Akustilised valgustid- mis need on.

Akustilised valguslahendused aitavad luua vaiksema ja rahulikuma keskkonna.

Akustilise valgustuse toimimise määravad ära 3 tegurit: tihedus, suurus ja kuju.

Mida suuremad ja tihedamad on tooted, seda paremini neelavad nad helilaineid, mille tulemuseks on suurem neeldumistegur.

Madalad toonid nõuavad rohkem akustilise materjali neeldumist kui kõrged toonid.

Ventilatsiooni ja küttesüsteemidest tulenevad madalad toone neelab vahtpolsterdatud materjalist valgusti.

Kõrgete toonide ( helinad, klõpsatused, tippimishelinad) vähendamiseks on vaja vähem tihedat materjali. Piisab vildist valmistatud valgustitest. Ja on olemas ka materjal, mis aitab kogu helispektrit  madalast kõrgeteni summutada.

Pikkus, laius ja läbimõõt määravad kui hästi akustiline valgustus heli vastu võtab.

Kitsam ja väiksem õõnsus (silindrilisel kuplil) on kontsentreeritum ja neelab helilaineid paremini enne kui need silindrist välja pääsevad.

Akustilist võimekust mõjutab ka kuju.

Ümarad vormid aitavad helienergiat paremini hajutada, jaotades liigsed helilained ruumi ühtlasemalt.

Kuid on olemas ka paneelikujulisi summutavaid valgusteid, kus pehmed servad hajutavad helisid.

Näiteks laua kohale riputatud nõgusa kujuga valgusti võtab vastu helipeegeldused, mis tulevad kõvalt lauaplaadi pinnalt.

Kus kasutada akustilisi valgusteid.

Sobivad just avatud planeeringuga kontoritesse, sest need on mürarikkamad ja seega mõjuvad negatiivsemalt inimese tervisele ja töövõimele. Samuti leiavad need kasutamist koosolekuruumides, puhkeruumides.

Kaasaeg annab võimaluse töökeskkonda paigutada akustilist valgustust, mis mõjutab ruumides viibimise heaolu kvaliteeti, mis tagab parema keskendumisvõime, tervise ja mugavuse.

Seega valgustid, mis on helisummutavad on kõige efektiivsemad, kuna need asetsevad otse pea kohal ja inimeste vestlusest tekkinud helilained kostuvad tagasi just laest.

Helikindel valgusti saab olla isegi parem kui sarnane seinamaterjal või seinatöötlus. Sest sageli on lambi nii sise- kui välispind helineelduva toimega ehk heli neeldumine on justki kahekordne.

Tihti on helisummutavad valgustid säästva päritoluga, valmistatud taaskasutatud materjalidest.

Mitme helisummutava valgusti paigaldamine ruumi vähendab järelkaja aega, luues vaiksema ja rahulikuma keskkonna.

Need on BuzziSpace vahtpolsterdatud materjalist valgustid

BuzziSpace valgusti Shade vildist aitavad vähendada kõrgeid toone, helisid ja klõpsatusi

Uued 2022 aasta BuzziSpace valgustid on värvikirevad ja suursugused.

Silmasõbralik nägus valgusti seeria võimaldab erinevaid võimsusi 20 -49 W ja värvsustemperatuuri reguleerimist vahemikus 2700-6500 K. Valikus 2 värvitooni must ja hall ning 2 suurust pikkusega 669 ja 1204 mm.

LedsC4 valgusti Infinite

Paneelina pikkusega 1174 mm helisummutav valgusti annab 31,6 W. Saadaval nii 3000 K kui 4000 K valgusti.

See Moltoluce valgusti nimega Acoustic Baffel sobib auditooriumitesse, teatritesse, klassiruumidesse, büroodesse, et vähendada müra ja luua inimestele mõnus atmosfäär. Paneelidel olev kangas on valmistatud 60%  ulatuses taaskasutatud plastikpudelitest. Paneeli esiserva saab paigutada vastavalt soovile kas Moltoluce MOVA või LOG 50 valgustid.

Acustica rippvalgustil on väga õhuke helikindlust tagav taaskasutatavast materjalist kiht, näeb välja justkui tavaline valgusti. Led valgustus on ühtlane. Võimalik tellida 3 erineva suurusega  ja mitme erineva värvitooniga: ookeani sinine, mee kollane, korall kollane, betooni tooni, mururoheline ning erinevate värvsustemperatuuridega 2700 ja 3000K. Led on hämardatav 1-10V  ning DALI abil.

Näidist saab näha Tallinnas esindussalongis Pärnu mnt.

Minimalistlik disain ( disainer Timo Ripatti) annab võimaluse U light valgustit kasutada erinevates interjöörides, helineelav materjal ringikujulise rõnga sees vähendab müra 49%,  helineeldumis ala on 3.11. Helineeldumis näitaja Equivalent Sound Absorbing Area e. helineeldumis ala NRC näitaja  jääb tavaliselt vahemikku 0,00 kuni 1,00, kusjuures 1,00 näitab 100% heli neeldumist materjali ruutmeetri kohta.

