Parim valguslahendus 2021 võitja on selgunud

Õnnitleme Aasta Kodu 2021 võitjaid Parima valguslahenduse puhul.

Võitjad on Kristiina ja Ürjo Loog.

Hektor Light tänab ja premeerib võitjaid 500 eur väärtuses kinkekaartiga

Hektor Light esindajana zürii liige Ülle Jõks:

Kodukirja poolt läbiviidud kodude konkursil võis näha eriilmelisi interjööre kuid leidus ka läbivaid sarnaseid  sisustamise märke ja suundumisi.Tundub, et nende koroona aaste jooksul on taas leitud maakodud, näha saime renoveeritud suvemaju ja maaelamisi, kus miksitud oli uut modernset ja vana klassikat, palkseinu ja ehedat kivi ja naturaalseid materjale. 
Valgustamisega hätta poldud jäädud, sest valgustite valik on Eestis enneolematu. Seetõttu leiame interjööridest nii retro stiilis kupleid, kui ümmargusi skandinaavia tüüpe klaaskuule  ning erinevaid kangast valgusteid. Modernsemad valguslahendused olid loodud siinivalgustitega ja erinevate suundvalgustitega.Üsna popid tunduvad praegu olevat bambusest punutud rotangvalgustid, mida oli kasutatud suisa neljas kodus.
Mis aga meeldis mulle hea valgustamise seisukohast?
Meeldis rustikaalne maaelamine, mis võlus mind kohe oma hubasuse ja soojusega. Silma jäid maalähedased, naturaalsed punutud rotangvalgustid, mis ühteaegu sulandusid siia interjööri kui ka kroonisid suursuguselt ruumi.Need õhulised ja parajalt mahukad bambusest valgustid sobivad siia majja hästi.
 Hea meel on samuti suundvalgustite oskusliku kasutamise üle. Pinnapealsed suundvalgustid valgustavad välja olulised tööpinnad köögis kui üldpinnad koridoris ning aitavad välja tuua ruumis olulisi atraktiivseid pindu või tekstuure. Antud saunamajas siis seda maalähedust ja ehedust kiviseina näol.
 Miks saab see kodu Valguspreemia?
Sageli viikase ruumidesse, kus igapäevaselt ei elata seismajäänud asju, sisustust või kusagilt ülejäänud vanamoodsaid valgusteid.
Siinne pere on loonud väga stiilse interjööri koos sinna hästi sobituvate valgustitega. Siia on loodud hubased ruumid, kus on kindlasti väga mõnus viibida.

Aasta Kodu konkursi viib läbi ajakiri Kodukiri. Selle 2021 aasta konkursil oli esindatud 50 kodu üle Eesti. Lisaks Valguspreemiale jagatakse vannitoapreemia (firma Expert) ja Lastetoa preemia (firma Wolfberry), köögipreemia ( firma Expert) ning remondipreemia (firma AEG). Peapreemia pani välja firma Expert.

Fotod: Priit Grepp

Liitu uudiskirjaga