, kus koonuselised kuplid on suunatud nii üles, alla kui ka külje peale. Valgusti on inspireeritud Hollandi eelmise sajandi alguse kunstnikerühmitusest De Stijl, mis viljeles julget neoplastitsismi.

Sama julge on ka valgusti nimi, mis on inspireeritud vana-kreeka naisprohvetist Sibylist, kes ennustas pühapaikades. Nii on ka valgusti kuplid kujundatud kui heli igasse suunda edasikandvad ruuporid.

Sibilla, see on valguse hääl!

Disainerid on Luca De Bona ja Dario De Meo. 

Stant on ripp- ja laevalgustite seeria, mis on inspireeritud geomeetria põhitõdedest: jooned ja ringid.

Nii koosnebki valgusti statsionaarsetest lineaarsetest kujunditest, mis meenutavad kahekümnenda sajandi alguses tööstuses ja tehases valmistatud metallkonstruktsioone. Valgusti kõik industriaalstiilis komponendid ja detailid on selgelt eristuvad ning komplekteeritavad.

Moodulistest koosnev Stant jätab vabaduse luua endale sobiv valgustussüsteem.

Disainer on Edmondo Testaguzza.

Elegantselt minimalistlik rippvalgusti Stralunata on kui täiskuu, mis saab oma valguse päikeselt. Nii heidab musta tooni rippuv koonus valgust üles suurele valgele kettale. Mis saab olla veel romantilisem.

Disainer on Matteo Ugolini.

Rippvalgusti Moonbloom on kui Stralunata valgusti edasiarendus, mis viib meid aastasse 2060 kui inimesed kõnnivad kuul keset õitsvaid lillevälju. Seda sümboliseerib barokkstiilis kipsist rosett, mille lillemotiivi valgustab must koonus.

Disainer on Matteo Ugolini.

Alguses on toad kui valged tühjad paberlehed. Valgustussüsteem Filomena graafiliselt välja joonistuvad riputustrossid aitavad ruumi luua elu. Mustast koonusest kumav valgus toob esile interjööri värvitoonid. Filomenaga saab luua iseendale sobiva valgusdisaini.

Disainer on Matteo Ugolini.

Välisvalgusti Xana on inspireeritud Astuuria müütilisest olendist, kaunist veenümfist, keda võib kohata sumedatel suveöödel vesiroosi lehtede vahel ning kelle laulust kiirgab võrgutavalt kutsuvat sära.

Nii loodi ka valgusti Xana õrna vesiroosi lehe kujuga meenutamaks seda kaunist olevust.

Disainer on Edmondo Testaguzza.

Kui päev lõppeb ning ööpimedus võtab võimust siis valgus ja vari alustavad omavahelist tantsu seinavalgusti Movida taktikepi järgi luues seinale fantaasiarikkaid kujundeid.

Disainerid on Edmondo Testaguzza ja Matteo Ugolini.

2020 aasta uued üllatavad lambid, natuke iroonilised ja pisut jultunudki, kuid unikaalsed ja ikka funktsionaalsed.

Roostikku meenutav alumiiniumist varras koos hajusa valgusallikaga kannab nime Nilo. Loojaks Matteo Ugolini. Saadaval pikkusega 118cm, 150cm või 220cm.

See vurrimeenutav valgusti on sügav kummardus unustatud lapsepõlve mängule. Sobib nii sise kui välistigimustesse.

Taas õnnestus Matteo Ugolinil edastada oma loomingu kaudu meeldejääv sõnum, mis toob tagasi meie looduse ja lapsepõlvemaailmaga seotud mälestused. Rähn on leidnud uue kodu.

Sooja valgusega, 23,8 W valgustav plafoon, mis on veidi lapik, mõõtudega 69 ja 58 cm sobib hästi eluruumidesse.

Lihtne kuid originaalne valgusti sobib hästi ka nurga valgustamiseks.Valgusti komplektis on 4 meetrine juhe pistiku ja dimmerlülitiga.

Keraamikast seinavalgustid sobivad nii ühe kaupa kui paaris. Näidis väljas Tallinna esindussalongis Pärnu mnt.139C.

Amsterdami valgustil on kindel koht fantastilises ja säravas “Karmani loomaaias”. Seinavalgusti on inspireeritud bulldogist, kelle kodu on Hollandi pealinnas ja saanud kuulsaks kogu maailmas. Miks?

Kes teab see teab! Kes ei tea, uurib järele😊

https://www.thebulldog.com/the-bulldog-ex-policestation/

2018 aasta Light+Building messil tutvustas Itaalia disainvalgustite firma Karman oma uut kollektsiooni, mis taaskord pakkus kõneainet ja on senini väga nõutud.

