Ühe õue valgustuse lugu

aia_valgustus

Kuidas valgustada kodu aeda ja terassi? Milliseid valgusteid kasutada?

 

 

1.Sama seeria valgustitega nauditav kooslus.

 

Pollarvalgustid erinevate kõrgustega samast seeriast loovad aias nauditava koosluse ja aitavad välja valgustada liikumisalasid aias.

eramu_Õuevalgustus
Post ehk pollarvalgustid
 • Leds C4 pollar tüüpi valgusti ( 10-9791-Z5-CL) Newton Led, 13W led, IP65

Hubase sooja valgusega ( 3000K) pollarvalgusti kõrgusega 25 cm. Saadaval leedmooduliga või E27 sokliga.

Tootja pakub lisaks ka ankru /maajalandi valgusti kinnitamiseks.

 • Leds C4 pollarvalgusti (55-9791-Z5-CL) on alumiiniumist 800 mm kõrgusega 13 W LED valgusti, IP65.

Sooja tooniga ehk värvsustemperatuuriga 3000 K valgusti on allasuunatud valgusega, mis ei häiri silma.

Selle valgusti puhul asub valgusallikas inimsilmale varjatuna, kuigi tegu on läbipaistva polükarbonaadist hajutiga. Valgusti suudab toota 666 lm. Mida suurem on luumeni väärtus, seda rohkem valgust lamp suudab toota, seda eredam valgus on.

 

 

2.Emotsioonivalgus aias.

Valgusega on võimalik aed muuta ruumiliseks, kutsuvaks ja huvitavaks aastaringselt. Oluline on oskus luua valguse ja varju efekte. Selline kujundusvalgus on loodud aias olevate puude väljavalgustamiseks.

 

 

eramu_välisvalgustus
pinnasesse paigutatud LedsC4 valgustid

Pinnasesse süvistatav Leds C4 Gea Cob Led valgusti (55-9909-CA-CM) on mõeldud just valguse üles suunamiseks kaugemal aia osas, et muuta aed ruumiliseks ja turvalisemaks laiendades nägemisvälja pimedas.

 

 

Välisvalgusti Leds Gea
LedsC4 süvisvalgusti Gea Cob

Suuna valgusele annab 360 ‘liikuvusega valgusallikas, valgusvooga 2586 lm

Valgusti läbimõõt on 223 mm, süvistussügavus 177 mm, valikus toode kas IP 65 või IP 67, CRI 80, 4000K.

Valgustil on läbipaistev klaasist hajuti ja võimalik on kasutada eraldi sümmeetrilist ja asümmeetrilist katet vältimaks otse üles suunatud valgusega pimestamist. Samuti on soovi korral võimalik reflektori abil valgust fokusseerida 15 ja 60 ‘nurgana.

 

3.Markeeriv terassi valgustus trepil.

Markeerimisvalgustiteks sobivad hästi süvisvalgustid.

 

eramu_terassivalgustus
Firma DGA süvisvalgustid Ridi
Firma DGA valgusti Ridi

See pronksikarva trepiastmesse süvistatud 1vatine süvisvalgusti Ridi (firma DGA kood 763510.BY) annab sooja valgust ( 2700 K) ja 100 lm ning on pritsme ja niiskuskindlusega IP 67.

Valgusti on tilluke, läbimõõt 40 mm, sügavus 70 mm.

Komplektis 1 meetrine kaabel. Soovitatakse kasutada süvistusraami.

 

 

4.Valgustusega eraldad tsoonid õuealal.

 Terassi põrandasse süvistatud valgustitega saab mõtteliselt piiritleda aias eraldi tsoone. Oluline, et valgusti, mis valgustab alt üles, ei häiriks silma.

 

 

eramu terassi valgustid
Flexalighting Air 6

Anodeeritud alumiiniumist süvistatav valgusti Air 6 (Flexalighting) löögikindlusega IK9 ja IK10. Valgusti tugevust hinnatakse erilise skaala alusel  (IK Raiting ehk löögikaitse), kus standard mõõtesüsteemis valgustite puhul on astmed 1 kuni 10-ni ning numbrile 10 omistatakse kõige tugevama toote mõõde.

Saadaval värvsustemperatuuriga 2700 – 6000 K, samuti ka RGB – valgusega. Valgusti võimsus 3 W või 6 W.  Valgusti korpus hall, must või punakaspruun Corten.

 

 

5.Taimevalgustus peenardele ja põõsastesse.

Sobilikke suundvalgusteid taimede vahele paigutamiseks on erinevaid. Leidub piikvalgusteid, mis sobituvad kõrgete taimede ja lillede vahele ning väiksemaid suundvalgusteid.

Nende valgustite kasutamise eesmärgiks on luua meelolu.

 

 

eramu peenravalgustus
Peenrasse suundvalgusti Micro

Suundvalgusti Micro (LedsC4 05-9881-J6-CLV1) sobib hästi aeda. See on 3 vatine sooja valgusega ( 3000K), 57 mm läbimõõduga valgusti.

 

 

Niiskuskindel valgusti Leds Micro
Ledsc4 suundvalgusti Micro

Komplektis 2 värvilist filtrit : kollane ja roheline ja 3 erineva pikkusega piiki valgusti maasse või muru sisse torkamiseks ning 2.5 m kaablit. Seega võib meelolu lisada ka värvilise valgusega.

 

 

6.Funktsionaalne valgustus.

Maja sissepääsu valgustamine annab liikujale mugavuse ja turvalisuse. Samas peaks valgus jääma tagasihoidlikuks, et ei häiriks majaelanikke öösiti.

 

 

eramu välivalgustus
pinnasesse süvistatud Trek Mini

See soojema tooniga pinnasesse süvistav valgusti Trek Mini firmalt Boluce (5016.679) on väikesemõõduline, läbimõõduga 120 mm ja sügavusega 100 mm.

 

 

süvisvalgusti boluce-trek-mini-501467-
Boluce süvisvalgusti Trek Mini

Oluline on, et valgustil on kandevõime 2000 kg 10 km/h maksimum kiirusega ülesõitmiseks. Hajuti on karastatud klaasist, valgusti kruvid on roostevabast terasest. Sobib ideaalselt õueala valgustamiseks, sõidutee markeerimiseks, garaaziesise väljavalgustamiseks.

Kuigi auto rattal pole probleem ületada valgusti kumerat eenduvat hajutit (katet), siis võiks valgusti paigaldada pinnakattega tasapinnaliselt, et viimast oleks mugav näiteks lumest koristada, siis ei jää  valgusti lumelabidale takistuseks.

                                  

Valgusti on võrgupingeline 230 V, 420 lm, 3000K, 4,5 W, IP 67, värvivalikus erinevad pinnavärvid nagu must, hõbedane ja antratsiit.

Paigaldamiseks peaks teadma, et valgusti süvistusauk peaks olema vähemalt 30 cm sügav ja  augu põhi täidetud kruusaga drenaazi tekitamiseks.

 

 

7.Meeleolu valgus teisaldatava valgustiga.

 

teisaldatav valgusti
Bover põrandavalgusti Fora P

Niiskuskindlusega IP 65 põrandavalgusti Fora on raske jalaga, et õues püsti püsida ( valikus betoon või malmjalus). Korvpunutis on vihmakindlast sünteetilisest materjalist. Valgusti kõrgus 165 cm ja kupli läbimõõt 50 cm. Samast sarjast leiab ka lae- ja lauavalgusti.

