Tark Maja Rakveres

Tark Maja Rakveres valiti  Aasta Ehitusprojektiks 2014/2015 .

See arhitektuurselt väga huvitav maja on täis keerulisi teostusi ja lahendusi. Maja on loodud päikeseenergiat kasutama. Ja valgustid on säästlikud. Mõistagi on lahendused loodud vaid Led valgustust kasutades.

Saali põrandal on kasutatud värvi muutvat led riba, mida saab vastavalt soovile panna seisma kas ühele konkreetsele toonile või programmeerida soovitud värvivahetuse laine. Lisaks on kasutatud käimiskindlat Proled profiili, matistatud opaal kattega. See on innovaatiline lahendus. Selline diagonaalne lakke ja põrandasse homogeensete lõputute jadade süvistamine on esmakordne ja huvitav. Valgus on ühtlane, pole laike.

Laes on kasutatud Intra Light valgusti seeriat GYON LED, mis tagab ruumi üldvalguse. Seda saab soovi korral reguleerida tugevamaks või nõrgemaks. Led -id annavad enegia säästu, nende reguleerimine aga võimaldab ruumis luua erinevat meeleolu ning tagada õige valgustuse vastavalt õues olevale ilmale ja kellaajale või ruumi funktsioonile, vastavalt seal toimuvale. Ühe sama valgustiga (Led ribaga)saab luua ruumi erinevad võimalused, meeleolu.

Seinas kasutatud Luciferose Step 300 2W LED on sihvakas, kitsa servaga märgistusvalgus liikumisteedele.

Trepiastmete valgustamiseks kasutatud Wever Ducre valgustit (STRIPE 2.2 LED, 1/2W 350-700mA,) madala süvise ja hea valgustusega, samas joonistub välja efektne valgusnuk trepiastmele.

Maja arhitekt on  Oliver Alver, sisekujundus on sisearhitektuuri ja tootedisainibüroost Jan & Ken /Jan Graps ja Ken Ruut 

Fotod:Maris Tomba

Kuupäev 2015
Klient sisearhitektid Jan Graps ja Ken Ruut

Sarnased projektid