Flos valgustid kogu eluks

Üks maailma tuntumaid brände Flos pärineb aastast 1962.

Tänu silmapaistvate tootedisainerite loomele on Flosist saanud disainfirma, kus ühendatud on nii kunst, disain, käsitöö kui tööstus.

Flos eristub massikultuurist. Samas juletakse siin katsetada uusi kõrgtehnoloogilisi materjale ja tehnoloogiaid.

Tuntud disainer Philippe Starck, kes on Flosile palju suurepäraseid valgusteid loonud, innustab meid mõttelaadile, et valgustid peaksid olema kauakestvad ja me teeksime intelligentselt oste. Ta ütleb:“ Me ei peaks ostma tooteid 6 kuuks, vaid kogu eluks, oma lastele ja lastelastele.

Ka Ron Gilad,kes disainis Flosi messiboksi Euroluce 2015, tunneb muret, et sotsiaalmeedial on tohutu mõju kiirendamaks kõiki arenguid, kuid valgustite tootmises peaks aja maha võtma. Siin ei tohiks tekkida kiirmoe tagaajamise efekti.

Seda filosoofiat järgib ka Flos. Flos usaldab oma intuitsiooni ja loob tooteid, mis muutuvad ikoonideks.

Flosi valgustid on parimaist parima kvaliteediga, esteetilised, lõpuni viimistletud.

2022 uued Flos valgustid

1.Rippuv valguspesa Skynest.

Marcel Wandersi loodud Skynest on loodud poeetilise disainikeelega, elegantne ja uuenduslik, kombineeritud 24 LED ribaga. See tehnoloogiline meisterlikkus on saavutatud käsitööna. Valgusti on valmistatud taaskasutatud matejalist, osade kokkupanekuks ei ole kasutatud liimi.

Valgusti ja laeroseti viimistlused: sinine turmaliin, mandli-, antratsiit- või telliskivipunane. Kupli läbimõõt: 90cm.

Modulaarne valgustussüsteem Almendra Organic meenutab mandlipuu oksi

Valgusti kuplid ja hajutid on valmistatud spetsiaalsest polükarbonaadist, mis on saadud paberitootmise kõrvalproduktist.

Almendra kokkupanemisel ei kasutata liimi ja seetõttu saab seda täielikult lahti võtta, mis tähendab seda, et iga osa saab taaskasutada.

Valgusti kuplid on suunatavad 60*. Valgustil on loomulik värvipalett, mis on inspireeritud mandlipuu toonidest: antratsiit, ooker (oranžikas pruun), metallik lilla, metallik sinine, nude (beež) ja valge. Disainer : Patricia Urquiola

Disaniklassikaks kujunenud suure ulatuvusega seinavalgusti nimega 265 small

Valgustil 265 Small on kõik originaalvalgusti omadused, kuid see on kompaktsemas vormis. Varre pikkus on lühem (150cm) võrreldes algse 243 sentimeetriga. Ka värviskeem on sama, mis originaalvalgusti puhul: must, valge ja Chromatica (värviline).

Kuppel pöörleb 360 kraadi. Materjaliks on värvitud teras.

Valgusti on pistikusse käiva juhtmega (203cm) ja lüliti on kupli peal.

Klaasmoodulitest elegantne rippvalgusti Luce Orizzontale.

Läbipaistvad silindrikujulised klaasmoodulid valmivad käsitööna, kus klaas valatakse pöörlevasse vormi. Nii saadakse igale silindrile eksklusiivne viimistlus, mis muudab iga detaili ainulaadseks. Mooduleid on võimalik kergesti eemaldada ja vajadusel asendada ning selleks ei ole tööriistu vaja. Silindris sisemine osa on valmistatud poleeritud pressitud alumiiniumist, mis on varustatud kahe LED-mooduliga (üles ja alla suunatud valgusega).

Valgusti kõiki osi on võimalik taaskasutada.