2018 aasta kollektsiooni üks intrigeerivamaid tooteid on kindlasti disainer Matteo Ugolini loodud seinavalgusti Ugo Rillo, mis kätkeb endas aga valulist ühiskonnakriitilist sõnumit: ärge tehke ümbritsevale keskkonnale seda, mida te ei taha, et Teile tehakse.

Keraamilist valgustit on saadaval kahte tooni: valge ja hall.

Karman Ugo Rilla 4 Karman Ugo Rilla 6

Lõbusama alatooniga loodud valgustil, Sherwood e Robin, turnivad mööda riputusjuhet armsad koheva sabaga vilkad oravad. Nad on alati midagi otsimas, leidmas, näppamas kuid alati ka meile jagamas…RÕÕMU!

Keraamilist rippvalgustit on saadaval kolme erinevat variant.

Karman Sherwood e Robin

Siit leiate veel linnu ja loomakujulisi Karmani valgusteid

Kas teate, kuhu kaovad

Teie maja eest või pargi murult aiapäkapikud? Meie ka ei tea…veel. See on müsteerium, mida on lubanud lahendada 65 ja poole sentimeetri pikkune taskulambiga detektiiv Ottavo.

Kuid kindel on see, et Ottavo hoiab Teie aiast eemale nii nõiad, printsid kui ka mürgiõunad!

Valgest polümeerist valgustit on saadaval nii sise- kui välistingimustesse.

Karman Ottavo Karman Ottavo2

Disainerite duo Luca De Bona ja Dario De Meo loodud rippvalgusti Periplo püüab pilku oma ekstravagantse kuid ometigi nii tuttavliku vormiga. Tennisereketit meenutava kujuga lamp sümboliseerib valguseringi, milles olev võrk kaitseb meie elu, mälestusi, tundeid… Valgustisari Periplo kutsub vaatama iseendasse, sest valgusel on võime muuta meie elukeskkonna atmosfääri ning see avaldab mõju, kuidas me tajume oma emotsioone ja mälestusi.

Rippvalgustit on saadaval kuldse ja sillerdavalt läikiva metallik tooni, ümara vormina ja kahe erineva võimusega LED-ribaga.

Karman Periplo7 Karman Periplo6

Naiselik, elegantne, vastupandamatu…nii võib iseloomustada firma Baldessari ja Baldessari disainitud naiste käekotist inspireeritud keraamilist valgustit Bag. Asetades disainelemendi lauale või põrandale on võimalik lambi söehalli tooni metallist „sanga“ kasutada ka toetusjalana.

Valgustit on saadaval nii sileda pinnaga kui mustrilisena, nii valge kui ka pronksjat tooni.

Karman bag 4 Karman Bag3

On teada, et lihtsuses peitub võlu. Edmondo Testaguzza loodud valgustis T-Black on eemaldatud kõik üleliigne, jäänud on ainult voolav kumer vorm, mis on viimistletud täiuslikkuseni, ning puhas struktuur, mis meenutab musta mulda.

Portselan keraamikast valmistatud valgustit on saadaval mitme erineva kujuga.

Karman T-black Karman T-black2

Matteo Ugolini disainitud valgustite sari Torcia on inspireeritud Kreeka mütoloogiast, Prometheusest, kes võttis jumalatelt tule, et see inimestele anda. Zeusilt varastatud tõrvik sümboliseerib inimkonna võitlust vabaduse, teadmiste ja progressi eest ning türannia vastu. Tõrviku kuju meenutav valgusti Torcia on aga tänapäevane vorm sellest. Disainer viskab õhku vaid küsimuse: “Kas Zeusile see meeldiks…”.

Torcia valgustite sarjas on nii rippuvad kui põrandavalgustid nii sise- kui ka välistingimustesse.

Karman Torcia3 Karman Torcia8

On suur kunst anda objektile võime mitte ainult valgustada vaid ka tekitada ümbritsevas vastupandamatut soovi seda puudutada, sest valgus tundub nii ahvatlev ja kutsuv.

Matteo Ugolini loodud valgustisari Don’t Touch on aga hoiatus, et ära puutu, sest kõik, mida inimkäsi on ajas puudutanud, on ka hävinenud!

Ilu võib olla vaadeldav ka kaugelt, distantsilt…

PVC-st ja polümeerist valgustit on saadaval nii sise- kui välistingimustesse.

Karman Don't Touch

Paljudele Karmani “vanadele headele” toodetele on lisandunud uusi tooni ja pinnakatte variante.

Näiteks kunstvaigust ja kunstmarmorist valgusti Notredame on saadaval nüüd ka kuldsena, rippvalgusti Ghebo kroomi pinnaviimistlusega jne.

Põnevaid ja ajatuid Karmani disainvalgusteid aastast 2017 leiad veelgi SIIN

Hektor Light on Karmani ainuesindaja Eestis.

Liitu uudiskirjaga