Kõnekas Tom Dixon nüüd uute valgustitega

Uus valgustite sari paitab silma.

Need kõnekad 2023 uued valgustid on Teie ees:

Tom Dixon Spring small large medium interior
Tom Dixon Spring small large medium interior 1
tom dixon spring large brassTom Dixon Spring medium brass detail 1Tom Dixon Spring small brass
Rippvalgusti Spring

See kõrvitsat meenutava kujuga rippvalgusti nimega Spring on saadaval 2 erinevat tooni: messing ja hõbe. Samast sarjast on saadaval ka vastulage laevalgusti.

TOM DIXON globe small chandelier_silver_fronton_off_noshadow
TOM DIXON globe small-chandelier_copper_fronton_off_noshadowTOM DIXON globe small chandelier_opal_fronton_on_noshadow_diff_3
Valgusti Globe Small
tom dixon globe large copper vask
tom dixon globe large whitetom dixon globe large silver
Rippvalgusti Globe Large

Polukarbonaadist kuplite toon võib olla valge, vaskne ja hõbedane. Suuremõõtmeline valgusti Globe Large sobib eramute aatriumitesse ja kõrgete lagedega ruumidesse. Globe Small mõõt on 103x 98 cm.

Rombikujulistest perforeeritud metallpaneelidest kera meenutab discokera. Valgusti on justkui täispuhutud pall, nimeks Puff. Saadaval 2 toonis. Valmistootena saab tellida nii 1, 3 ja 9 kupliga.

tom dixon melt cone fat tom dixon-floor-lamp gold 1tom dixon melt cone fat tom dixon-floor-lamp goldtom dixon melt cone fat-tom-dixon-floor-lamp smoke 1
Põrandavalgusti Melt Cone Fat
Tom Dixon Melt Cone Slim copper floorlampTom Dixon Melt Cone Slim gold floorlamp 1Tom Dixon Melt Cone Slim silver floorlamp 1
Põrandavalgusti Melt Cone
TOM DIXON Globe Cone copper
Põrandavalgusti Globe Cone

Elegantne metallist koonuselise jalaga põrandavalgustite kollektsioonid Melt ja Clobe kroonisid Itaalia messi Tom Dixoni boksi. Lihtne geomeetriline vorm on looja lemmikuks. Kokku on võimalik luua 28 erinevat vormi ja tooni valgusteid.

Kaasavõetavad laetavad lauavalgustid Melt on kombineeritavad erinevate toonidega kuplitega. NB! Tellida saab neid vaid 2 kaupa!

Lauavalgusti Bell on saadaval 3 tooni: kroom, messing ja vaskne. Valgusti on hämardatav.

Tom Dixoni varasem looming köidab endiselt.

Tom Dixoni valgustiTom-Dixon-MeltTom Dixon Melt MES01CO
   

Valgusti  MELT on kui väänatud sulam,  tekkinud puhumisel ja vaakummeetodil.Valgusti ebatasaselt pinnalt peegelduv valgus on draamaatilise efektiga.  Valgusti on päevavalges läbipaistev, väljalülitatuna aga omab peegli efekti ja kumab hallutsinogeenset valgust. Rippvalgustit on võimalik tellida kolme tooni: kroom, vask ja kuldne.  Diameeter on 30 võ  52cm. Samasse seeriasse kuuluvad ka laua-ja põrandalamp.

Tom_Dixon_etchTom_Dixon_etch

Skulpturaalse vormiga valgusti ETCH on digiajastu toode. See moodustub ruudukujulistest õhukestest lehtmetallplaatidest, millesse on söövitatud muster  Justkui iidsete meistrite metallitöö ja trükitöö suuepärane tulemus. Saadaval 3 erinevat tooni: must, hõbedane, messing. Võimalik tellida 3 erinevas mõõdus ( läbimõõduga 15, 32, 50 cm) ning samuti 5 kupliga valgustina.

Tom_Dixon_Fadetom-dixon-fade-coppertom-dixon-fade-pendant

Läbipaistev kuid samas pealt metalliseeritud pisarat meenutav valgusti nimega FADE. Välja paistab ombre efekt s.o tooni aste muutub tumedamast heledamaks.Valgusti on saadaval kroomi, kuldset ja vaskset karva.Tom Dixon teab, mis on lihtne ja elegantne. Seda FADE just ongi.

