Hektor-Light tegi head koostööd Eestis 2012 aasta võitnud aastapreemia pälvinud arhitektidega

Hektor-Light tegi head koostööd Eestis 2012 aasta võitnud aastapreemia pälvinud arhitektidega, mil valmis Tartu Ülikooli Narva Kolledz ja TLÜ Balti Filmi-ja Meediakool. Valgustus sai huvitav ja efektne (vt. pilte portfooliost)

Eesti Sisearhitektide Liit tunnustas tänavu juba 36. korda Eesti parimaid sisearhitekte ning nende loomingut, aastapreemiad pälvisid Tartu Ülikooli Narva Kolledž ja TLÜ Balti Filmi- ja Meediakool

“Mõlemad hooned on võrdselt nii tähtsad ja tähelepanuväärsed, et oleks olnud patt ühte nendest eelistada ning žürii otsus oli välja anda kaks esikohta. See on suur tunnustus ka riigile kui tellijale, kes oskab väärtustada sellisel kõrgel tasemel nii arhitektuuri kui sisearhitektuuri,” ütles sisearhitekt ja žürii esimees Kaido Kivi.
Tartu Ülikooli Narva Kolledži autorid on Hannes Praks, Kadri Tamme, Kristjan Holm, Liisi Murula, Toomas Pääsuke, Ahti Grünberg, Daniel Marius Reisser ning Helen Sarapuu. Hoone arhitektid on Kavakava arhitektid Katrin Koov, Indrek Peil ning Siiri Vallner.
“Tartu Ülikooli Narva Kolledž on tõsine arhitektuurielamus, Praksi meeskonna sisekujundus oma elavuses ja ebatäiuslikkuses ootamatult inimlik ja värske, “ rääkis aastapreemiate žürii liige Mari Kurismaa.
Eesti Sisearhitektide Liidu 2012 aastapreemia žüriisse kuulusid tänavu sisearhitekt ja žürii esimees Kaido Kivi, sisearhitekt ja kunstnik Mari Kurismaa, arhitektuurikriitik Triin Ojari, sisearhitekt Tarmo Piirmets, arhitekt Raivo Puusepp, sisearhitekt Tea Tammelaan ning disainer Igor Volkov.

Allikas Delfi 14.06.2013 (lühendatud tekst)

Liitu uudiskirjaga