26.01.2012 pärjati Tallinna raekojas ajakirja Kodukiri kodukonkursi «Aasta kodu» võitjad.

26.01.2012 pärjati Tallinna raekojas ajakirja Kodukiri kodukonkursi «Aasta kodu» võitjad.
Parima valguslahenduse preemia, kingitus 650 euro väärtuses Hektor Lightilt, said Merike ja Erkki Leego Tartust.

“Tartus Raadil asuva pere õue valgustus  pälvis kohe meie tähelepanu. Väga tervitatav mõtteviis-kodu omanik oskab hinnata valgustuse olulisust ja vajalikkust ka väljaspool kodu seinu.
Võitjate kodu  valguslahendus on olnud eelnevalt läbi mõeldud ning planeeritud koos ehitusega. Toitekaablid on veetud eelnevalt seintele, lakke ja maasse. Eelnevast targast otsusest räägib ka automaatse hämarlüliti kasutamine.
Erinevat liiki valgustite paigaldamisega tagatakse nii käiguradade valgustamine kui puhkenurga ja õuemajakese õdusaks muutmine. Valgustid on valitud otstarbekohaselt. Valgustusega luuakse turvalisus ning samas ka emotsionaalne mängulisus aias. Oskuslikult on kasutatud  valgusteid dekoratiivsete osade väljatoomiseks ja rõhutamiseks. Õhtune aed loob väga mõnusa meeleolu.
Mitmekülgsust aitab luua eritüüpi valgustite kasutamine.
Rakendust leiavad nii suunatavad valgustid, postvalgustid, siinivalgustid, fassaadivalgustid ja maapinda süvistatavad valgustid.
Valgustite valik on igati õigustatud, need on roostevabast metallist ilmastiku- ja purunemisekindlad. Valgustite mõõdud on proportsioonis ümbritsevaga.
Edaspidiseks soovitan lisada veel terassivalgusteid, poluetüleenist aiamööblit integreeritud valgusega ning vahelduseks värvilist valgust, mis lisab põnevat tulemust.
Aiakultuuri edendamine läbi valguslahenduse võiks olla  eeskujuks kõigile kodudele ja sellega tänab Hektor-Light  Leego perekonda.”

konkursi võtja 2012

 

Vaata pilte autasustamisest:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.345607035457199.86985.119700418047863&type=1

Liitu uudiskirjaga