 

 

MÕNDA OLULIST!

*Välisvalgustust võiks saada hämardada valgustasemele, mis parajasjagu kohane aastaajale ja inimese silmale.

*Aiavalgustus ei peaks põlema läbi terve öö, õine pidev valgustus võib hakata rikkuma looduse tasakaalu, kus taimed ja sealne putukate elu võib saada liigselt kahjustatud.

*Et õuevalgustid oleksid pikaealised, peavad olema need niiskus- ja veekindlad. Enamasti on sobilikuks IP 44, kuid pinnasesse süvistatud valgustite puhul aga hoopis IP 67 või IP 68. Valik sõltub sellestki näiteks kui kaugel on valgusti veekogust, tiigist, põhjaveest ja kui kauaks üleujutus võib tekkida.

*Valgustid näevad kauem kenad välja, kui valgustid on korrosiooni kindlast materjalist, alumiiniumist, roostevaba terasest.

*Valgustuse planeerimisel tuleks ette mõelda, milline on aed suvel, milline talvel lumekattega või kuidas oleks õige õuevalgustite paigutus nii, et need ei hakkaks segama näiteks muruniitmist või lumekoristust.

* Siinkohal on olulisel kohal teisaldatavad õuevalgustid, mida annab vajadusel kergesti ümberpaigutada. Need võivad olla nii kõrgemad õuemõeldud põrandavalgustid kui kaasaskantavad käsilambid või muud valgusega varustatud eksterjööri elemendid.

*Efektne saab olla mõnede objektide hästi madalalt valgustamine nn. peidetud allvalgusega ( näiteks terassi, pingi, laua alla peidetud valgustiga). Led-ribade kasutuselevõtt annab siinjuures palju võimalusi.

*Aiavalgustusele tuleks mõelda juba enne aia planeerimist ja rajamist, et õigeaegselt viia pinnasesse kaablid.Kaablite otsad võiks maapinnani tuua näiteks plastiktorus, et see oleks ülesleitav ka siis kui valgusteid kohe esimesel aiarajamise aastal paigaldada polnud võimalik.

*Jälgida tuleb, et kaablite ühendused oleksid veekindlad.

*Soovitame majadele numbrivalgusteid, et ka pimedal ajal oleks eemalt tänavalt maja number nähtav.

 

 

Uued õuevalgustid 2020

Flos A-Round

Siit leiate : Süvistatavad valgustid, niiskuskindlad sensoriga seinavalgusti ja disain rippvalgustid õue, valgusnurka ise reguleeritava valgusti, seinapesija tüüpi valgusti.

 

 

1.Flos erikujuline süvistatav välisvalgusti A-Round, IP67

Välisvalgustit on saadaval kolme erineva läbimõõduga: 150mm, 240mm ja 315mm.

Värvitoonid on poleeritud vask, harjatud pronks, harjatud kuld ja harjatud teras. Süvisvalgusti on valmistatud survevalualumiiniumist vähese vasesisaldusega. Katteks karastatud klaas.

Valgusti kannatab nii peale astumist kui ka autoga üles sõitmist. Süvistuskarp ja tarvikud on eraldi juurde tellitavad. Samast sarjast on võimalik tellida valgusteid ka 10 kraadise ja 50 kraadise valgusnurgaga.

 

 

2.Karman niiskuskindel dekoratiivne rippvalgusti Gonzaga, 13W/1200lm 3000K, IP65

karman gonzaga
Karman õuevalgusti Gonzaga

Saadaval must, valge või messing pinnakattega. Diameeter 42cm või 59cm. Dimmerdatav.

 

 

3.“Kaks valgustit ühes “-valgusti 3000 K ja valgusti 4000K .

SLV  seinavalgusti Abridor õue, 14W/750lm LED, IP54

SLV valgusti Abridor

Valgustil on sees väike lüliti, millega on võimalik valida valguse värvsustemperatuuri 3000K või 4000K.

Sensoriga seinavalgusti välistingimustesse. Valgusallikaga lambi osa on võimalik suunata küljele 45*. Pinnakate antratsiithall. Saadaval ka ilma sensorita seinavalgusti ja pollarvalgustid.

 

 

4.“Suumitav” 6,4 W valgusti firmast DGA (Zoom), 3000K, IP 65

“Täna valgustad kitsamalt, homme laiemalt” 

4 vatine valgusti, mille valgusnurka saab ise “suumida” keerates valgusti spoti osa optikat mõjutades. Valgusnurki saab muuta 10 kuni 40 kraadini ehk valgusvihk laieneb säilitades valgusvoo ulatuvuse kaugusesse.Valgusti sobib nii lakke, seinale kui põrandale kinnitamiseks.

Vaata ka Flexalighting valgustit ZOOM, mida saab samuti suumida.

 

 

5.Flexalighting “seinapesija” variandina, maasse torgatav 12 W liinvalgusti Runner Lens, IP 65

Flexalighting Runner Lens

Valgusti on laia valgusvihuga, ei pimesta ja on suunatava valgusega.

 

 

6.Arhitektuurne valgustus – Flos valgusti Fenestra aknapõskedesse

Kompaktne kergesti kohandatav valgusti. Valgust saab suunata nii, et ei pimesta ega teki valgusreostust. Saadaval erinevate power LED-iga 4 ja 5,5W. Valguse värvsustemperatuur võimalik tellida 2700, 3000, 4000 K.

 

 

7. Ainulaadne raamvalgusti Heco firmalt Flos

 

Flos_Heco
Heco

Mänguline, peenest raamist ja kuppelvalgustist koosnev õue sobilik valgusti. Raami saab riputada, asetada vastu seina või toetada nurka. Samuti on olemas horisontaalsena.

 

 

8.Unikaalne roostene õuevalgusti, mis muutub pidevalt ajas

Välisvalgusti SLV Rusty
SLV Rusty
Pollarvalgusti SLV Rusty
SLV valgusti Rusty

SLV Pollarvalgusti Rusty, IP55, rooste tooni välisvalgusti on saadaval kõrgusega 40cm ja 70cm. Olemas ka kandiline vorm. Samast seeriast leiab ka seinavalgusti.

 

 

9.Flos seina süvistatav välisvalgusti Real Matter, 3W LED, IP65

 

Seina süvistatav välisvalgusti (IP65) on valmistatud roostevaba terasest.

Värvitoonid on poleeritud vask, harjatud pronks, harjatud kuld ja harjatud teras. Valgusti kõrgus on 15cm. Installatsioonikarp ja trafo tuleb tellida eraldi.

 

 

 

10. Piigiga maasse torgatav õuevalgusti Juncus.

 

See 6,4 W alumiiniumumist pruuni värvi välisvalgusti võib olla 30cm – 120cm kõrgune, valgusti kuplit on võimalik suunata 360*. Värvsustemperatuur 3000K.

 

 

10 valgustrendi aastal 2020

Kui soovite teada, kuhu suunas valgustustrend liigub, jälgige maailmakuulsa valgustibrändi Flos uusi kollektsioone. Need uuendusmeelsed mudelid saavad olema tavaliselt järgneva aasta hittideks.

Ka 2020 aasta suunda veavad kindlasti Flos uudisvalgustid.

