10 päevakajalisemat uudist 2016 aasta valgustimessilt

2016 aasta toimunud Frankfurti messi moto võiks olla light is data. Ehk teisi sõnu- hea valgustuse aitavad luua need komponendid ja näitajad, mis kohe silmagi ei paista. Need on peidetud disaini ja valgusti korpuse sisse ja taha.

10 päevakajalist uudist messilt:

1. Nutikalt reguleeritav valgus

2.Dimmerdatavad LED-id

3.Tehnilised valgustid enam dekoratiivsemad

4.Silma mittepimestavad LED valgustid

5.Suurem valik erinevaid lineaarvalgusteid

6. Valgustid kui legod

7. Valgustite uudne rühmitamine

8.Valgustid suure ulatuvusega

9.LED-del 5 aastane tootja garantii

10. trendid 2016 valgusti disainis

 

Valgustus on tänu innovatsioonile pidevalt arenev võimaluste maa. Tulemuseks efektiivsemad, arhitektuursemad, silmasõbralikumad ja mitmefunktsionaalsemad valgustid, mis omakorda muudavad meie elu lihtsamaks, mugavamaks ning elutervemaks.

Täpsemalt kõigest:

Nutikalt reguleeritav valgus

Juba varasemalt teada tuntud dimmerdamine, valgustite sisse ja väljalülitamised saavad juurde aina uusi võimalusi, mugavdades meie elu. Lisaks tavapärastele puutetundlikele lülitusvõimalustele võid seda kergelt teha käe viipega või hoopis kasutada oma telefoni App’i ja blutoothi. Nutirakendused saavad olla abiks ka valgustite suuna muutmisel.

Samuti leidub tootjatel valgusteid, mille valgusnurka saab ise suumida keerates valgusti spoti osa optikat reguleerides. Näitena firmaDGA valgusti valgusnurki saab muuta 10 kraadilt 40 kraadile ehk valgusvihk laieneb säilitades valgusvoo ulatuvuse kaugusesse.

Dimmerdatavad Ledid

Kuid dimmida saab ka valgusallika enda värvsustemperatuuri, see on sooja valguse muutmine (Warm Dimming), mil reguleeritakse valgusvõimsust. Näiteks firma Leds-c4 LED-ide värvsustemperatuuri saab dimmida vahemikus 2000-3000K vastavalt vajadusele ja meeleolule.

warm dimming

Vastavalt sellele, mida just soovite ruumis teha, saab luua personaalselt just teile sobiliku valguse. Kui soovite olla reibas ja töövõimeline, peate tegema aktiivselt tööd, siis reguleerite endale pigem külmema valguse, õdusaks meeleolu loomiseks sobib aga soojem ja kollakam valgus.

 

Tehnilised valgustid üha dekoratiivsemad ja elegantsemad

Tänu LED-ide kiirele arengule ja erinevate variatsioonidele, LED ribadele ja LED moodulitele saavad valgustid olla üliõhukesed, miniatuursed, kitsad ja samas hästi valgustavad. Tänu LED ribade painduvusele on loodud atraktiivseid ja dekoratiivseid valgusteid. 

Moltoluce Lach

 

Samuti on võimalik toota mõnesentimeetriseid üliõhukesi plaatvalgusteid, mis suurepäraselt võiks välja vahetada meie harjumuspärased moodulkastid büroodes ( alloleval pildil firma Moltoluce valgusti Cadan Dira paksusega 2,2 cm).Need sisseehitatud LED -idega valgustid näevad kenad välja, annavad hästi valgust, on säästlikud ja silmasõbralikud.

Moltoluce Cadan Dira Moltoluce Cadan Dira resoga rippuv

Effektsed on ka Schmitzi valgustorud nimega Strada, mis on justkui üks osa arhitektuurist.