Sisse-välja lülitamiseks on valgusti ühes otsas asuv puutetundlik juhtnupp, mis võimaldab valgust juhtida kolmes erinevas režiimis: hämardada ja reguleerida nii üles kui ka allapoole suunatud valguse intensiivsust (individuaalselt või kombineeritult) 10%-lt 100%-le.

Käepidemega läbipaistvast klaasist lauavalgusti To-Tie

Valgusti käepide on valmistatud alumiiniumist ja see on ühtlasi ka valguse allikaks. Valgusti on varustatud ON/OFF lüliti ja ka dimmeriga (valgusvoogu saab reguleerida vahemikus 10-100%).

Kaasaskantav laetav lauavalgusti Gustave

Kompaktse suurusega valgusti Gustave on kui sümbioos kõige uuenduslikumast optilisest valgustehnoloogiast ja innovaatilisest disainist. Eesmärk oli luua esimene kaasaskantav valgusti, millel on voolujooneline ümar disain ja pea olematu ökoloogiline jalajälg ning et oleks võimalikult lihtne kasutada erinevates keskkondades, ka niisketes.

Rõõmsavärvilised valgustid Bellhop

Elegantse kujuga seinavalgustit on saadaval mitmes erinevas värvitoonis: valge, cioko (pruun), hall, telliskivipunane, kollane ja sinine. Valgusti korpus on värvilisest polükarbonaadist. Poolläbipaistev polükarbonaadist hajuti pind on spetsiaalse tekstuuriga, mis ühtlustab valgusjaotust. Tasub teada, et nagu kõigi Flos uudisvalgustite puhul, on LEDid lihtsasti asendatavad. Valgusti erinevate osade kokkupanemiseks ei kasutata liimi ning seetõttu saab vajadusel toodet hõlbsasti lahti võtta, detaile asendada ja taaskasutada.

Valgustit on võimalik paigaldada suunaga üles- või allapoole. Valgusti on niiskuskindel: IP44. Valgusti on hämardatav.

Värviliste valgustite seeriasse Bellhop kuuluvad ka lauavalgustid. Lihtsa kuid elegantse kujuga lauavalgustit on saadaval mitmes erinevas värvitoonis: valge, cioko (pruun), hall, telliskivipunane, kollane, hallikas sinine ja matt must.

Valgusti on hämardatav 4 astmelise lülitiga. Laadimisaeg on 3 tundi. Kui valgusti töötab 100% valgustugevusega, siis kestab aku 6 tundi.

2021 aastal tähistas firma Flos ikooniline valgusti Parentesi oma 50-ndat sünnipäeva! Sel puhul lisandus kollektsiooni kaks uut värvitooni: türkiissinine ja erkoranž.

Lihtsast pliiatsivisandist sündinud valgustist on tänaseks saanud müügihitt, originaalse disainiga toode, mis peidab endas tehnoloogiat, leidlikkust, näpuotsaga maagiat ja ka kurba lugu.

Parentesi lugu algab noore disaineri Pio Manzù enneaegse surmaga 1969. aastal. Ta oli ainulaadne talent ja surematu ikooni näiteks FIAT 127 autor. Disainer Achille Castiglioni teadis tema tööd, kuid nad ei olnud kunagi kohtunud. Vaatamata sellele sattus Castiglioni kätte üks tema joonistustest, mis köitis disaineri tähelepanu. Joonisel oli üks piludega silinder, mis kinnitus pikale vardale ning mis omakorda toetus lakke ja põrandale. See oli Parentesi algne idee. Achille Castiglioni soovis muuta valgustit kergemaks, paidlikumaks ja liikuvamaks asendades metallvarda trossiga, mida pingestades jääb valgusti kupli konstruktsioon püsima soovitud asendisse. Veel lisas ta 5 kilogrammi kaaluva trossipinguti ning asendas kupli lihtsa pirniga, mis pöörles ümber oma telje 360*.

Parentesi 50-nda sünniaastale pühendatud „limited edition“ valgustite toonide valikule läheneti filoloogiliselt. Nimelt oli türkiissinine Castiglioni üks lemmikvärve, mida ta valis tihti oma disianitud interjöörides. Ja orannž oli värv, mida Manzù oma prototüüpide jaoks kasutas.