Siit  artiklist leiate 10 suunda valgustamisel, täiesti uuenduslikke valgusteid ja huvitavaid valgustibrände

 

Moes on :

Geomeetrilised vormid*Sirged ja voogavad liinid ja siinid*Elegantsemad*industriaalsed valgustid*Retrohõngulised ajatud valgustid*Looduslähedane puit*Art deco stiil*Julged värvid: oranž, punane, sinine

 

 

 

1. LED valguse uued võimalused

Leedide kasutuselevõtt võimaldab luua täiesti unikaalseid uusi lahendusi valgustamisel.

Need Flos sammasvalgustid Noctambule jäävad päevasel ajal pea nähtamatuks oma klaasist moodulite tõttu, kuid pakuvad õhtul suurepärast meeleoluvalgust.

Flos_noctambule
Flos valgusti Noctambule


2. Industriaalne puudutus

See on näide  valgustorude oskuslikust kombineerimisest elektrikaabliga. Omapärane materjalide kooslus klaasist valgustoru ja tööstusliku kummiga kannab nime WireLine ning on loodud taas tootja Flos poolt.

Flos-WireLine
Flos valgusti WireLine
FERROLUCE PIPES
Ferroluce Pipes
Ferroluce_COUNTRY_collection
Ferroluce_COUNTRY_collection


3. Voogavad liinid ja kerad

Sellised liinina suunduvad valgustid aitavad ruumi ühtlasemalt valgusega katta ning rippvalgustiga valguse õigesse kohta sättida.

Flos_My_Circruit
See Flos imepeen siinivalgusti My Circuit on saanud lookleva joone, kuid vormikujunduses on jäetud vaba käed ikka selleks, et luua personaalne valgusti. Kombineerimiseks on lai valik kumeraid ja sirgjoonelisi profiile. 


4. Imepeened, kitsad ja õhukesed siinid 

Leedtehnoloogia kiire areng võimaldab luua äärmiselt õhukesi, minimalistliku joonega dekoratiivseid siine ja sinna paigutatud siinivalgusteid. Siine on nii 1- faasilisi kui 3- faasilisi. Viimaseid on võimalik grupiti lülitama panna.

Uuendusmeelsetel tasub teada, et Flos pakub ka juhtimispuldi või telefonis oleva tarkvara abil valgustite liigutamist siinil.

molto-luce-volare
Molto luce Voltare5. Maalähedased naturaalsest puidust ajatud valgustid

See suund viib meid ajas tagasi ja kõneleb meile ajatutest väärtustest, mis ei kao.

Seegi kirsipuust nostalgiline Marseti valgusti nimega MVV viitab 70.ndatele, mil esmakordselt valgusti loodi. Nüüd on ta taas hinnas ja moes.

marset_ MVV_ by Manuel valls verges
Puidust Bover valgustist Dome õhkub naturaalsust.
Need looduslikud materjalid räägivad kvaliteedist, vastupidavusest ja maalähedusest.


6. Art deco stiilist inspireeritud valgustid

Selle stiili mõjutus jätkub ka sellel  2020 aastal.

 

Venicem_Less-system
Leedribadega ja kuplitega valgusti Less itaalia tootjalt Venicem


7.Valgustid, mis matkivad geomeetrilisi kujutisi

Nende valgustitega saab intrejööri tuua justkui graafilise disaini, mis annab ruumile erilise mõju ja kaasaegsuse.

 

Axolight Liaison-suspension-4-double-level-setting labi-kahe-korruse
Elegantne õhuline kujunditest moodustuv valgusti Liaisoni firmast Axolight.
Axolight Jewel-spjewel3-labi-kahe-korruse
Valgusti neile, kes peavad lugu säästmisest ja taaskasutusest, sest tootmisel on kasutatud ümbertöödeldud materjali. Tootja Axolight, valgusti Jewel.Nemo valgusti Newton


8. Sirged liinvalgustid

Kui teile meeldib minimalistlik disain ja puhas selge joon, leiate sellel aastal palju põnevaid valgusteid oma koju. Näiteks firmast FM valgusti Avatar.

FM_avatar
FM Avatar
Uudne valgusti paigutus seinast seina või põrandast lakke on pälvinud ka Saksamaa disainiauhinna kategoorias “Suurepärane tootedisain”2020.
Selline lahendus sobib hästi kõrgete lagedega ruumidesse, näiteks lofti tüüpi elamutesse.

 

 

Omanäoline Karman valgusti nimega Y sobib hästi ka nurgavalgustiks.
Tootja Carpyen  valgusti Lineal


9. Julged värvikad valgustid

Hetkel trendikatest toonidest võiks välja tuua  huvitavaid pooltoone nagu antiikroosa, vintage sinine, burgundia punane ning erinevad ookeani toonid.

Valgustitootjad julgustavad kasutama värvikaid süvisvalgusteid ja siini- ning spotvalgusteid, mida oleme tavapäraselt vaid metallikarvatoonides kasutanud.

 

Näiteks Exenia siinivalgustid on harjumuspäratult oranzid, sobivad oma olemuselt hästi kindlasti näiteks teismelise tuppa, et hoida veel lustlikku vaimu.
Selline on antiikroosa Cupole. Tootja Masiero.

Tootja Exenia süvisvalgustid on samuti värviderohked ( ringi sisu saab olla oranž, roheline, ookeani sinine ja must ning neutraalne) ning ootuspäratult neljakandilised.

Exenia valgustid

10. Igaühe vajadust arvestav personaalne intelligentne valgustus

 Valguse juhtimisele pööratakse kindlasti suuremat tähelepanu, sest on mõistetud, et valgustamise eesmärgiks on tagada inimesele heaolu ja tervis.

Praegusel ajal on võimalik rääkida personaalsest valgusest, kus indiviidi vajadustest lähtuvalt saab luua ruumis erinevaid valgusreziime. Seda võimaldab valgusallikate mitmekesisus, nende timmimise võimalus, leed-retrofit lampide juhitavus Wifi või Bluetooth signaali abil ja erinevad nutitelefonide rakendused.

Tänu nutikatele lahendustele on võimalik luua lihtsasti erinevaid valgusreziime, valida erinevaid värviprogramme, lülitada sisse ja välja erinevaid valgustatud tsoone erinevateks kellaaegadeks või erinevateks tegevusteks. Näiteks televiisori vaatamine toimub ühes valgusreziimis, aga koristamine hoopis teises.

Või lähtuda isikute eripärast või vanusest, mil näiteks vanemad inimesed vajavad pisut enam valgust kui noored.

Väga teadlik inidiviid võib luua suisa valgustuse reguleerimise vastavalt ööpäevarütmile, mil hommikuti vajame külmemat valgust ( 4000-5000 kelvinit) kiiremaks ärkamiseks ja õhtuti hämaramat ja kollast valgust( 2700 kelvinit ja 30-50 luksi) puhkama ja magama sättimiseks.

Kui nutiseadmest juhitavad lahendused on juba “eilne päev “,siis uuema aja trendiks on saanud suurt populaarsust kogunud häälkäsklusele alluv süsteem nimega Alexa. See on Amazoni toode, mis töötab häälkäskluste juhtsüsteemina. Kasutaja saab Alexaga mõjutada teatud seadmeid kindlate fraaside abil, mis on mõistetavad süsteemile. Praegu on sellega võimalik lampe sisse ja välja lülitada ning valgustugevust reguleerida. Vaja on vaid pidevat Wi-Fi ühendust ja vooluvõrgus olemist.