Seinavalgusti U-light on saadaval 4 erineva suurusega. Helineeldumis ala on 2.49, vähendab müra 44%.

Estiluz valgusti Revolta

Efektne rippvalgusti Revolta lambiosa on must või kuldne. 1 spot annab valgust 6,1 W ja 665 lm.

Erinevaid suurusi ja värvilisi paneele oskuslikult kombineerides saab huvitavaid valgustuslahendusi. Akustilise efekti saab siis kui lisada akustilised paneelid. Valgustit on võimalik näha Tallinna esinduses Pärnu mnt. 

Ala valgusega valgusti nimega Stage Horizontal Silence horisentaalse asetusega on mitmevariatsiooniline nii värvsustemperatuuride kui võimsuste poolest. Valgusti on super matt musta värvi. Valgusti pikkus on 1600mm.

Olemas ka  vertikaalse asetusega rippvalgusti Stage Vertical Silence, mille pikkus on 1200 mm ja kõrgus 535 mm.

Exagon samblaga valgusti on saadaval 2 erinevas suuruses läbimõõduga 488 ja 747 mm üla ja alavalgusega. Valgusti on seest kaetud mikroperforeeritud metalllehega, millel on heli neelavad omadused. Seega sobib avalikesse ruumidesse, puhkealadele kontoritesse, restoranidele ja õpperuumidesse.

Kübarat meenutav valgusti Irving Silence valgustab hajusalt läbi opaalklaasiga kera, äärtes on akustiline materjali, mis neelab helisid.

Suuremõõdulised erinevate struktuuridega kangast valgustid Alco on efektsed ning tagavad akustilise mugavuse. Saadaval mõõtudega 90 ja 120 cm. Olemas on nii vastulage kui rippuv variant.

Modoluce seinavalgusti Butterfly

Seinavalgusti Butterfly on metallist, kaetud kangaga, saadaval 2 erineva mõõduga.

Rippvalgusti Peggy saab olla kas lae- või seinavalgustina. Alumise lambiosa saab valida kas metallist koonuse või opaalmuna. Suure ketta läbimõõt saab olla kas 60 cm, 80 cm või 100 cm. Valgusallikate valik on mitmene.

Geomeetrilise vormiga rippvalgusti Righello kangas tagab akustilise mugavuse ning on nii üla kui alavalgusega. Täpsemalt 2560 lm ülesse ja 6400 lm alla. Võimalik tellida  2 erineva pikkusega 125 cm ja 160 cm. Samasse seeriasse kuulub ka seinavalgusti.

Modoluce valgusti Circus

Seerias nimega Circus on kõige suuremaks mõõduks 150 cm, kus valgust on 12380 lm ja 88,2 W.  Kuid on ka väiksema läbimõõduga ja erinevate materjalidega: velvetist ja villast.

Õrna metallkonstruktsiooniga ääristatud ümarad valgustid nimega Idea saab panna nii seinale kui lakke. Mõjuvad isikupäraselt grupeerituna.

Intra Light Black Hole S

Valgusti nahkne akustiline pind vähendab müra ja parandab kõne kuuldavust. Samuti on valgustile sisse ehitatud Bluetooth kõlar, mille abil saate kuulata omale meelepärast muusikat

ilma, et peaksite kasutama selleks eraldi kõlarit!

Valgustil on üla-ala valgus.

Samblaga müra summutav büroovalgusti Acousto on saadaval ümmarguse, pikliku ja ruudukujulisena. Ümmargune on 135cm diameetriga, mürasummutava keskpaneeliga valgusti. Võimalik on tellida tavalise paneeliga  või 3 eri tooni naturaalsest samblast (wasabi- heleroheline, mint- tumeroheline ja natural- hall) paneeliga variante. Näidis olemas HektorLight Project esinduses Tallinnas Peterburi mnt

Täpsemalt loe siit: https://www.hektor.ee/uudised-nouanded-teated/intra-lighting-loi-uue-polvkonna-akustilise-valgusti/

Rippvalgusti Futon S

Valgustit on kahte mõõtu 611mm ja 1216mm. Valgusti raam on värvitud alumiiniumist ning sisuks on akustiline, polüesterkiust paneel.

Raami värvivalik:valge, must, driftwood-rohekaspruun, beez, antratsiit.

Akustilise paneeli värvivalik: liivakarva beez, hall, oranz, roheline.

Zero Lighting valgusti Slizes

Akustilised paneelid Vyko sobivad hästi kontoritesse ja suurtesse avatud ruumidesse. See on samaaegselt nii valgustus, laeasendus kui kvaliteetne materjal pimestamiseta. Vyko annab tõhusa heliisolatsiooni. Valikus 3 tooni: helehall, hall ja must.

 Täpsemalt siin: https://www.intra-lighting.com/Portals/IntraWeb/vyko_catalogue_presentation.pdf

Liitu uudiskirjaga