Isegi Achille Castiglioni 1970. aastatel disainitud pakendid on ümber kujundatud ja valmistatud nüüd taaskasutatud PET-ist, mis on saadud jäätmematerjalide, näiteks plastpudelite, taaskasutamisel.

Leia sinagi omale meelepärases värvitoonis Parentesi, sest see on valgusti, mis jääb sind saatma terve elu.

2020 aastal on Flos suunanäitajaks uute valgustustrendide loomisel.

Leedide kasutuselevõtt võimaldab luua täiesti unikaalseid uusi lahendusi valgustamisel.

1. Need Flos sammasvalgustid Noctambule jäävad päevasel ajal pea nähtamatuks oma klaasist moodulite tõttu, kuid pakuvad õhtul suurepärast meeleoluvalgust.

Flos_noctambule
Flos valgusti Noctambule

2. Industriaalne puudutus.See on näide  valgustorude oskuslikust kombineerimisest elektrikaabliga. Omapärane materjalide kooslus klaasist valgustoru ja tööstusliku kummiga kannab nime WireLine ning on loodud taas tootja Flos poolt.

3.Voogavad liinid ja kerad. Sellised liinina suunduvad valgustid aitavad ruumi ühtlasemalt valgusega katta ning rippvalgustiga valguse õigesse kohta sättida.

Flos_My_Circruit
See Flos imepeen siinivalgusti My Circuit on saanud lookleva joone, kuid vormikujunduses on jäetud vaba käed ikka selleks, et luua personaalne valgusti. Kombineerimiseks on lai valik kumeraid ja sirgjoonelisi profiile. 

Huvi korral tutvu Flosi moodulitest kokkupandava profiilisüsteemiga 

ja komplekteeritava siinisüsteemiga The Running Magnet või

Disainist lugupidavatele soovitame Flosi geomeetrilistest valguselementidest valgussüsteemi Arrangement

2019 aasta Flosi uued valgustid. Heida pilk Flos 2019 aasta uudistoodetele.

2018 aastal eksponeerime Flos-i uut valgustit Coordinates

Flos Coordinates valgustus süsteem koosneb horisontaalsetest ja vertikaalsetest valgustorudest.

Hajusa valgusega moodulid on saadaval 4 erineva variandina. Igasse komplekti kuulub rosett, millesse peidetud elektroonika võimaldab kasutada erinevaid hämardumissüsteeme ja 2,5 m kaabel.

Kõik elemendid on anodiseeritud alumiiniumist sampanja värvi pinnakattega. Integreeritud Led ribad on kaetud hajutiga, mis võimaldavad valgusel kumada räigusevabalt( CRI 95).

Valgusallikas: 55 W, 2700 K, 2960 lm

Samast sarjast leiab ka 2000 mm kõrgusega põrandavalgusti, mille sisse-ja väljalülitamiseks on pedaal-dimmerlüliti reguleeritava valgusheledusega 10-100%

Valgusallikas: 61 W, 2700 K, 3240 lm

Coordinates looja on Michael Anastassiades

2017 aastal täienes Flosi valgustite kollektsioon 6 uue valgustiga Hektor Light salongis

1.Maagiline põrandavalgusti Superloon

Flos-Superloon-Jasper-Morrison

Selgepiirilise kuju ja kindla vormiga valgusti, mille ümber on maagiline helendav aura. Disainer Jasper Morrisoni loodud põrandavalgusti Superloon on inspireeritud täiskuust. Statiivile asetatud polümetakrülaadist poolläbipaistev lame ketas on pööratav ümber oma telje 360 kraadi ning heidab pehmet hajutatud kuma. Valguse intensiivsust ja värvustemperatuuri saab muuta optilise sensori abil, mis asub lambi ühel jalal. Dekoratiivset põrandavalgustit on saadaval kolme erinevat tooni: kroom, valge ja must. 197cm kõrguse valgusti võimsus on 45W LED (4000lm) ja kasutatud on Edge Lighting tehnoloogiat.