Teiseks põnevaks traadita valguse juhtimise andmetehnoloogiaks on uudne ZigBee süsteem, mis erinevalt Bluetooth-ühendusest on välja arendatud spetsiaalselt väikeste andmemahtude edastamiseks, nagu näiteks targa maja lahendustes. Valgusti juhtimiseks antakse käsk nutiseadmest Wi-Fi signaaliga ruuterisse ning sealt edasi vastavasse seadmesse. ZigBee tehnoloogia paistab silma väga väikese energiatarbimisega ning hooldusvaba ja pikaajalise töökindlusega.

Loomulikult tuleb valgusteid valida oma maitseeelistusi arvestades ja interjööri silmas pidades. Kuid olles kursis valgustitemaailmas toimuva kiire tehnoloogia arenguga ja suundumustega, oskate leida kaasaegsemaid lahendusi silmasõbralikuks valgustamiseks.

Koostas Ülle Jõks

Hektor Light

märts 2020

Kuidas puhastada valgusteid

Mõned nipid ja soovitused

 1.  Enne puhastama hakkamist veenduge, et valgusti oleks vooluvõrgust väljalülitatud.
 2. Eemaldage puhastamiseks valgusti osa- enamasti kuppel, kristallid – kui see on võimalik.
 3. Tehke kindlaks valgusti materjal, mis vajab puhastamist. Kaablid ja elektrilised komponendid (näiteks trafod) ei tohi vee ega puhastuvahenditega kokku puutuda.
 4. Proovige esialgu puhastada vaid väikest osa valgusti osast, mis ei ole kohe silmale nähtav. Proovige puhastusvahendit näiteks kupli sisepinnal või ülemises servas, mis kohe silma ei jää.

 

Kangast kupli korral:

*Soovitame tolmu eemaldada riideharjaga või riiete puhastamiseks mõeldud kleeplindiga varustatud rullikuga, mille külge ebavajalikud kübemed ja tolm hästi haakub. Mustunud kleeplindi saab eemaldada ja jätkata uue puhta osaga puhastamist. Niimoodi tagame valgusti korrektse väljanägemise.

* Tolmu saab võtta ka tolmuimeja puhta harjaga.

* Pleki või kärbsemustuse eemaldamiseks võiks kasutada õrnalt niisutatud lappi ja jälgida, et materjal ei jääks veest laiguline. Kuivatamiseks sobib hästi kuiv fiiberlapp.

*Jälgige, et vesi oleks leige, mitte tuline. Viimane võib kahjustada materjali.

*Kui kangaskuppel on kergesti eemaldatav ja tugevast materjalist, võib kangast õrnalt veejoa all käsitsi pesta, kuid mitte hõõruda, seejärel jätta toatemperatuurile kuivama.

* Rasvase määrdunud pleki saab eemaldada Fairy vette kastetud puhta niiske švammiga õrnalt puhastades, et rante ei jääks. švamm ei tohiks olla liiga märg.

 

 

Kui kupli materjaliks on nöörid:

*Võib kasutada käsidušši ja lasta veel maha nõrguda.

 NB! Mitte nühkida, sest just värvilised nöörid võivad kaotada oma algse värvi.

 

 

Klaasist kupli korral:

*Klaasi puhul võib kasutada klaasipuhastusvedelikku ja klaasipuhastuslappe.

*Kui klaas on matistatud, ei tohiks üldse märga puhastuslappi kasutada, vaid ainult fiiberlappi.

 

Kristallist lühtrite, kristallide puhastamine:

*Jälgige, et valgusti osad ja kristallid oleksid maha jahtunud.

*Võimalusel puhastage eraldi ka valgusallikad.

*Hea oleks seda tööd teha puuvillastest kinnastes, siis väldime näpujälgede maha jätmist.

* Vähese mustuse korral on mugav valgusti puhastada nii, et lühter jääb rippuma. Sel juhul soovitame puhastusvahendit pihustada kristallide peale ja lasta see siis ise maha valguda ja seejärel destilleeritud veega veel üle pihustada ja lasta maha nõrguda.

NB! Mitte nühkida, võivad jääda peale jäljed

*Kui kristallid on tugevalt määrdunud, tuleks need ühekaupa maha võtta ning eraldi leiges väikese seebiga vees pesta, asetada siis kristallid puhtale käterätile ja ühekaupa kuivatada, et ei jääks seebi jälgi.

NB! Lühtri kokkupanek võib osutuda keeruliseks, soovitame teha pilte lühtrist ja märkida üles, kuidas kristallid täpselt lühtril paigutuvad. Kristallid ja ketid on sageli eripikkused, seetõttu on ka nende mahavõtmise ja tagasipaneku järjestus ülioluline.

 

Metallosade, alumiiniumi puhastamine:

*Kerge tolmu saab eemaldada harjakesega või tolmuimejaga.

*Tugevama määrdumise korral võib kasutada mõnd üldkasutatavat nõude-,vannitoa- dussiruumide puhastamiseks mõeldud puhastusvahendit veega lahjendatult, soovitavalt mõnd nõrga tsitruselise happetoimega       ( PH näitajaga vahemikus 3,0 kuni 4,5) rasvaeemaldusvahendit, mis aitab paremini eemaldada ka toidutegemisel tekkinud rasvaplekke ja ei jäta vee jälgi.

 

*Rasvast puhastuseks sobib ka vee ja alkoholi ( 1:1) segu. Seejärel aga tuleks veega niisutatud puuvillase lapiga pind üle hõõruda ning lõpuks lasta kuivada õhu käes ja kuivatada puuvillase lapiga.

NB! Mitte kasutada tugevaid plekieemaldajaid ja pleegitajaid

 

Plastikust materjali korral:

*Soovitame materjali pesta puhta sooja veega ( 55 kraadi Celsius) kasutades pehmet puhast lappi ja seejärel loputada leige veega ning kuivatada toatemperatuuril kergelt lapiga pühkides.
NB! Plastiku puhul ei soovitata mikrokiududega puhastuslappi.

 

Valgusteid ja valgusallikaid peaks puhastama regulaarselt, sellega pikendame nende iga ja tagame kvaliteetse väljanägemise. Puhastamise tihedus sõltub mustuse astmest kuid ka sellest, millises ruumis valgusti paikneb, ilmselt köögis, kus valmistame igapäevaselt toitu, tuleks puhastamine ette võtta tihedamini. Muidugi on meie oma silm see , mis meile puhastamise vajadusest ka kohe teada annab.

 

Hoidkem valgusteid särava ja puhtana, siis on nad ka meile silmasõbralikud.

 

1 kataloog, 3000 valgustit, nendest 270 uued valgustid

920 leheküljelt leiab nii sise- kui õuevalgusteid. Nii koju kui ühiskondlikesse ruumidesse.

 

TASUB TEADA:

1. Kindel Saksa kvaliteet

2.  garantii 5 aastat

3.  kiire tarne, toimetame kohale vastavalt tellimusele  2-10 päeva jooksul

4.  98% alati tootja laos saadaval

5.  SLV on Hektor light partner juba 25 aastat, oskame nõustada

 

 

 

Mahuka kataloogiga saate tutvuda meie üksustes

Anname soovi korral lahkelt kataloogi ka kaasa

või

Eestlaste seas populaarsed LedsC4 valgustid

Rippvalgusti_LedsC4_Candle

Need kaasaegsed atraktiivsed koduvalgustid leiate LedsC4 kataloogidest. Valikus on üle 3000 valgusti kõigile sobilikus hinnaklassis.

