Hotell Lydia Tartus

Hotell Lydia on 4 superior tärni nõuetele vastav hotell, kus on kokku 70 tuba, erinevaid sauna-ja lõõgastusvõimalusi pakkub spaa-lounge, fitnessklubi, restoran Hõlm ja sündmuskeskus.

Vestibüüli siseneja esimese pilgu püüab kinni paremat kätt asuv hubiseva leegiga kamin. Alles seejärel panevad silmad tähele disainerivalgusteid, tumedates toonides mööblit ja vastuvõtulauda fuajee vasakus küljes. Esimesele korrusele jäävad veel sohvabaar ja teenindusruumid ning seina taga varjab end väike autoparkla.

Tammepuust trepp viib teisele korrusele restorani Hõlm, kus peakokk Lauri Ülenurme juhendamisel valminud hõrgutisi proovides saab nautida vaadet raekojale ja Pirogovi platsile. Restorani juurde kuulub privaatsaal kohtumiste või väiksemate ürituste tarvis.

U-kujulise hoone kolmandal ja neljandal korrusel asuvad suurte pehmete vooditega numbritoad. Tubades, mis jäävad hotelli modernse välisilmega ossa, katavad põrandaid vaibad ja annab tooni nüüdisaegne disain. Duširuum ja WC on eraldi.

Ajaloolise fassaadi taga asuvais tubades katab põrandaid tammeparkett ning sisekujunduses on kasutatud retrolikke elemente. Kohati ka klaasvitraaži. Duširuumid nende tubade juures on avarad ja igaühes neis on sees vann.

Peensusteni läbi mõeldud sisekujunduse autor on Art-Aku sisearhitekt Kaire Kemp-Tišler. Detailirohkuse näitena võib välja tuua asjaolu, et maja põrandatel ja seintel on peale puitdetailide ja tapeetide kasutatud 110 sorti kivi- või keraamilisi plaate. Välisilme andis hotellile Tarmo Teedumäe arhitektuuribüroost Allianss.

Külalised ei pea piirduma söömise ja magamisega. Keldrikorruselt leiab jõusaali, kolme liiki saunu ning basseini, kus proovida veemassaaži. Samas asub sündmuskeskus, milles saab korraldada nii seminare, pulmi kui kontserte.

«Ei ole kulda ja karda, vaid püüdleme hubasuse ja kundede heaolu poole,» võttis hotelli kontseptsiooni kokku Lydia arendusjuht Kristo Seli.

Mis puutub kujundusse, siis sellega on hotelli omanik tegelenud ka väljaspool maja. Nimelt on hoonetagune Toomemäe nõlv kindlustatud tellisseinaga selliselt, et juba sügiseks peaks kivinurkadele kasvama sammal.
/Tekst: Tartu Postimees Pildid : Margus Ansu/

Kuupäev 2016
Klient Sisearhitekt Kaire Kemp-Tisler Art-Aku Sisearhitektuuribüroo, välisilme Allianss Arhitektid, ehitas AS Ehitustrust

Sarnased projektid