Hilton_lobby_Tom Dixon valgustitom_Dixon Mirror BallTom_Dixon- Mirror Ball

Tuntuim valgusti nimega MIRROR BALL on inspireeritud kosmonaudi kiivrist ja disco kerast. Disainer ise ütleb nüüd selle lambi sünni kohta, et suurim ebaõnnestumine võib olla suurim õnnestumine. Nimelt kavatses Tom Dixon luua tagasihoidliku ümara läikiva kera, mis sulanduks keskkonda, kuid sündis klassikute hulka kuuluv tähtteos. Eestiski võib nüüd suurepärast 150 Mirror Ballist koosnevat valgustit näha Hilton Tallinn Park hotelli fuajees (pilt esimene vasakult).

Meil kõigi on võimalik valida see valgusti soovi korral ka oma koju, saadaval on 3 erinevat pinnakatet: hõbedane, kuldne ja vaskne. Ja just nii mitu palli kui vaja läheb.

Tom _Dixon BeatTom-Dixon Beat

Valgusti nimega BEAT mängulisus seisneb selles, et saad kasutada sama seeria erikujulisi valgusteid rühmana. Variatsioone ehk eri vorme  on 4 ja  värvigammasid samti 4 ( must, valge, hall, harjatud pronks). Aga miks mitte üksikuna. Puhas vorm sobib skandinaavialikku interjööri.

tom_dixon_stoneTom Dixon Stone wall light stw01euTom Dixon stone family stt01eu stw01eu

Seda valgustit STONE  luues inspireeris disainerit materjali sitkus, kauakestvus ja reljeefsus. Kõitev on teadmine, et seda marmorit on kasutatud ka Taj Mahali ehitamiseks.Valgusti STONE on kordumatu mustriga, lõigatud nii õhukeseks, et valgusti oleks  läbipaistev ning oma eriliselt mustrit rõhutav.Kuldne valgusallikas tuleb soovi korral ise lisada. Küsi Hektor Light teenindajalt.

Tom-Dixon_Baseom-Dixon-Base-Copper-Table-Lighttom_dixon_base_wall_light_bras

Sellesse sarja nimega BASE kuuluvad seina-, laua-, põrandavalgusti. Need on moderniseeritud klassikalise siluetiga poleeritud vasest kuplid pealt matistatud.

Mõnda Tom Dixoni brändist:

Tänaseks on Tom Dixon brand teada-tuntud ülemaailma.Tom Dixon on originaalsete arhitektuursete puhaste vormidega toodete pakkuja.

Nende disainistuudio on orienteeritud kõrgtasemeliste projektide tegemiseks hotellidele, restoranidele, suurtele avatud ruumidele. Kuid valgusteid pakutakse ka eraklientidele.

Tuntuim valgusti on Mirror Ball, mida võib näha ka Tallinnas Hiltoni hotelli lobbys.

Paistab silma, et enamik valgusteid on kulla ja pronksi karva, alumiiniumist ja metallist. Stiililt on tooted justkui segu viktoorialikust ja romantistlikust vaatest 1800 aastatele( steampunk) seotuna art decoga.

Firma on loodud 2002 aastal disainer Tom Dixoni poolt. Firma peakontorid asuvad Londonis, New Yorgis, Tokyos, LA-s.

Tom Dixon ise on pärit Aafrikast, õppinud ja arenenud Londonis. Oma disaineri karjääri alustas 1980 aastatel ja sai kuulsaks esmalt Jaapanis ja Saksamaal. Nüüd saab tema loodud valgusteid, mööblit ja aksessuaare näha paljudes maailma paikades.

Tom Dixon valgustitest: “I enjoy designing lighting because it is a field where there is constant technical innovation – new bulbs, light sources etc., and it seem to be a place where people feel happy to experiment and bring modernity into their homes.”  – Tom Dixon

Huvi korral külasta ka  https://www.tomdixon.net/shop/lighting.html