 

Ka uuemad 2019. aasta valgustid on puhta joonega Skandinaavia tüüpi elegantsed lambid.

 

LEDS C4 Ilargi_by_GROK labi-kahe-korruse
Kodust sooja tunnet tekitava opaalklaasist valgusti Ilargi leiate kahes erinevas tüübis ja mõõdus.

Rippvalgusti leds-circular
Pressitud alumiiniumist dekoratiivvalgusti Circular võimaldab kombineerida erinevaid valgustivorme vastavalt vajadusele.

Täpsemalt valgustist Circular : Rõnga läbimõõt võib olla vahemikus 600–3000 cm. Rõngaid kombineerides saab tekitada eri suuruse ja kujuga nn modernseid lühtreid. Kuid need mõjuvad efektselt ka üksikult paigutatuna. Värvivalikus on valge ja must.

Valikust leiate neli erinevat lühtri varianti. Need torujad valgustid sobivad hästi ka kõrgete lagedega ruumidesse.

 

 

Laevalgusti Leds c4 Candle Triplex 00-6021-27-27 interior
Samasse sarja kuulub ka valgusti Candle Triplex, mille kolm toru asetsevad eri kõrgustel, kuid moodustavad siiski ühtse terviku.

laevalgusti_leds-c4-attic
leds-c4-372276-attic
Mitmeti kombineeritav süsteem Attic võimaldab valgusteid paigaldada üle ruumi.


Laevalgusti Leds Invisible interior
Hästi suunatav ja suure ulatuvusega on valgusti Invisible.

Kaasaegne lühter

Lühter on just selline lamp, mis kroonib ruumi.

On iganenud arusaam, et lühter sobib vaid klassikalise stiiliga interjööri. Tänapäevased kaasaegsed lühter- valgustid saavad olla väga erimoelised.

 

Pane tähele!

 1. Kaasaegne lühter võib olla ka plastmassist või keraamikast, puidust või nahast
 2. Enamasti lühter annab üldvalgust
 3. Lühter annab eluruumidele pidulikkust, kuid sobib ka vannitubadesse ja aatriumitesse
 4. Kaasaegne lühter sobib samuti klassikalise stiiliga ruumi

 

Alljärgnevalt valik lühtrilaadseid valgusteid:

Huvi korral kliki pildile, siis saab enam infot

Slamp Accordeon by Marc Sadler

 

Rippvalgusti_Luci-italiane_rondo

Laevalgusti Trio 100800632

Karman Ghebo-a-soffitto-074

Laevalgusti Wofi 6395_01_15_7000

Laevalgusti Masiero Sound

Rippvalgusti IdealLux Pegaso

rippvalgusti_Flos 2097_1 labi kahe korruse

Loe edasi

Kuidas muuta oma kodu valgustusega hubasemaks

Hubast meeleolu aitavad luua oskuslikult valitud ja paigutatud valgustid. 

Iga tegevuse jaoks peaks olema õige intensiivsusega, õiget tüüpi ja õigesti suunatud valgustus.

Lihtsaim võimalus hubase valguse tekitamiseks on kasutada valgustugevuse reguleerijat ehk hämardit ehk dimmerit. Reguleerime valgust näiteks siis kui soovime õhtuti elutoas lõõgastuda ja õdusas keskkonnas puhata, sel juhul kasutame lihtsalt väiksema intensiivsusega valgust.

 

 Hubasuse tekkimiseks on oluline varjude tekkimine, valgustuse erinev tonaalsus. Sel puhul võiks ruumi tuua suunatavaid valgusteid, nende abil saab väljavalgustada kohti ja objekte, mis vajalik, tekitades valguse ja varju kontraste. 

 

Axo light valgustite sari Orchid on mitmeti paigaldatav 

Vältida tuleks nii üle- kui alavalgustamist, sest mõlemad äärmused mõjuvad inimesele halvasti, väsitades või muutes meid närviliseks ja tusaseks.

 

Suurepärase rahuliku ilmega valgustuse saab peidetud valgusega, mis tähendab, et valgusti on ruumis mittenähtaval kohal. Viimase saab paigaldada nii lae- kui seinakarniisi. Või hoopis mööblile paigaldada.

Enne karniisivalgustuse paigaldamist tasub teada, et sealgi on võimalik kasutada suunava kujuga profiile ja opaalhajuteid, suunavat optikat, et valgus jääks hajutatum ja mitte kirka terava triibuna.

 

 

Tänu leedribade kasutuselevõtule, saab hõlpsasti valguse panna ka mööbliesemete alla või sisse, kappide esiservadesse ja taas saame õdusa valguse.

 Ka valgustusega peeglid või peegli taha peidetud valgus loob meeleolu.

Lihtsaim viis on ruumi lisada mõni atraktiivsem laua- või põrandalamp, nende oskuslik paigutamine tekitab ruumis valguse ja varjumänge, tuues samuti ruumi nii avarust kui soojust.

 

Põrandavalgusti Nemo Ellisse lisab ruumi ka atraktiivsust

 

Silmade tervise seisukohast on oluline kasutada valgusallikaid, mis ei pimestaks.

 

Meile tavalisena tunduv klassikaline pirn on saanud süvistatavaks leediks, kus lambipirn asetseb kipsist alusel, mis pahteldatakse aluspinnaga tasaseks ja niimoodi paistab väga õdusa ja atraktiivsena. Tootja Slamp valgusti Idea 

 

Teadlikum klient teab valida räigusevaba silmasõbraliku leedvalgusti, jälgides näitajat UGR. Kui UGR väärtus on alla 10, siis räigus puudub. Sel puhul asub valgusallikas sügaval reflektori sees, valgusallikat pole näha ning kasutusel on unikaalne optika.

 

Kuid silmasõbralikuks võib muuta valgusti ka eriline materjal, mis toimib hajutina.

 

 

Silmasõbralik põrandavalgusti. Tänu erilise ehitusega kupli materjalile ja leedriba asukohale valgusti Diph(Tootja LineaLight) ei pimesta ka alt üles vaadates ja valgustab vastavalt 2489 lm, 3000K, 30W 

 

Üleüldse on suund personaliseeritud valgustuse poole, et tagada igale inimesele just talle sobiv valgus ja sellega üldine heaolu.

 

 

Karman_Cupido
Uudne lahendus firmalt Karman valgusti Cupido, kus kokku saavad valgustoru ja puuvillast kuppel. Samast sarjast leiab ka lae-ja põrandavalgusteid. Valgusti annab nii hajusat kui allasuunatavat valgust

 

Võimalused valgustugevuse reguleerimiseks on olemas timmeri abil, kuid uuemaks lahenduseks on valgusallika enda värvsustemperatuuri muutmine valgustis endas ehk teatud leedide värvsustemperatuuri, mida mõõdetakse kelvinites, saab  muuta mingis vahemikus, tulemuseks kas külmem, valgem või soojem kollane toon.

 Näiteks hommikuti kui vajatakse energiat andvat valgust, aitab külmem valgus( 4000-5000K) reipust lisada, päeva jooksul võib kasutaja seada uusi värvustemperatuuri tasemeid oma eelistuste järgi, õhtu saabudes vajame pigem sooja valgust( alla 2700K), et puhkereziimile end sättida. Sellisel juhul oleme arvestanud inimorganismi loomulikku ööpäevarütmi ja taganud parima dünaamilise valguslahenduse.

