Uudset valgustimaailmas 2003-Valgustidisainis valitseb puhas selge joon

 

Uudset valgustimaailmas 2003 Uudset valgustimaailmas 2003 2 Uudset valgustimaailmas 2003 1

Valgustidisainis domineerib puhas selge joon  Klassika on ja jääb, kuid kui tahate tutvuda uute disaini avastustega, tuleb külastada Milaanos toimuvat Euroopa suurimat sisustusmessi. On ju Itaalia tuntud disaini sünnimaa, kust igal aastal luuakse uusi moevoolusid. Oleme tegelenud valgustite maaletoomisega alates 1994. aastast ning toonud Eestisse valgusti-uudised igal aastal.

Käes on puidu, tekstiili ja geomeetriliste vormide aeg  Aeg muutuvat mööda spiraali. Nii ka trendid valgustitest. 2003. aasta disaini märksõnaks on puhas selge joon. Valgustite disainimisel on jõutud maksimaalse selguse ja puhtuseni. Need uudsed valgustid on inimestele, kes on tüdinenud modernsest läikivast klaasist ja metallist. Nendest valgustitest leiate kindlasti midagi tuttavat ja hingesoojendavat. Puidu, tekstiili ja geomeetriliste vormide aeg on käes.

Looduslikest materjalidest valgustid püüavad meid viia 60. aastate nostalgiasse. Ei saa siis eitada seda tunnet, mis vallutab meid lihtsa trendi ja ideega.

Näiteks Modissi Maria-valgustit iseloomusab lihtsus ning elegantsus. Kontrastsus väljendub sooja ja karge koosmõjus, kus üheaegselt kasutatud on nii puitu kui metalli.

Samas mängivad uut rolli põnevad topeltvalgustid ehk üksteise sisse paigutatud erineva kujuga või erineva klaasiga ja värvitooniga valgusti kuplid.

 

Uute nüanssidega minimalismi-püüdlus  üldiselt jõab silma püüdlus minimalismi poole, millele on lisatud uusi nüansse. Ei saa öelda, et metall ja klaasvalgustid nüüd enam ei sobi. Trendialdis inimene peaks teadma vaid nüansse, mis talle ümbritsevas keskkonnas positiivset mõju avaldavad ning rahulolu ja silmailu pakuvad, täites ka valgusti  funktsionaalsed eesmärke. Eelkõige tuleb arvestada  iga sisustatava objekti isikupäraga. Sest hea tulemus seisneb pigem terviklikkuses.

Ei maksa karta erinevaid ning tavapõratumaid materjale, mille toob kaasa tehnika ja teaduse areng. Uued materjalid nagu raffia (sarnaneb tekstiiliga) või akrüülkiud näevad välja ngusad ning on vastupidavad.

Tuleb jälgida vaid oma sisetunnet ja konsulteerida valgustimüüjaga ning tulemus on igal juhul värske ning jälle uudne.

ülle Jõks, AS-i Hektor-Light

 

Liitu uudiskirjaga