Ajakiri Kodukiri korraldab sellel aastal juba 15. korda kodukonkurssi „Aasta kodu“.

 

Aasta Kodu konkursi 2011 võitja Aasta Kodu konkursi 2011 võitja 3 Aasta Kodu konkurssi  2011 võitja 1

Ajakiri Kodukiri korraldab sellel aastal juba 15. korda kodukonkurssi „Aasta kodu“.
2010 aasta konkursil osales 80 kodu ja aeda igast Eesti maakonnast.

Parima valguslahenduse eest pani Hektor-Light AS välja preemia: 650,-EURi väärtuses kinkekaarte. Võitjaks tulid Diana Tali ja Indrek Eensalu Pelgulinnast.

“Kui varasematel aastatel võis konkursikodu ukse taga kella andes sattuda Maroko muinasjuttu või idamaisesse oaasi,  siis tänavu olid kõik kodud väga eestimaised või põhjamaist romantilist stiili,” ütles Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula.

Väga armastatakse puitu, mistõttu oli kodudes varasemast enam näha meeste käsitööd. Eriti oli taaskasutuses vanu uksi, mis jooksid siinidel, olid hoopis köögimööbli materjaliks, raamaturiiuliks või voodipeatsiks. “Olemasolevat taaskasutati üldse palju – kahvlist sai käepide või linikust lambivari,” ütles Pajula.

Ka oli uue suundumusena tunda lähisugulaste kokkuhoidmist. Uut kodu otsides koliti üksteisel lähemale, käidi abiks remonti tegemas, kujundati koos või koliti õpinguaastateks kokku.

Pajula hinnangul muutuvad Eesti kodud aina õdusamaks, kodu tehakse tõesti selline, mis enda maitse ja meele järgi on. “Majanduslanguse aastatel pole kadunud soov oma elamist kaunimaks muuta, lihtsalt kõik lahendused kaalutakse põhjalikumalt läbi.”

Hektor Light tegevjuht Ülle Jõks kommenteeris valguspreemia võitnud kodu valikut nii:
“Kuigi konkursil osalejaid oli meeldivalt palju ning parimate valik osutus igati keerukaks, siis parima valguslahenduse auhinna jagamise  osas polnud palju vaja mõelda. Diana Tali ja Indrek Eensalu kodu Tallinnas Pelgulinnas paistis silma tervikliku valguslahendusega. Kodu omanikud lähtusid valgustite valikul maja asukohast päikese suhtes- antud elamises olid aknad vaid ühele poole. See lõi võimaluse kasutada väga erinevaid valgustitüüpe. Lisaks rippvalgustitele on kasutatud seinavalgusteid ja süvisvalgusteid. Meeleolu ja õdusust aitavad luua riiulites ja nissides olevad valgustid. Hoopis huvitavaks osutus peidetud valgus ehk karniisvalgustus seintel, mis visuaalselt kogu interjööri näiliselt kergemaks ja õhulisemaks teeb. Seinale mustreid joonistuva valgusega valgustite valik rikastab igavaid tühje seinapindu. Kuna selles peres kasvab väike  laps, siis harjumuspäraste vaaside ja muude sisutuselementide puudumist kompenseerib valgusmäng seintel.”

“Puhta stiilitunnetusega sisustajad on valinud selge joonega tagasihoidlikud valgustid ja pärliks valinud uhkema ja suursuguse pilkupüüdva lühtri. Kogu lahendus on enne valgustite ostu põhjalikult läbi mõeldud ja tulemuseks on terviklik mitmefunktsiooniline valgustus,” rõõmustas Ülle Jõks.

Hetkel veel käimas konkurss „Aasta kodu“ 2011 .

http://www.kodukiri.ee/aastakodu/index.php?id=422

Liitu uudiskirjaga