Pikenda suve valgustitega

Pimeduse saabudes märkame enam kui oluline roll on valgusel meie elus.

Soovime ja vajame endiselt soojust, valgust ja õdusust, et olla energilised ja positiivsed nagu seda suvekuudel. Kuidas seda suve pikendada?

 

artikkel Interjööris 2010 -naudi valgust

 

Üks võimalus nautida  pikka talveperioodi on  läbi nn. tehisvalguse omades valgusteid, mis loovad vastava meeleolu ja tunde.

Teadma peaks, et ei ole olemas üht ja ainust universaalset valgustit, mis ühtaegu looks meeleolu päeva erinevatel kellaaegadel või tagaks ruumi hea valgustuse erinevate tööde ajaks ruumis. Samuti tuleb valgustit valides lähtuda tõest, et eriotstarbelistesse ruumidesse sobivad erinevad valgustid. Näiteks  2 korruselise kõrgusega fuajeesse ei saa riputada valgustit, mille valgusallikad jäävad nähtavale korruste vahel liikudes või magamistoavalgustid voodite kohal peaksid olema alt suletud valgusallikale, et mitte end pimestada enne une saabumist.

Kuid ka värvidel ja vormidel on oma tähendus meie elus. Nad loovad kas ubasus või on interjööris i- täpiks sisekujundusele.

Meeleolu loomiseks sobib hästi valgusti nimega Muse itaalia firmalt  Axo Light.(pilt- ava artikkel) See on kui päike meie toas.

Harjumuspärase klassikalisele tumeda lühtri asemel võib valida hoopis värvilise variandi firmas Barovier Toso ( pilt valgusti nimega Izmir- ava artikkel). See on justkui luksuslikum viis sügist nautida.

Et nautida iga hetke oma elus, pakub firma Foscarini imearmast toreda vormiga laualampi nimega Binic, mille värvigamma lisab interjööris õdusat tunnet.( pilt- ava artikkel)

Kindlasti võiks ka oma kodusele töötoale lisada jumet sügisvärvidest inspireeritud valgustite abiga. Sügisese palge aitavad manada Foscarini Troag valgustid (pilt-ava artikkel)  või rippvalgusti nimega Aplomb (pilt-ava artikkel)

Elutuppa ja söögiruumi kaunistaksid vahtralehed firmast Eltorrent (pilt-ava atikkel) või sügise kuulutajad- seenemikud nimega Tosca tootajalt Foscarini (pilt-ava artikkel)

Nautige sügist!

Teie Hektor-Light

Ülle Jõks

Ilmunud Interjööris 2010

 

 

Liitu uudiskirjaga