Nägime sära loomeinimeste silmades Disainiööl

Pressiteade-workshop tudengitega Disainiöö raames

Neljapäeval 23. septembril Disainiöö raames  avasid Keha 3 tootedisainerid Tarmo Luisk, Margus Triibmann ja Pavel Sidorenko näitus- müügi AS Hektor-lighti esindussalongis Pärnu mnt 158 Väljapanek nende viimase aja loomingust Keha 3 s jääb avatuks ka edaspidiseks.

Avamine toimus mõnusas ja loovas õhustikus, sest kohale olid tulnud 20 noort hakkajat Kunstiakadeemia tudengit, kes vanameistrite juhendamisel hakkasid looma uut eesti valgustidisaini.

Nägime sära noorte silmades, kes tõdesid, et sellised workshope võiks tihedamini olla.

Tudengid said kasutada meie poolt etteantud materjale alates kuplitest, erinevatest kangastest, kristallkulinatest, kasutatud valgusallikatest ning seismajäänud soklitest, riputitest  kuni sügislehtedeni ja käbideni välja. Juurde tõime vineeri ja erinevat plastmaterjale.

Tööd tehti nii gruppides kui individuaalselt ning järgneva 4 tunni jooksul sündis hulk suurepäraseid ainulaadseid teoseid. Kohapeal viibis ka kateedri juhataja Toivo Raidmets, kes muidu ikka õppejõu rollis kuid seekord innustas kohapeal noori andekaid tudengeid talle omasel sõbralikul muhedal moel.

Hektor-Light peab oluliseks, et tänastele vanameistritele Tarmo Luisule, Tõnis Vellamaale jt tootedisaineritele  tuleks väärilist järelkasvu. Ka Disainiööl mitmel moel oleme osalenud juba mitmeid aastaid.

Samas avasime salongis ka tuntud eesti moelooja Reet Ausi näitus-müügi, mis jääb avatuks 15. oktoobrini.

Hektor-light on eesti valgustifirma aastast 1994 ning tegeleb valgustite jae- ja projektimüügiga. Siiani on firma tuntud tugevate kaubamärkide maaletoomisega Itaaliast, Hispaaniast, Belgiast, Saksamaalt jm  riikidest.

Ülle Jõks

Hektor-Light  24.09.10

disainiöö_2010_03disainiöö_2010_04

disainiöö_2010_05disainiöö_2010_06

N3C_7962disainiöö 8

disainiöö 2010Disainiöö 2010

Liitu uudiskirjaga