 

 

 

Milliseid näitajaid leedvalgustite valimisel jälgida?

Esmalt tuleks arvestada muidugi sobivust interjööriga, valgustamise eesmärki, kvaliteeti ja energiasäästlikkust. Enne leedide olemasolu jälgiti valgusallika võimsus wattides(W), mis näitas ainult valgusti efektiivsust ehk siis kui palju võimsust vajab ta antud valgusvoo tootmiseks.

Leedvalgusti valikul ei saa täna enam pelgalt vattide põhjal hinnanguid anda. Oluliseks kolmikuks on luumen(lm), kelvin(K) ja värviedastusindeks(CRI).

 Esmalt soovitame jälgida luumeneid, mis tähistavad valguse kogust, mida allikas suudab toota. Eri tüüpi lambid kasutavad sama valgusvoo tekitamiseks erinevat võimsust. Mida suurem on Luumeni väärtus, seda rohkem valgust lamp suudab toota.

 Teiseks komponendiks on kelvin ehk värvustemperatuur ehk lambist saadava valguse näiv värv, lihtsamalt öeldes: mida suurem on see näitaja, seda külmem valgus. Kui värvustemperatuur on kuni 3300K, tundub valgus enamasti soojana, aga kui üle 5300K siis külmana.

Värviedastusindeks näitab, kui tõetruult valgusallikas objektide värve edastab. Interjööri tehisvalgus peab võimaldama inimsilmal tajuda värve õigesti, see tähendab, nagu loomulikus päevavalguses. Ilma moonutuseta värviedastusindeks on Ra=100, mis tähendab, et kõiki värve tajutakse ühtviisi hästi. Aksepteeritav värviedastuindeks on alates CRI >80.

 

Loe lisaks Nipid kuidas valgusega luua õdus olemine 

Mida jälgida laevalgusti valimisel

Kõige sagedamini otsitakse koju laelampe. Hektor Light valikutes on tuhandeid variante, anname nõu, mida võiks teada enne lõplikku valikut.

 

 • Millega tuleks laevalgusti valimisel arvestada?

 Rääkides sobivusest ruumi, valgusti disainist, värvist, stiilist võiks olla miski haakuvus teiste ruumis olevate esemetega, olgu selleks siis värvilahendus, detail, vorm. Tavaliselt interjööri stiili valikul võiks lähtuda elamu eksterjöörist. Kuid oskuslik stiilide miksimine annab palju huvitavama tulemuse, olulisem on isikupära. Paratamatult stiilid ja moed muutuvad, need on seotud erinevate tehnoloogiliste arengutega ja uute innovatiivsete võimalustega.Tulemuseks efektiivsemad, arhitektuursemad, silmasõbralikumad ja mitmefunktsionaalsemad valgustid, mis omakorda muudavad meie elu lihtsamaks, mugavamaks ning elutervemaks.

 

 • Kui suur peaks olema laevalgusti?

Valgusti suurus peaks olema proportsioonis ruumiga ja kindlasti suuremõõduliste valgustite puhul tuleb jälgida ka selle kaalu (kg) turvalise installeerimise ja rippumise tarvis. Kuid hoopis tähtsam on see, millist valgust valgusti annab, kuhu see suundub või missuguse meeleolu sellega ruumi luua.

Laevalgustivõiks anda ruumile üldvalguse, mis tagaks ühtlase ja küllaldase valgustatuse kõigiks igapäevatoiminguteks. Lühtrid ja rippvalgustid võimaldavad enam mänguruumi kõrgete lagedega tubades. Siis peaksid rippvalgustid olema massiivsemad või gruppidena paigutatud.

 

 

elutoa_valgustusFoto Maris Tomba

 

 •  
 • Kas laevalgusteid peaks kombineerima seina- või põrandavalgustitega?

Hea valgustus peaks olema mitmetahuline– kui ühed valgustid välja lülitada, saab teise efekti luua teist tüüpi valgustitega. Valgusallikate paljusus ja mitmekesisus annab võimaluse ruumi erinevate kohtade valgustamiseks.

 Selleks peaks kasutama erinevaid valgusteid: seina-, lae-, karniisi-, põranda- ja/või süvisvalgusteid.

Heaks lahenduseks on peidetud valgus, näiteks karniiside või eendite tagant laele või seintele suunatud valgus. Karniisivalgustuses tuleks arvestada keskmise valgusvooga 2000 lm/m võimsusega 15W või rohkem.

 

karniisivalgustus

 •  
 • Kui kõrgele laevalgusti riputada?

Kui tavalagedega toa rippvalgusti minimaalne riputuskõrgus põrandast võiks olla rohkem kui 2 meetrit siis enam kui 4 meetrise kõrgusega ruumis tuleks leida lae ja põranda vaheline keskpunkt (umbes 3m põrandast), just sellisel kõrgusel võiks olla valgusti dekoratiivne osa ehk kuppel. Peaks jälgima, et valgusti jääks visuaalselt vaadeldav erinevatest suundadest. Läbi mitmekorruse ruumide puhul ei tohiks olla valgusti avatud kuplid koos sisuga silmanägemis ulatuses.Õigele kõrgusele paigaldatud valgustitega saab eluruumi muuta visuaalselt madalamaks ja hubasemaks ning siduda tervikuks interjööriga. Leiate valiku valgusteid kõrgete lagedega ruumidesse.

 

rippvalgusti_ kõrgete_lagedega _ruumidesse
 •  
 • Milliseid näitajaid peaks leedide puhul jälgima? Kas pigem soe või külm valgus?

Olulised näitajad leedide puhul on valgusvoo ühik (lm), valgustemperatuur (K) ja värvieraldusindeks (CRI).

Luumen (lm) on valguse kogus, mida valgusallikas suudab toota. See on esimene näitaja, mida valgusti puhul järgida. Eri tüüpi lambid kasutavad sama valgusvoo tekitamiseks erinevat võimsust. Mida suurem on luumeni väärtus, seda rohkem valgust lamp suudab toota.

Kelvin (K) on värvustemperatuur ehk valguse toon, mis väljendab värvinägemisega kaasnevat soojuslikku muljet. Kui värvustemperatuur on kuni 3300K, tundub valgus enamasti soojana, aga kui üle 5300K siis külmana. Mida suurem on väärtus, seda külmem on ka valgus. 

Inimesele mõjub kõige soodsamalt valguse täisspekter ehk päikesevalgus. Päikesevalguse spekter on alati ühtlane täisspekter.

Värviedastusindeks (CRI) on parameeter, mis näitab, kui tõetruult valgusallikas edastab objektide värve. Interjööri tehisvalgus peab võimaldama inimsilmal tajuda värve õigesti, see tähendab, nagu loomulikus päevavalguses. Ilma moonutuseta värviedastusindeks on Ra=100, mis tähendab, et kõiki värve tajutakse ühtviisi hästi. Aksepteeritav värviedastuindeks on alates CRI >80.

WATT (W) on valgusallika võimsus, mis tänapäeval ei anna valguse vihu omadusest adekvaatset infot. See näitab ainult valgusti efektiivsust ehk siis kui palju võimsust vajab ta antud valgusvoo tootmiseks ehk elektrikulu tunnis.

                                                                                                   

 • Millise väljaminekuga peaks korraliku laevalgusti ostmisel arvestama?

