Uued valgustid terrassile ja aeda

Led välisvalgustid on tänapäeva reaalsus

Eelkõige aitab aiavalgustamine luua turvatunnet, näitab pimedas kätte liikumise trajektoorid ja olulised kohad nagu majja sisenemine, värav, uksekell jne. Aiavalgustus võib olla väga mitmekesine, kuid samas peaks see olema nii tagasihoidlik, et ei häiriks teisi elanikke öösel.

Aias tekkinud liikumise suundi saab tähistada erinevate aiavalgustitega, näiteks markeerimisvalgustitega tee-ja sõiduradadel. Nendeks võivad olla nii süvistatavad välisvalgustid kui post välisvalgustid.

Enamasti kasutatakse just valgust ülalt alla suunatavaid postvalgusteid. Valik on lai.

Kujundusvalgus luuakse erinevate aias olevate objektide, puude või põõsaste väljavalgustamisega. Valgusega on võimalik aed muuta ruumiliseks, kutsuvaks ja huvitavaks aastaringselt. Oluline oskus on luua valguse ja varju efekte. Selleks sobivad hästi nii süvistatavad terrassi valgustid kui suunatavad õuevalgustid.

Välisvalgustid 2024

Postvalgustil nimega LID ( tootja SLV) saab suundvalgusteid suunata. CCT lüliti abil saab värvsust muuta ka 2700/3000K. Seinavalgusti on saadaval nii 2 poolse valgusega kui ühele poole suunatava valgusega.

Elegantsed, funktsionaalsed välisvalgustid nimega S-CUBE ja R-CUBE ja S-TUBE. Tootja SLV.

Valgusti pead on pööratavad, suunatavad. Valgusti nimi I-RING tootjal SLV.

Seinavalgusti õue nimega D-RING/ SLV. Tänu spetsiaalsele korrosiooni vastasele pinnatöötlusele saab valgustit kasutada ka mereäärses piirkonnas. 

Naturaalsetest materjalidest basalt kivist ja betoonist valgustid nimedega ARROCK ja CONCRETO tootjalt SLV.

Piikvalgusti nimega HELIA SLIM saab olla nii 1 kui 2 suundvalgustiga. Tootja SLV

Komplekteeritav valgusti sari TAHA ( tootja SLV) koosneb erinevatest kuplitest, torust, riputuseks mõeldud rõngast, kaablist, piigist ja lambialusest.
Valgusti on laetav USB kaabli abil ning hämardadtav 3 astmega. IP 65 annab võiamluse valgustit kasutada õues.

Tavapäratu kujuga seinalamp õue nimega MODELA on saadaval erinevate värvikombinatsioonidega.7,5W,   IP kaitse 65.

Roostekarva õuevalgustid nimega RUSTY nii LED kui E27 sokliga kui erinevate mõõtudega.

Mereõhukindel õuevalgusti PHOTONI. Saadaval nii musta kui roostekarva pinnakattega. Samast seeriast leiab nii postvalgusti, seina- kui laevalgusti.

Tulekindlast kangast valmistatud valgusti on kiiresti lahtivolditav ja kerge kaasas kanda. Kaasasoleva musta silikoonrihmaga saab valgustit riputada peaaegu kõikjale. Valgusti on UV-kindlast kangast ja sobib ka välistingimustesse. Niiskuskindlusaste on IP65.

Välisvalgustid 2022

Hispaania tootjalt Estiluz valgusti Bols täidab mitut funktsiooni, esmalt valgustades 10W hämardatava LEDiga sobivat õue või terrassi ala ja teiselt on valgusti mõeldud lillealusena.

Samas valida saab kas ainult valgusti või siis koos 2 erineva taimepoti (madalam, sügavam) vahel. 

Valgusti kõrgus on 94,5 cm korrosioonikindlast metallist raamiga, polüetuleen kupliga

Saadaval 3 erineva pinnakattega: valge, punakaspruun, must. Samasse seeriasse kuuluvad ka rippvalgustid.

Brändi Flos uued elegantsed välisvalgustid on edasiarendus juba klassikaks saanud sisevalgustitest IC ja Captain Flint. Lisandunud on paljud uued põnevad toonid nagu burgundia punane ja sügav pruun. Kõik välisvalgustid on sündinud koostöös erinevate tuntud disaineritega nagu Philippe Starck, Michael Anastassiades, Piero Lissoni ja paljud teised.

Ka sisevalgustite sari Bellhop on leitav nüüd välisvalgustina. Tavapärastele mustale, antratsiidile, hallile ja valgele toonile on valikus nüüd ka metsa roheline, tume pruun ning roostevaba. Saadaval on pollarvalgustid ja seinalambid.

Pointbreak sari sobib nii koduaia kui ka ühiskondliku hoone valgustamiseks sest valikus on väga erinevate võimsustega, valgusvärvusega ja funktsioonidega tooted. Saadaval on seina-, lae- ja pollarvalgustid ning ka toonide valik on lai: must, valge, pruun, antratsiit, hall, roheline ja roostevaba.

