Ajalooga ajatu Stilnovo.

Ikoonilised ebatavalised, ainulaadsed, originaalsed ning mängulised valgustid, julgete kontrastsete  värvikombinatsioonidega.

Neile, kes usaldavad oma maitset ja otsivad emotsionaalset sidet  disainitootega. Bränd Stilonovo arvab, et see disain peaks lõbustama ja tekitama häid positiivseid tundeid.

See kaubamärk Stilnovo  pärineb aastast 1947, mil esitleti end Milano 8 Triennaalel. Just äsja seal ülikooli lõpetanud mehed hakkasid looma kaasaegseid valgusteid, siis aasta oli 1949.

Aegade jooksul on disainitud palju huvitavaid valgusteid, mida hinnatakse veel praegugi.

  1. Eestlastele tuttav vorm aastast 1965 valgusti Buonanotte  on populaarne siiamaani, saadaval 4 erineva värvitooniga. Lihtsa lambikupli osa liigutusega saab muuta atmosfääri nii meeleoluvalguseks kui lugemisvalguseks. See mänguline laualamp mõjub endiselt stiilselt ja modernselt ka tänapäeval.
Lauavalgusti Buonanotte

2. 1969 aastast pärinev Campana meenutab meile popstiili ja on tänapäevalgi trendikas. Nüüdseks on valgustile lisatud LED.

lauavalgusti Campana

3. 1957 aastal disainiti rippvalgusti Saliscendi, Achille e Pier Giacomo Castiglioni poolt. Täna on sellel LED lambiga järglane, mida on mugav õigele kõrgusele sikutada. Värvivalikus 3 erinevat varianti: valge, rubiinpunase ja mururohelise kombinatsioonidega. Valgusti annab valgust 3672 lm ja on värviedastusindeksiga 2700 K  ( soe valgus).

Üles-alla liigutatav Saliscendi

4. 1978 disainiti lamp Fante, mis meenutab meile naiste kübarat. Reflektoriks on kübara äär, mille liigutamise abil saab muuta valguse suunda. Kuid selle saab ka täiesti peast ära võtta. Lauavalgusti Fante on saadaval 2 toonis. Fante seeriast leiab ka laevalgustid.

5. Laualamp Minibox, loodud 1981 aastal, on omapärane kaevurite lampi meenutav valgusti, kus valguskuplit on võimalik magneti abil valgusti kehast eemaldada suunates valgusvoogu. Valgusti on saadaval toredates värvides nagu roheline, punane, must, valge  ja beež. Tänapäeval on see LED valgusti. Samasse sarja kuuluvad ka seinavalgustid.

Kõik see aegade tagune disain on tänaseks ikka veel elus ning täiendatud vaid Led valgusega.

6. Lauavalgusti Topo (disainer Joe Colombo) oli algselt loodud disainerite jaoks joonestuslauale. See oli liigendvarrega, et hõlpsasti seda liigutada laua kohal. Hiljem kohandati see mudel koduvalgustiks. Liigendvarre asemel on nüüd ringikujuline alus ja kumer vars, millest mugav kinni võtta, et valgustit tõsta.

Disainer armastab värve, seetõttu on tema loodud valgustid ka väga erksavärvilised.

Siit seeriast leiame ka liigendiga põrandavalgusti Topo, samuti julgete värvidega. 

Põrandavalgusti Topo

7. Läbipaistev Demi väljalülitatuna on justkui nähtamatu suur kuppel, kuid sisselülitamisel kiirgab alumine serv ja kuppel tänu OptiLight tehnoloogiale pehmet ja ühtlast valgust. Timmitav Led koos laser mikro PMMA materjaliga tagavad visuaalse nägemismugavuse.

8. Laevalgusti Diphy on samuti läbipaistva kupliga, muutudes väljalülitamisel justkui nähtamatuks ja põledes annab ühtlast mõnusat valgust.

9. Puhutud klaasiga elegantsel rippvalgustil La Mariee on suitsuhalli, vase ja kullakarva toonid. Sama kena näeb välja ka laualamp.

Bränd Stilnovo kuulub Linea Light Gruppi. Eestis esindab neid Hektor Light

Liitu uudiskirjaga