Lahendused on väga personaalsed ning võimalikud erinevate eelarvetega. Soovitame sellel teemal pöörduda valgustamise ala professionaalide poole.

 

kangast_valgustid_LaLampa

Vaata skandinaavia stiilis  Lalampa valgusteid

 

 •  
 • Miks peaks mõtlema oma kodu siseruumide õigele valgustamisele?

Valgustus tagab nägemismugavuse ja nägemisvõime ning mõjutab meie emotsioone.

Kuigi parimaks valguseks on looduslik valgus, siis paraku veedame palju aega tehisvalgusega ruumides, kuid eesmärk on luua sellele sarnane silmasõbralik valgus. Ideaalis peaksruumikujunduse terviklahendustes võtma arvesse inimorganismiööpäevarütmi, kus hommikuvalgus on külmem (4000-5000K), tööruumi üldvalgus on suurema värvustemperatuuriga (4000-65000K) ja õhtu lõpetab hämaram kollane valgus (alla 2700K).

 

 • Millistest peamistest põhimõtetest peaks siseruumide valgustuslahenduste loomisel ja valgustite valimisel lähtuma?

Ideaalis vajame personaalset valgust iga tegevuse jaoks, valguslahendust iga erineva ülesandega ruumi jaoks. Valgustust planeerides peaks ette nägema need erinevad tsoonid, sisustuse ja meie vajadused.

Üldeesmärk on tagada kõigepealt üldvalgus. Kahjuks liiga tihti kasutatakse ainult laevalgusteid ja tegu on pigem alavalgusega. Kuid valgustada tuleks ka ruumi osad, mis laevalgusti valgusvoo alt välja jäävad.

Seetõttu heaks lahenduseks  võiksid olla üle ruumi paigutatud süvisvalgustid.Neid saab võimalusel süvistada, kuid olemas on ka pinnapealsed ( juhul kui puudub süvistamise võimalus)või poolsüvistatavad valgustid.

Samas kohtvalgustid aga aitavad valgustada erilise kujuga ruume või kaldlagesid, kuhu rippvalgustid ei sobi. 

Kasutada võiks võimalusel ka suunatavaid lae-, seina-, põranda- või lauavalgusteid, sest nende abil saab välja valgustada tsoonid, vaated, pildid, kohad, mis vajalik. Oluline hubasuse tekitamisel on just varjude loomine ja valgustuse erinev tonaalsus.

Samuti soovitame kasutada valguse hämardamist ja eraldi lülitamisvõimaluste loomist.

Müügil on valgusteid, mille sisse on juba ehitatud valgustugevuse juhtimise funktsioonid, mis võimaldavad valgust individuaalselt reguleerida ehk timmerdada. Nii muudetakse valgustugevust.

Tasub proovida ka sama funktsiooniga leedlampe.

Timmida saab ka praeguste nutirakenduste abil valgusallika enda värvustemperatuuri vastavalt vajadusele mingis kindlas vahemikus. Sellist valgusvärvi muutmist nimetatakse dünaamiliseks valguslahenduseks, kus ühe sama valgustiga saame luua erinevaid valgusvärve, siis ühel juhul sinakam ja külmem toon, teisel juhul aga kollane toon, kus valguse sinispektri osakaal on vähene. Niimoodi saab valgus mõjutada meie heaolu, emotsioone ja tervist.Täpsemalt kollases valguses tunneme end hubaselt, mugavalt ja laisalt, sest möllama on hakanud unehormoon, valgemas valguses aga oleme  virgemad, mõttetöögi toimib palju paremini. Seega vajame ju mõlemat valgust. Hommikuti peaksime ruumi saama külma valguse , sest soovime kiiresti ärgata, olla ruttu töövõimelisemad, õhtul kui valmistume puhkamiseks ja uneks, peaksime valgusvärvi jälle soojemaks muutma.Tänu leedide kiirele arengule on see võimalus olemas.

Erinevatest ruumidest rääkides, näiteks lastetuppa valgusteid valides tasub mõelda eelkõige lapse vanusele ning sellele, mis toimetusi seal kõige enam tehakse. Mürsikueas tasuks hoiduda klaaskuplitega valgustitest, mis kergesti mänguhoos võivad puruneda. Üldvalgust saab luua erinevate ja purunemise mõttes turvaliste süvisvalgustitega. Piiratud eelarvega puhul võiks vältida väga lapsemeelseid erilisi valgusteid, sest lapsed kasvavad nendest kiiresti välja.

Magamistoas on soovitatav kasutada plafooni tüüpi valgusteid, mis oleks allapoole suletud, et valgus ei pimestaks voodis oleku ajal. Ideaalne lahendus on paigaldada valgustid voodi peatsisse koos lülitiga, et tule kustutamiseks ei peaks enne uinumist üles tõusma. Seda tuleks juba planeerimise faasis arvestada, siis ei jää seinale juhtmeid paistma. Seinavalgustit valides peaks mõtlema selle otstarbele kas see peaks olema vaid meeleolu või hoopis lugemisvalgus, kas see peaks olema kitsalt suunatav valgus, et ei häiriks kaaslast samal ajal, või võiks olla hoopis valguspaneel.

Kööki või söögilaua kohale valgustit valides tasuks mõelda kui lihtne on nende puhastamine.

Õigesti valitud valgusti lisab ruumile soojust ja avarust, ei pimesta ega tekita häirivaid peegeldusi või varje.

Liigselt matistatud ja värvilisest klaasist, kangast või metallist kuppel ei ole efektiivne, sest summutab liialt valgust.

Madalate lagedega ruumidesse sobivad plafoonid ja vastu lage paigaldatavad valgustid.

Tänu leedtehnoloogia kiirele arengule koguvad populaarsust dekoratiivsed siinivalgustid ja erinevad liinvalgustid, mille abil saab tagada ruumiülese valgustatuse. Tänapäevased siinid on väikesemõõdulised kitsad ja kompaktsed, neid on võimalik suunata profiili pööramisega, nendesse on võimalik asetada erinevaid suunatavaid valgusteid. Uued lahendused on magnetiga lukustatavad valgustid, mida on kerge ise kinnitada ja vajadusel asukohta muuta.

 

siinivalgustid_kodusFoto: Krõõt Tarkmeel

 

 •  
 • Mida tuleks valgustite valimisel kindlasti vältida?

Vältida tuleks nii üle- kui alavalgustamist. Pigem näeme kodudes kahjuks enam alavalgustust.

 

 • Kas sobivate valgustuslahenduste loomisega saab hakkama igaüks või tuleks küsida spetsialisti abi?

Siinkohal tuleb mainida, et soovides head ja huvitavat ning mitmekülgset valgustatust, tuleb varakult tegeleda valgustuse planeerimisega, sest hiljem juba lõplikult viimistletud toas ei ole enam kerge lisada näiteks süvislampe põrandasse või seina või luua targa maja lahendust säästmiseks ja mugavuseks. Seetõttu soovitame pöörduda spetsialisti poole, kes võiks nõu jagada ja valgustusprojekti eelnevalt teha. Disaini ja stiili valik on ikka koduomanikult endalt, kuid sedagi aitavad meie klienditeenindajad meelsasti.

Eelkõige teevad kodust kodu ikkagi pererahva eelised ja nägemused.