Superloon pärjati 2016 aastal EDIDA auhinnaga (Elle Deco International Design Award).

2. Intrigeeriv lauavalgusti Copycat, kaetud kullaga

copycat

Disainer Michael Anastassiades on öelnud oma lauavalgusti kohta:“Lamp Copycat hõlmab kahte kera, mis puutuvad üksteise vastu lihtsalt: väiksem ja väärtuslikumast materjalist kera on paigutatud suurema ja valgust kiirgava kera varju.“ Mängulise iseloomuga lauavalgusti Copycat püüab tähelepanu just oma intrigeeriva disainiga, mitmest küljest vaadeldavana tekitab see erinevaid seoseid ja tähendusi. 30cm diameetriga dimmerdatava valgusti materjalina on kasutatud puhutud klaasi ja alumiiniumit, mis võib olla poleeritud, musta nikli ja vase tooni või hoopis kaetud 24 kraadise kullaga. Valgusti võimsus on 16W LED (1380lm).

3. Vertikaalteljel pööratav põrandavalgusti Captain Flint

flos-captain_flint_08

Captain Flint on suurepärane näide mitmeotstarbelisest põrandavalgustist, mille kuppel on ümber oma vertikaaltelje pööratav suunates valgust nii alla lugemiseks kui ka üles. Mustaks värvitud terase või harjatud messingu tooni koonuse kujuline kuppel toetub delikaatselt jalale, mis kinnitub kindlalt marmoralusele. Võimalik on on valida Carrara valge ja Marquinia musta marmoraluse vahel. 154cm kõrguse valgusti võimsus on 20W LED (1410lm). Disainer on Michael Anastassiades.

4. Laetav lauavalgusti Bon Jour

Flos-bonjour_unplugged

Itaalia brändi Flos Bon Jour perekonda kuuluv lauavalgusti pakub välja uue arhetüübi: lambi korpuse, mis on taevalikult puhta vormiga kuid samas on see oma lihtsuses nii ebaoluline. „Alasti“, peaaegu läbipaistva valgusti saab kohandada vastavalt oma isiklikele eelistustele ning personaalsele maitsele ja stiilile. Selleks on võimalik tellida juurde laias valikus valgusti kupleid, mida on saadaval erinevates toonides nagu näiteks kaunilt särav merevaigukollane või naturaalselt läbipaistev või klassikaliselt plisseeritud kanga viimistlusega. Juhtmeta teisaldatav lauavalgusti Bon Jour on kui ajatu kõrgtehnoloogia ja elegantse loominguvabaduse sümbioos. Dimmerdatav ja USB pesast laetava valgusti aku kestab kuni kuus tundi. 27cm kõrguse valgusti võimsus on 6W LED (250lm). Samast sarjast on saadaval ka juhtmega valgusti, mille kõrgus on 41cm. Disainer on Philippe Starck.

5.Täiuslik imeõhuke plafoon Clara

Flos_Clara

Lihtsuses peitub võlu. Ümara vormi täiuslikkus, esteetilised propotsioonid ning tugev kuid mittepimestav valgus-see on Piero Lissoni disainitud valgest polükarbonaadist lae-ja seinavalgusti Clara. Lisaväärtusena on see, et valgusti stiili on võimalik täiustada ja määratleda vastavalt interjöörile, tellides juurde välimise dekoratiivrõnga, mida on saadaval läbipaistvana, musta, kroomi ja vase tooni. Imeõhukese (kõigest 5cm) 60cm diameetriga valgusti võimsus on 60W LED (4200lm).

