2006.a. sügisene Pariisi elustiilimess pakub naiselikku valgust.

Pariisi mess 2006  valgustid Pariisi mess 2006  2 Pariisi mess 2006  3 Pariisi mess 2006  4 Pariisi mess 2006  5 Pariisi mess 2006  6 Pariisi mess 2006  7 Pariisi mess 2006  8

2006.a. sügisene Pariisi elustiilimess pakub naiselikku valgust.

Pariis pakub naiselikku valgust

 Prantsusmaal toimunud sisustusmessil oli näha, et valgustid muutuvad küll aina edevamaks ja luksuslikumaks, materjalid aga, millest lampe tehakse, järjest  mitmekesisemaks ja taskukohasemaks.

 Moes on lihtsus ja kergus, kinnitas äsja Pariisist sisustusmessilt saabunud Ülle Jõks, valgustifirma Hektor-Lighti tegevjuht. Tema sõnul pakutakse tavapärase klaasi kõrval ka palju lihtsaid, tavapäratuid purunemis, löögikindlaid ning kergeid  materjale ja see annab inimestele teadmise, et sisustuselemente, sh valgustid ei pea olema igavesti püsivad vaid neid võib kiiremini uue vastu välja vahetada, et saavutada taas uus meeleolu interjööris. Acheteur International Pariisis on elustiilimess, kus oma loomingut näitavad ka paljud noored disainerid, seetõttu on seal alati tunda värskeid tuuli.

Ei ole saladus, et pea igast Pariisi vaateaknast sisse vaadates näeb värvilisi lühtreid, kirjeldas Jõks. Just neidsamu, mida meiegi siin juba mitu aastat eestlastele pakume, kuid mida siinmail seni veel umbusklikult vastu võetakse. Prantslased aga armastavad kärtse võrve  traditsiooniliste valgete ja mustade kõrval kohtab järjest sagedamini ka näiteks oranže ja rohelisi lühtreid või hoopis multivärvilisi

Kui valgustimaailma tippfirmad kasutavad vaid kõige kallimaid Swarovski ja Bohemia kristalle, siis aina enam pakutakse selle kõrval ka palju taskukohasemaid nn. plast- või klaaslühtreid  just selliseid, mille kahjutundeta välja võib vahetada pärast seda, kui need mõne aasta teie kodu lage on ehtinud.

Teine silmatorkav trend on lopsakad mustrid, tõi Ülle Jõks välja. Palju pakutakse ümarate vormidega kangaskupleid, mida ehivad lillelised ornamentidega kangad. Aina enam pakutakse kuppelvalgusteid, mille kuplit katvat kangast saab kergelt vahetada taas uue trükise vastu veel üks võimalus lihtsate vahenditega kiirelt ruumi meeleolu muuta.

Näha oli ka halogeenlampidega kristallvalgusteid ning aina enam kasutatakse meeleolu loomiseks RGB-efekti, mis võimaldab plafoone ja lühtreid panna vastavalt meeleolule erinevates toonides vilkuma-vilkuma või sujuvalt värvi vahetama.

Samuti võib märgata, et tagasi hakkavad tulema seni mõnda aega põlu all olnud kullakarva valgustid. Lisaks on valgustite juures palju naiselikke tilinaid, näiteks ehivad mõnd valgustikuplit sulekesed. Üldse püütakse Ülle Jõksi sõnul anda lampidele luksuslikku välimust, milles on tunda kitsilikku lähenemist

 

Liitu uudiskirjaga