Aasta Kodu 2023 valguspreemia on üle antud

Õnnitleme valguspreemia võitjaid Kärt Ruubel ja Peter Alexander van Dijk !

Auhinna andis üle Hektor Light esindaja Ülle Jõks ja tutvustas:

Selle aasta kodud on eriilmelised ja isikupärased. Seekord ei hoomagi kindlat läbivat joont kodude sisekujunduses. Seda personaalsust hindame meiegi valgustifirmas Hektor Light. See on võtmesõna ka valgustamisel. Kuna siinsed koduomanikud on pigem noored ja loovad interjööre enamasti esimest korda, siis professionaalset valguslahendust, kus valgusreziime saab luua läbi targa maja lahenduse, kus valgusteid saab reguleerida vastavalt õues oleva päevavalguse muutusele või mil saame luua erinevat meeleolu värvsustemperatuuride muutmisega ööpäeva rütmi jälgides, me ei eeldagi.
Küll aga tunnen head meelt kui valgustite paigutamisel on loodud valgustuse mitmekihilisust, jälgitud valgustite funktsionaalsust ja nende koosmõju.
Kodusoojuse  ja hubasuse loovad just erinevatele tasanditele paigutatud valgustid. Tasakaalu saab luua hea üldise hajusa üldvalguse ja aktsentvalguse kombineerimisega. Selleks kasutamegi ruumis erinevaid valgusteid. 
Hea meel, et järjest enam oskavad eestlased väärtustada erinevate suuruste ja funktsionaalsusega laualampide kasutamist. Põrandalambid on samuti hea võimalus tuua ruumi lisavalgust ning luua õdus atmosfäär. Seda me ju kodus soovimegi- ennast hästi tunda ja lõõgastuda.
Tervikliku valgustamiseks kasutatakse siinivalgustust. See on uutes kodudes hästi vastu võetud. Lai valik siinivalgusteid võimaldab isikupärase koosluse arvestades just kodu eripära. 
Sarnast mitmekihilisust, funktsionaalset ja meelolu tekitavat valguslahendust me selles kodu ka märkasime.
Hektor light preemia kuulub sellel aastal Ruubelite perele. Erinevate tsoonide valgustamiseks on kasutatud nii seina- kui laualampe, üldvalgust aitavad luua pinnapealsed valgustid ning siinivalgustus. Põrandavalgustid omavad nii kindlat funktsiooni kui on paigutatud ruumi meeleolu loomiseks.
Valgustifirma on stiilide ülene, meiegi valikutes leidub erinevat. Hindame nii kodukootut kui taaskasutust. Kuid peamine, et need oleks kvaliteetsed, tulekindlad, funktsionaalsed ja säästlikud ja otstarbekalt valgustavad.
Hoiame ennast siis heas valgustatud keskkonnas.

Sisustus- ja aiandusajakiri Kodukiri korraldab Aasta Kodu konkurssi juba 27. korda. Konkurssi toetavad: Inbank, kes annab välja ka Aasta Kodu peaauhinna 2000 eurot, Ryobi, Scandium Kinnisvara, Hektor Light, Expert Eesti, WolfBerry ja Gardena, kes annab välja ka kauneima aia peaauhinna.

Aasta Kodu konkursist võttis seekord osa ligi 50 aeda ja kodu Eesti eri paigust.

Pildid: Katre Lember

Liitu uudiskirjaga