Schmitz StradaSchmitz Strada imago

Laienenud on valik suuremõõtmelistest ringikujulistest valgustitest. ( pildil Luciferos valgusti nimega LBS Light Band System erinevad variatsioonid)

Schmitz Voluma Lucieforis LBS

 

Silma mittepimestavad Led valgustid

Tänu uuele nurgalõikamise tehnoloogiale ja LED moodulite arengule on võimalik kitsastesse profiilidesse sügavusse asetada 5-15 LED moodulit (alloleval pildil Luciferos Leva), mille tulemusena saadakse võimas valgus, mis samas ka ei pimesta, kuna valgusallikas on sügaval profiili sees. Sellega minimeeritakse valguse räiguse näitu. Viimane on oluline just tööruumides.

Luciferos LevaLuciferos Leva

 

Suurem valik erinevaid lineaarvalgusteid

lineaarvalgustid

Sarnaste dekoratiivsete lineaarvalgustitega saab ühtlaselt valgustada kogu ruumi. Need saavad olla nii pinnapealsed, riputatavad või süvises. Võimalusi mitmekülgsemaks valgustamiseks aga annab lisavalgustite paigutamine samale süsteemile näiteks magneti abil. Vastavalt vajadusele saab lisatud valgusteid siini sees ümber paigutada ja suunata erinevate nurkade all. Samuti on võimalik neid eraldi dimmida.

Flos WALLEE

Flos elegantne seinavalgusti nimega Wallee, seinast eemal 45 cm, sobitatav süvissiini magneti abil, on dimmitav

 

Valgustid kui legod

Uudsed valgustid on kui legod- isekokkupandavad. Niimoodi saab kergelt luua erinevaid valgustamise nurki, tugevust ning eripära. Näiteks Luciferose valgustit Twenty 7 downlight tüüpi valgustit saab kombineerida 27 erinevaks efekti andvaks valgustiks. Valgusvoogu saab suunata läbi ringi, ellipsi, ruudukuju jättes samas osaliselt peitu valgusallika. Lisada saab erinevaid võresid ja võimalik on kasutada nii siseseid koonuselisi katteid kui väljaulatuvaid spotte. Ja seda kõike on lihtne installeerida ilma spetsiaalse tööriistata. Erinevad osad ühilduvad magnetsüsteemiga. Selline kombineeruvus võimaldab nimetatud seeriat kasutada erinevates ühiskondlikes ruumides, kaubanduses, kontorites ja eramutes.

Luciferos Twenty 7

 

Valgustite rühmitamine

Valgustitest komplekti moodustamise võimalus on kliendile lihtsaks tehtud, sest tootjad valmistavad üht valgustit väga erinevates mõõtudes ja värvigammadega. Tulemus võib olla väga eriline ja ainulaadne. Inspireeritakse kokku sättima minimalistlikke valgusteid suuremahulisteks rühmitusteks (alloleval pildil Inarchi Frame/Arc/Anasstassiades Bob)

Inarchi Arc interjööris Inarchi Frame interjööris Inarchi Frame interjüööris michaelanastassiades Bob

 

Suure ulatuvusega ja võimalusega kergesti asukohta muuta

Sellised pikkade telgedega ja liigenditega seina-, lae- ja rippvalgustid on mugavalt ümbersätitavad vastavalt vajadusele. Olukordades, kus tuleb näiteks elutoa söögilaud ringi paigutadada või suurema arvu istujate jaoks pikemaks teha, saab telgedel ja liigenditega lampe mugavalt sobivasse kohta ümber paigutadada. Neid on hea kasutada ka juhul kui väikese lauapinna tõttu pole otstarbekas lauale veel laualampi mahutada, vaid saate samafunktsiooniga valgusti hoopis seinale asetada või riputite abil valgusti ümberpaigutada (pildil B.lux Blux System/Flos 265)

B.Lux BLUX-SYSTEM

B.lux Blux System

Flos 265Flos 265 interjöör

Flos valgusti 265

Leedidel on 5 aastane tootja garantii

Iga mainekas tootja kasutab LEDe, mille kvaliteedile nad saavad anda garantii. See fakt aitab kliendil paremini orienteeruda paljude LED tootjate vahel, mille päritolu me täpselt ei tea.