6.Vasest süvisvalgusti Bon Jour

Flos bon Jour downlight 03.2003 copper

Süvisvalgusti Bon Jour on saadaval neljas toonis: must, valge, kroom ja vask. Võimalik tellida kolmes erinevas mõõdus: 45mm, 90mm ja 145mm. Valgusvõimsused on vastavalt süvisvalgusti suurusele: 6W (575lm), 13,5W (1500lm) ja 30W (2800lm). Valgusti on saadaval ka värvustemperatuuriga 3000K ja DALI dimmerdamisega. Süvistusraam on juurde tellitav. Disainer Philippe Starck

2016 aasta Frankfurti messil tutvustati siinisüsteemi täiendusi ( magnetiga siinile asetatav Wallee)

Tutvu klassikasse kuuluvate Flos valgustitega

Alustades Starcki ajatutest valgustitest võiks nimetada seeriaid nimega Miss K, Archimoon, Romeo.

Flosi tuntakse ka tema kookonvalgustite järgi, näiteks 2005 aastast Zeppelin ( Marcel Wanders), 1960 aastast Taraxacum ( Achille &Pier Castiglioni). Kookonid on valmistatud USA armeel kasutuses olnud tugevast pakkematerjalist, ehk siis omal ajal oldi vägagi uuendusmeelsed.

Klassikaks on Glo- Ball Jasper Morrisoni loodud.

See valgusti nimega mudel 2129 on „uuestisündinud vana“ aastast 1969. Retrolik kuppelvalgusti on 360 kraadise pööratavusega. Kupli kõrguse reguleerimisvõimalus üles-alla annab aga valgustile erilise positsiooni.

Klassikaks on muutumas ka 2009 aastast Skygarden ( looja Marcel Wanders).

Flos Miss k S
Flos Taraxacum
Flos Superachimoon outdoor
Miss K ( P.Starck) Taraxacum aastast 1960 Superarhimoon ( P.Starck)
Flos Romeo Flos Zeppelin Flos Zeppelin
Romeo ( P. Starck) valgusti nimega Zepplin (M.Wanders) detail valgustist Zeppelin
Flos skygarden
Taraxacum 88 (Achille&Pier Castiglioni) Skygarden (M. Wanders)

Flosi klassika pärlite kõrvale tulevad aga uued ja moodsad vormid.

See 1958 aastal loodud lühter 2097 on tänapäevaliku vormiga ja valgusallikatega.

Uus lühter nimega 2620 on Ron Giladi poolt loodud 2013 aastal.

Oma arengu teel on ka Kelvin Led valgusti aastast 2011( Antonio Citterio).

Eestlased on hästi vastuvõtnud Patricia Urquiola poolt disainitud skandinaavia tüüpi Tatou valgusti ja Chasen valgusti.

Valgusti Aim, loodud Ronan &Erwan Bouroullec poolt aastal 2013, on enim huvi pakkunud just eesti klientidele. Lihtne, stiilne, ajatu, kombineerimisvõimalusega.

Flos 2097 FLOS 2620 Flos Aim
lühter 2097 lühter 2620 ( Ron Gilad) Aim ( Ronan&Erwan Bouroullec)
Flos Kelvin Flos tatou Flos chasen
valgusti nimega Kelvin (Antonio Citterio) Tatou ( Patricia Urquiola) Chasen ( P. Urquiola)

Valgustid aastast 2014

See 2014 aasta valgustite seeria IC Light uurib tasakaalu. Inspiratsioon on saadud Internetis ühe trikimehe videoklippi jälgides. Nime aga on valgusti saanud inglise politseist, kus erinevatel etnilistel gruppidel on tinglikud tähised nagu näiteks initsiaalid IC 1 tähendab valget inimest, IC2 tüüp tähendab Vahemere ja Euroopast pärit inimest.

Teine valgusti aastast 2014 kannab nime OK (Konstantin Grcic). See üliõhuke 18W LEDiga plaatvalgusti on pööratav 360 kraadi ning on kuni 4 m pikk. Valgustit hoiab joonena paigal riputina väike koonusekujuline pomm. Valikus on 4 erinevat pinnakatet :valge, must, hõbedane, kollane. Varustatud pistikuga. Taas nn “uus vana“, sest sarnase tegumoega on ka 1971 aastal loodud Parentesi. Mõlemad mudelid on lihtsad ja ajatud.

