10 valgustrendi aastal 2020

Kui soovite teada, kuhu suunas valgustustrend liigub, jälgige maailmakuulsa valgustibrändi Flos uusi kollektsioone. Need uuendusmeelsed mudelid saavad olema tavaliselt järgneva aasta hittideks.

Ka 2020 aasta suunda veavad kindlasti Flos uudisvalgustid.

Siit  artiklist leiate 10 suunda valgustamisel, täiesti uuenduslikke valgusteid ja huvitavaid valgustibrände

 

Moes on :

Geomeetrilised vormid*Sirged ja voogavad liinid ja siinid*Elegantsemad*industriaalsed valgustid*Retrohõngulised ajatud valgustid*Looduslähedane puit*Art deco stiil*Julged värvid: oranž, punane, sinine

 

 

 

1. LED valguse uued võimalused

Leedide kasutuselevõtt võimaldab luua täiesti unikaalseid uusi lahendusi valgustamisel.

Need Flos sammasvalgustid Noctambule jäävad päevasel ajal pea nähtamatuks oma klaasist moodulite tõttu, kuid pakuvad õhtul suurepärast meeleoluvalgust.

2. Industriaalne puudutus

See on näide  valgustorude oskuslikust kombineerimisest elektrikaabliga. Omapärane materjalide kooslus klaasist valgustoru ja tööstusliku kummiga kannab nime WireLine ning on loodud taas tootja Flos poolt.

Flos-WireLine
Flos valgusti WireLine
FERROLUCE PIPES
Ferroluce Pipes
Ferroluce_COUNTRY_collection
Ferroluce_COUNTRY_collection


3. Voogavad liinid ja kerad

Sellised liinina suunduvad valgustid aitavad ruumi ühtlasemalt valgusega katta ning rippvalgustiga valguse õigesse kohta sättida.

Flos_My_Circruit
See Flos imepeen siinivalgusti My Circuit on saanud lookleva joone, kuid vormikujunduses on jäetud vaba käed ikka selleks, et luua personaalne valgusti. Kombineerimiseks on lai valik kumeraid ja sirgjoonelisi profiile. 


4. Imepeened, kitsad ja õhukesed siinid 

Leedtehnoloogia kiire areng võimaldab luua äärmiselt õhukesi, minimalistliku joonega dekoratiivseid siine ja sinna paigutatud siinivalgusteid. Siine on nii 1- faasilisi kui 3- faasilisi. Viimaseid on võimalik grupiti lülitama panna.

Uuendusmeelsetel tasub teada, et Flos pakub ka juhtimispuldi või telefonis oleva tarkvara abil valgustite liigutamist siinil.

molto-luce-volare
Molto luce Voltare



5. Maalähedased naturaalsest puidust ajatud valgustid

See suund viib meid ajas tagasi ja kõneleb meile ajatutest väärtustest, mis ei kao.

Seegi kirsipuust nostalgiline Marseti valgusti nimega MVV viitab 70.ndatele, mil esmakordselt valgusti loodi. Nüüd on ta taas hinnas ja moes.

marset_ MVV_ by Manuel valls verges
Puidust Bover valgustist Dome õhkub naturaalsust.
Need looduslikud materjalid räägivad kvaliteedist, vastupidavusest ja maalähedusest.


6. Art deco stiilist inspireeritud valgustid

Selle stiili mõjutus jätkub ka sellel  2020 aastal.

 

Venicem_Less-system
Leedribadega ja kuplitega valgusti Less itaalia tootjalt Venicem


7.Valgustid, mis matkivad geomeetrilisi kujutisi

Nende valgustitega saab intrejööri tuua justkui graafilise disaini, mis annab ruumile erilise mõju ja kaasaegsuse.

 

Axolight Liaison-suspension-4-double-level-setting labi-kahe-korruse
Elegantne õhuline kujunditest moodustuv valgusti Liaisoni firmast Axolight.
Axolight Jewel-spjewel3-labi-kahe-korruse
Valgusti neile, kes peavad lugu säästmisest ja taaskasutusest, sest tootmisel on kasutatud ümbertöödeldud materjali. Tootja Axolight, valgusti Jewel.



Nemo valgusti Newton


8. Sirged liinvalgustid

Kui teile meeldib minimalistlik disain ja puhas selge joon, leiate sellel aastal palju põnevaid valgusteid oma koju. Näiteks firmast FM valgusti Avatar.

