Hektor Light projektimüügisalong Tartus

Kuidas sündis sisekujundus? räägib sisearhitekt Alesja Kovalenko-Lauri

“Selle hoonega olen kursis ammusest ajast, kuna tegin üldpindadele siseviimistluse valiku kui see maja 10 a tagasi ehitati. Kui Hektor Light/Tulekuma pakkus teha neile büroo sisekujundust, ei kulunud mõtlemiseks kaua aega. Töö oli küllaltki lihtne. Ruum tuli jagada avatud kontoriks, kliendi tsooniks, koosoleku tsooniks ning privaatseks pesonali ruumiks.

Selline piklik ruum soosis sellist ruumilahendust hästi. Sisekujunduse tegin võimalikult lihtsa. Püüdsin saavutada väheste vahenditega hubase keskkonna nii töötajatele kui ka klientidele. Kuna näidisteks tulevad niikuinii ilusad disainvalgustid, siis ei hakanud ümbritsevat ruumi liialt kirevaks tegema.

Ruumi otsasein oli ehituslikult betoonsein, jätsin selle seina eheda ja puutumatuna. Ruumi sisenedes on see esimene suur pind mida inimene näeb. Seintel kasutasin helehalli tooni. Olin juba väsinud sellest, et kõikjal tehakse valged seinad.

Osa mööblist on tehtud eritellimusel, töölauad tellitud Standardist, diivan Oot-oot-ist. Eritellimusmööblil kasutasime naturaalset tamme spooni. Hallidele toonidele aktsendiks on toodud puhtaid kollaseid ja rohelisi toone.

Selle sisekujunduse puhul mulle meeldib, et siin ei ole millegagi üle pingutatud. Kõike on parajalt doseeritud. Töötajate tsooni rippelementidest moodustatud ripplagi oli tingitud lakke süvistatavatest jahutusseadmetest, mis olid juba varem olemas. Teisalt avanes sellise laega hea võimalus eksponeerida Hektor Lighti/Tulekuma pakutavaid üksteise otsa jadana ühendatavaid valgusteid (erinevaid tootjaid Imperial profi jt).

Sai ka täidetud üks unistus – kasutada oma lemmikut Flos Aim valgustit koosolekulaua kohal.”

 

Fotod:Maris Tomba

Kuupäev 2015
Klient sisekujundaja Alesja Kovalenko-Lauri
Koduleht http://www.akoin.ee/

Sarnased projektid