Flos IC Light Flos valgusti OK , areng 1971 aastast
IC Light OK. Areng aastast 1971

2015 aasta Euroluce messil esitles Flosi valgusteid 1000 ruutmeetril.

Siin valik:

Valgusti String Light (disainer Michael Anastassiades)on nimetatud auhinna Lighting Design Awards 2015 vääriliseks ning aasta valgustiks tänu uuenduslikule kaablite lahendusele. Ka ajakiri Homes &Gardens tunnustab Michael Anastassiades valides selle lihtsa ja esteetilise valgusti selle aasta tippdisaini toodete hulka.

Huvitav on valgusti sünd. Idee sündis rongiga sõites ja aknast välja vaadates, kus liikumise peal sai jälgida mööduvaid poste ja traate. Need ühtepidi seovad omavahel valgusteid ja samas jagavad arhitektuurselt ruumi. See ” tee ise valgusti ” koosneb erinevatest komponentidest, on dimmerdatav ja sisse/ välja lülitatav Bluetooth Android ja Apple kaugjuhtimispuldi rakendusega. Komplektis on kaablit kuni 22 m .

Superlooni disainis Jasper Morrison samuti 2015 aastal. See 75 cm läbimõõduga kuu pöörleb ümber oma telje. Õhukese plaadi sisse on paigutatud sisseehitatud 60 W LED, on natuke külma ja jäise moega (2000-2800K)

Uuendusmeelne Starck näitas Euroluce 2015 messil 360 kraadi pöörlevat süvis spoti Freesixty, mis annab suunatava valgusvihu just sinna, kus seda enam vajatakse. Vihu reguleerimiseks mõtles Starck välja telescope pulga, mille abil saab kerge vaevaga vihku suunata. Jäävad ära igasugused kallid kaugjuhtimispuldid.

Viimati lisandus uude kollektsiooni laetav patareiga valgusti Ether kestvusega kuni kuus tundi ning see on laetav mikro USB pesa kaudu. „Sellest on unistatud juba 20 aastat, patarei oli olemas, valgusti oli olemas, nüüd on ka kvaliteet olemas. Juhe võib kaduda,“ ütleb prantsuse tootedisainer Philippe Starck Euroluce messil.

Flos String Light Flos String light asetus  
String Light ( Michael Anastassiades) võimalused valgusti paigutamiseks  
Flos Freesixty Flos Freesixty lugu  
spot Freesixty (P.Starck) lugu, kuidas harjavarrega valgust suunati  
Flos Ether 2 Flos Superloon
patareiga laetav Ether (P.Starck) Superloon ( Jasper Morrison)

Arhitektuurset osa esindab valgusti nimega> Ipnos (loodud Nicoletta Rossi ja Guido Bianchi poolt). See must alumiiniumist 15W LEDiga valgusti on dimmitav ja mõeldud nii sise- kui välistingimusteks.

Flos tutvustab dekoratiiv-tehnilist valgussüsteemi Running Magnet Light Strip ja Spot Module.

See süvis- või pinnapealne süsteem võimaldab valgustada ruume nii laest kui seintelt. Süsteem ise on väga minimalistliku joonega. Selle süsteemi saab kergelt ise kujundada, erineva kujuga spotte saab ise lihtsasti paigaldada vastavalt vajadusele ja soovile sikutades spotti koos jalaga siini seest välja ning paigutades lihtsa käevajutusega tagasi uude sobilikku siini ossa. Abiks siin on salakaval magnet. Innovaatilise lahendusena saab igat sellist spotti ka eraldi selle küljest olevast dimmerist vajadusel hämardada.

     
Flos The Tracking Magnet ( magnetiga alum.profiil)   Flos seina süvissiin

Flos süsteem ja siinisüsteem The running Magnet

Mõistagi on siin väljatoodud vaid killuke kogu valikust. Katalooge saab sirvida nii hektor.ee kui  Hektor Light esindused

Hektor Light on Flos (täpne nimi Flos-Antares) kauaaegne partner ning esindaja Eestis.

Kui pead õigeks Flosi filosoofiat, aitame teha õiged valikud.

Teie Hektor Light