Välisvalgustite perekonda Mile kuulub väga lai valik erineva võimsuse ja funktsiooniga valgusteid. Siit sarjast leiab nii süvis-, seina-, lae- kui ka pollarvalgusteid. Ka toonide valik on haruldaselt lai alates prime toonist kuni metsa roheliseni välja. Valgusteid disainides oli eesmärgiks saavutada kompaktsus kuid samas säilitada suur valgusjõudlus. Mile sarja valgusteid on võimalik kasutada nii koduaias kui ka ühiskondlikel objektidel.

Philippe Starcki loodud In Vitro sari on saanud täiendus kaasaskantava ja laetava väikse stiilse mudeli In Vitro Unplugged näol.

Firma Karman 2022 aasta kollektsioon suudab leida uusi lähenemisnurki valgustite disainile ja tuua välja nende tõeline ilu.

Efektne välisvalgusti Leda on inspireeritud vanakreeka müüdist Leda ja luik. LEDA, naiseliku puudutusega LED rippvalgusti meenutab oma kujult kaelakeed. Valguskaelakee materjalideks on anodeeritud alumiinium ja silikoon, mida on võimalik painutada vastavalt oma soovile. Rippvalgustit on saadaval kahes erinevas värvivalikus: matt must ja matt pronks. Valgusti sobib nii sise- kui ka välistingimustesse. LEDA sari pakub erinevaid valgustite kombinatsioone alates lihtsast rippvalgustist kuni pilkupüüdva lühtrini välja.

Teisaldatav põrandavalgusti Abachina meenutab oma kujult väikest päikesesüsteemi. Valgusti sobib nii aeda kui ka terrassile ning on kombineeritav plaadiga, mis võimaldab valgustit kasutada ka lauana. Valgustit on saadaval erinevate kõrgustega: 70cm ja 103cm. Valgusvõimuseks on 10,6W/1368lm. Samast sarjast on saadaval ka seinavalgusti.

Välisvalgusti Pois püüab pilku oma dekoratiivse välimuse ja esteetilise iluga.  Saadaval on kolme erinevat kõrgust: 93cm, 118cm ja 158cm. Valgusti materjal on alumiinium, mis on värvitud mustaks ning kuppel on valmistatud vaigust. Matteo Ugolini loodud loodust imiteeriv välisvalgusti Pois on iga aia ehe.

Led välisvalgustid aastal 2021

Tutvu uusimate terassile ja aeda sobivate valgustitega

Marset nägus seinavalgusti Pluff on
Estiluz seinavalgusti Lune

Ärgem unustagem strateegilisi kohti- valgusta välja uksekell aial

Marset valgusti Babila

Lillepeenardesse asetatud valgustid aitavad luua silmailu ja meelolu. Kui juhtmed on õigeagselt pinnasesse planeeritud, saab kasutada statsionaarseid valgusteid.

Kuid lahenduseks on ka maasse torgatavad piikvalgustid või laetavad valgustid.

Terassi ja rõdu saab valgustada hubaseks niiskuskindlate põrandalampide või rippvalgustitega.

Marset põrandavalgusti Soho

Vaata ka aasta 2020 uuemaid valgusteid

Tutvu messil Euroluce 2019 esitletud õuevalgustitega

 Estiluz_Circ

See mittepurunev poluetüleenist kupliga valgusti Circ firmalt Estiluz töötab patareil ning on hõplsasti kaasaskantav ja paigutatav. Samast seeriast leiab erinevaid võimalusi valgustamiseks.

Estiluz_õues_põrand Estiluz_Circ_õues
Circ_estiluz Circ_A-3720_wall_lamp_estiluz
Exenia_Fleur-dettaglio Exenia_Fleur

Sellised piikvalgustid sobivad hästi peenardesse ja põõsastesse olles ise tagasihoidlikult peened. Valgusti Fleur pärineb tootjalt Exenia.

Tripo-Exenia

See arhitektuurne vorm pärineb firmalt Exenia.Valgusti nimega Tripo on saadaval erinevates suurustes ja pinnakatetega. Valikus on ka erinevad valgusallikad. Samast seeriast leiab ka seinavalgusti.

flos-Hecu

Ruuminappusel sobib hästi Flosi poolt väljapakutud valgustisari Heco, mis töötab samuti patareil.

flos_õuevalgustite_sari_In_Vitro

Philippe Starcki sulest on Flosi valgusti Vitro – seeria julgetele ja uuendusmeelsetele. Kvaliteetne klaas talub hästi temperatuuri kõikumisi.

Flos-Caule

Räigusevaba valgusti Caule pärineb firmalt Flos.

marset_laflaca

Stiilne art decod jäljendav õuevalgustite sari LaFlaca disainfirmalt Marset. Meeleoluvalgus 3 erinevas suuruses ja geomeetrilises kujundis, suurem 145,7 cm kõrge, madalam 85 cm kõrgusega.

Valgusallikas E27 Led 8W 2700K

Flos_Walkstick_A-Citterio Flos_wallstick_a-citterio

Tutvustamist vajavad ka Flosi valgustid Wallstick ja Walkstick, loojaks Antonio Cittero.

Uudisvalgustite kohta täpsemat informatsiooni küsige Hektor Light esindustest.

Huvi korral  loe  nõuannet, mida tuleks õuevalgustite valikul teada

Inspiratsiooni saab koguda SIIT

Liitu uudiskirjaga