2016 aasta uued trendid valgustite disainis

Moevoolu spekter sellel aastal tundub olevat üsna lai. Alustades vormi puhul minimalismist ja lõpetades ülevoolava küllusega. Esindatud on nii käsitööna sündinud valgustid kui autentsed lambid ning ehedad materjalid. Kuid silma jäävad ka futuristlikud, hüpermodernsed ja progressiivsed lambid.

Meile tuttav vintage on endiselt tähelepanuvääriv.

Ilmunud on uus ootamatu värvigamma valgustitele: roosa ja sinine erinevate varjunditega. Sama huvitavad on värvilised ja sealjuures läbipaistvad valgustid, mis on firmades Leds, Marset ja B.Lux.( pilt Leds Color/ Viso Martini/Marset Aura by Joan Gaspar/ 

Leds valgustid

Viso Martini Viso Martini
 Viso valgusti nimega Martini  
Foscarini LUMIERE MARSET-TAM-TAM- 
 Foscarini Lumiere  Marset valgusti Tam Tam

Marset-AuraMarset valgusti Aura

 

Tulekul on ilmselt neoontoonidega valgustid firmast Trio

Trio rippvalgusti

Silma jäävad omapärased ufo ja meteooridilaadsed, futuristlikud ja ulmelised  ning eriti värviküllased valgustid( Marset Concentric).

Marset Ginger Marset Consentric
Marset valgusti nimega  Ginger Marset valgusti nimega Consentric

Tooni annavad viltuselt lõigatud poolikud kerad, kummaliselt poolitatud või nihkes kerad.

Marset TheiaMarset Theia

Sekka ka poeetilisi, sensuaalseid, loodusest inspireeritud eksperimente nagu näiteks Foscarini Kurage  või kuulsa Patricia Urquiola poolt Flosile loodud Serena.

Flos Serena_Patricia Urquiola resoga Flos Serena_Patricia Urquiola  Foscarini KURAGE
Tootja Flos. Autor Patricia Urquiola Sulest inspireeritud valgusti nimega Serena Foscarini valgusti Kurage

Vintage stiil on sisse murdnud paljude tootjate nimekirja. Valikut jätkub ka kõige nõudlikumale retro kummardajale. (pilt Leds Talk/ Trio Vintage sari/Marset Soho resoga/Delightful)

Leds Talk Marset Soho
Firmalt Leds valgusti Talk Marset valgusti Soho
Trio Vintage sari Delightfull valgustid
Trio Vintage sari valik retro valgusteid firmalt Delightfull

 

Messirubriik: HUVITAV ja INSPIREERIV

 B.lux Forest OVERLAY-S-BLUX-07-16 süvisvalgusti Delco
B.Lux Forest B.Lux valgusti Overlay Delco süvisvalgustid
DesignHeure-PETIT-NUAGE design-heure designheure Nuage valge
DesignHeure valgusti Nuage  valgusti Eau de lumiere  valgusti Nuage

Õuevalgustid: nutitelefonisarnane valgusti LOLED firmast DGA ja  käekott firmalt Modo Luce

õuevalgusti LOLEDModo Luce_ Borsalina välisvalgusti Borsalina Modolucelt 

B.Lux FOREST-rippuvB.Lux Forest    

 07 09 

Moltoluce Lash

forest-blux-01      

 Modo Luce Ring Tonda resoga Modo Luce Ring TondaModo Luce.Ring tonda resoga

B.lux Overlay B.Lux Overlay

Estiluz VoltaEstiluz Volta

Fontana arte-Parola Fontana arte

Foscarini Stewie ivory and red Foscarini Stewie

Foscarini Stewie

   

Kokkuvõtteks. Iga aasta mess on mõneti omanäoline, kord toimub suur hüpe ühe tootja toote arenduses, kord teisel firmal. Disainimisel kombatakse erinevaid piire ja tuuakse aegade tagant välja uusi hitte. Kuid tehnilis-dekoratiivne valgusti areneb peadpööritaval kiirusel. Elame innovatiivses maailmas ja sellest saame mõjutatud kõik.

Julget kaasamõtlemist ja järeleproovimist, sest teisiti ei saa tundma eeliseid, mis meie kõigi heaks on arendatud.

Autor Ülle Jõks

Liitu uudiskirjaga