FM_avatar
FM Avatar
Uudne valgusti paigutus seinast seina või põrandast lakke on pälvinud ka Saksamaa disainiauhinna kategoorias “Suurepärane tootedisain”2020.
Selline lahendus sobib hästi kõrgete lagedega ruumidesse, näiteks lofti tüüpi elamutesse.

 

 

Omanäoline Karman valgusti nimega Y sobib hästi ka nurgavalgustiks.

9. Julged värvikad valgustid

Hetkel trendikatest toonidest võiks välja tuua  huvitavaid pooltoone nagu antiikroosa, vintage sinine, burgundia punane ning erinevad ookeani toonid.

Valgustitootjad julgustavad kasutama värvikaid süvisvalgusteid ja siini- ning spotvalgusteid, mida oleme tavapäraselt vaid metallikarvatoonides kasutanud.

 

Näiteks Exenia siinivalgustid R2 on harjumuspäratult oranzid, sobivad oma olemuselt hästi kindlasti näiteks teismelise tuppa, et hoida veel lustlikku vaimu.
Selline on antiikroosa Cupole. Tootja Masiero.

Tootja Exenia süvisvalgustid on samuti värviderohked ( ringi sisu saab olla oranž, roheline, ookeani sinine ja must ning neutraalne) ning ootuspäratult neljakandilised.

Exenia valgustid

10. Igaühe vajadust arvestav personaalne intelligentne valgustus

 Valguse juhtimisele pööratakse kindlasti suuremat tähelepanu, sest on mõistetud, et valgustamise eesmärgiks on tagada inimesele heaolu ja tervis.

Praegusel ajal on võimalik rääkida personaalsest valgusest, kus indiviidi vajadustest lähtuvalt saab luua ruumis erinevaid valgusreziime. Seda võimaldab valgusallikate mitmekesisus, nende timmimise võimalus, leed-retrofit lampide juhitavus Wifi või Bluetooth signaali abil ja erinevad nutitelefonide rakendused.

Tänu nutikatele lahendustele on võimalik luua lihtsasti erinevaid valgusreziime, valida erinevaid värviprogramme, lülitada sisse ja välja erinevaid valgustatud tsoone erinevateks kellaaegadeks või erinevateks tegevusteks. Näiteks televiisori vaatamine toimub ühes valgusreziimis, aga koristamine hoopis teises.

Või lähtuda isikute eripärast või vanusest, mil näiteks vanemad inimesed vajavad pisut enam valgust kui noored.

Väga teadlik inidiviid võib luua suisa valgustuse reguleerimise vastavalt ööpäevarütmile, mil hommikuti vajame külmemat valgust ( 4000-5000 kelvinit) kiiremaks ärkamiseks ja õhtuti hämaramat ja kollast valgust( 2700 kelvinit ja 30-50 luksi) puhkama ja magama sättimiseks.

Kui nutiseadmest juhitavad lahendused on juba “eilne päev “,siis uuema aja trendiks on saanud suurt populaarsust kogunud häälkäsklusele alluv süsteem nimega Alexa. See on Amazoni toode, mis töötab häälkäskluste juhtsüsteemina. Kasutaja saab Alexaga mõjutada teatud seadmeid kindlate fraaside abil, mis on mõistetavad süsteemile. Praegu on sellega võimalik lampe sisse ja välja lülitada ning valgustugevust reguleerida. Vaja on vaid pidevat Wi-Fi ühendust ja vooluvõrgus olemist.

Teiseks põnevaks traadita valguse juhtimise andmetehnoloogiaks on uudne ZigBee süsteem, mis erinevalt Bluetooth-ühendusest on välja arendatud spetsiaalselt väikeste andmemahtude edastamiseks, nagu näiteks targa maja lahendustes. Valgusti juhtimiseks antakse käsk nutiseadmest Wi-Fi signaaliga ruuterisse ning sealt edasi vastavasse seadmesse. ZigBee tehnoloogia paistab silma väga väikese energiatarbimisega ning hooldusvaba ja pikaajalise töökindlusega.

Loomulikult tuleb valgusteid valida oma maitseeelistusi arvestades ja interjööri silmas pidades. Kuid olles kursis valgustitemaailmas toimuva kiire tehnoloogia arenguga ja suundumustega, oskate leida kaasaegsemaid lahendusi silmasõbralikuks valgustamiseks.

Koostas Ülle Jõks

Hektor Light

märts 2020

Liitu uudiskirjaga