 

Laevalgustid_Karman_Bibendum

 

Tutvu laevalgustitega meie e-poes või külasta meie esindusi, kus lisaks on suur valik katalooge

Siinid on taas popid

siinivalgustus_Molto_luce_volare

Siinivalgustite kasutamine kodus

Kui varasemalt kasutati siine ja siinivalgusteid peamiselt ühiskondlikes ruumides, siis nüüd on need leidnud tee ka kodudesse. Peamine põhjus on siinivalgustite atraktiivsus ning nende abil efektiivne valgustamine.

Leedtehnoloogia kiire areng võimaldab luua äärmiselt õhukesi, minimalistliku joonega dekoratiivseid siine ja sinna paigutatud siinivalgusteid. Siine on nii 1- faasilisi kui 3- faasilisi. Viimaseid on võimalik grupiti lülitama panna.

1- faasilisi siine tunneb ära nende eriti kitsa mõõdu järgi.

Näiteks saksa firma Slv 1- faasiline siin on juba komplektne toode, mis koosneb kahest 1m siinist, ühest vahelülilist, kahest lõputükist, kolmest valgustist Puri, 3 Led-lambist, 3 dekoratiivrõngast. Vaata pildilt all

Slv 1- faasiline siin komplekteeritud

Kuid võimalus on süsteem ise komplekteerida.

Mõtlema peaks läbi, kas vaja on suundvalgust või üldvalgust, kui suur ja kõrge on vastav ruum, kas seina- ja lae pinnakatted on heledad või tumedad ning millise disaini ja võimsusega valgusteid soovitakse ja sellest lähtuvalt saab komplekteerida valgustite ja siinide arvu ja trafo võimsuse ja süsteemi täpse paigutuse.

Nägusale 1- faasilisele siinile nimega High Voltage 1 circuit track( tootja Slv) saab lisada erinevaid suunatavaid spotte ja rippvalgusteid erinevate pinnakatete ja kujudega. Näitena siinkohal alumiiniumist  spot nimega Noblo7,5 W 2700K.(Vaata pilt all)

siini valgusti SLV

Mitmeti komplekteeritav süsteem on ka firma Fabbian Freeline võimaldades luua isikupärane kooslus.

siinivalgustus_Fabbian-freeline

Fabbian Freeline siinisüsteemid on saadaval kolme erinevat mõõtu: 1m, 2m ja 3m. Võimalik on viia erinevate nurgaühendustega ka laelt seinale.

Tänapäevaseid siinivalgusteid ja mooduleid siinil saab mugavalt ümberpaigutada magneti abil.Vaata firma Leds C4  Atom all pildil

siinivalgustus_LEDS_C4_Atom_lighting

Leds C4 magnetiga siin Atom, millele saab ise valgusteid kergesti asetada

Siine saab paigutada nii lakke kui seinale. Siinid ise saavad olla nii pinnapealsed, riputatavad kui süvises.

Uudne ja eksklusiivsem on firma Flos The running magnet siinisüsteem, mida saab komplekteerida erinevate nurgaühendustega laelt seinale ja valgusteid kinnitada magneti abil.Saadaval valgusmoodulid, mis on hajusa valgusega.

siinivalgustus_Flos_ running magnet

siinivalgustus_magnetiga

Siine on saadaval musta või valgena, pikkusega 100cm, 150cm, 200cm, 250cm ja 300cm. Hajutavat siiniosa on pakkuda 30cm(7,2W/720lm), 60cm (14,4W/1440lm), 90cm(21,5W/2160lm),120cm (28,8W/2880lm) ja 150cm (36W/3600lm).

Uuendusmeelsetel tasub teada, et Flos pakub ka juhtimispuldi või telefonis oleva tarkvara abil valgustite liigutamist siinil.

siinivalgustus_Flos-The-Tracking-Power

Flos siinisüsteem Tracking Power saab süvistada ka kipslakke

Kuhu sobivad siinisüsteemid?

Siinisüsteemid sobivad hästi suurtesse ja kõrgetesse ruumidesse, kuna süsteemi abil saab kogu ruumi ulatuses luua hea valgustatuse.

 Hästi sobituvad need ka loftitüüpi interjööridesse. Rippuma lastud siine saab kergesti paigutada pikkade söögilaudade või tööpindade kohale.

Siinil olevate suunvalgustitega saab välja valgustada maale ja teisi vajalikke objekte.

Miks kasutada siinivalgusteid?

*Valgus saab hõlpsasti suunata vajalikule objektile, ruumi osale.

*Ruumi saab ühtlaselt katta valgusega

*Saab kasutada ruumides, kus süvistamine ei ole võimalik, näiteks kaldlagede korral ning betoonist lae puhul

*Komplekteerides saab isikupärase valgusti, mis sobib just vastavasse interjööri

Tutvu siinide valikuga e-poes

Põhjaliku ülevaate saab meie esindustes Tallinnas Pärnu mnt 139C ja Tartus Sõbra 54

Inspiratsiooni vannitoa valgustamisel

Üha enam on vannituba muutumas kohaks, kus lõõgastuda ja koguda uueks päevaks energiat. Sel põhjusel tasub suuremat tähelepanu pöörata  vannitoa valgustitele, milledel võib olla mõju nii meie töövõimele kui ka meeleolule.

 Nii nagu magamistoas või elutoas peaks kasutatav valgustus  olema mitmekülgne, nii  ka vannitoas. Valgusti valimisel tuleks lähtuda eelkõige sellest, millise tegevuse jaoks kunstvalgust vaja on – meikimiseks vajame üht valgust, pesu pesemiseks teist ning vannis mõnulemiseks kolmandat.  Tihti puudub vannitoas looduslikku valgust läbilaskev aken, seetõttu tuleks valguslahendus hoolikalt läbi mõelda. Hommikuste rituaalide jaoks võiks olla hästi välja valgustatud peegel ning aksentvalgusega saab rõhutada ruumi eripära. Erinevaid lampe kasutades ning hämardamist kasutades saab luua põnevaid lahendusi ja tõsta ruumi efektiivust.

Alljärgnevalt  45 vaadet vannitoa valgustitele.

Huvi korral loe täpsemalt vannituppa sobivatest valgustitest

või osta vannitoa valgustid meie e-poest

 

Koolilaps vajab korralikku valguslahendust

Milline valgustus peab olema lapsel õppimiseks

Kooliminev laps on juba vägagi arutlev ja iseseisev ning oskab kaasa rääkida oma toa sisustamisel. Kindlasti tajuvad nad hästi interjööri vajalikke elmente nagu laud, tool, mööbel, kuid valguse mõjust arenevale inimesele, ei pruugi lapsed veel teada. Seetõttu tuleb loota vanematele, kes toa sisustamisel siiski pearolli etendavad.

Valgustus ja valgustamine polegi nii lihtsad teemad kui võime esmapilgul arvata, sest iga aastakümme on toonud pöördelisi muutusi selles vallas. Viimane suurem pööre on leedvalgustusele üleminek, millega me kõik kohaneme tempos, mis kellelegi just sobib.

Tavaline hõõgpirn on tootmisest maas ja leedvalgustid on selle täiteks. Kuid karta pole midagi, valikut ja võimalusi jätkub.

Igaühe vajadusest lähtuv personaalne valgustus

Täna saame rääkida personaalsest valgusest, igale lapsele tema vanusest, vajadustest lähtuvalt saab luua erinevaid valgusreziime. Seda võimaldab valgusallikate mitmekesisus, nende timmimise võimalus, leed-retrofit lampide juhitavus Wifi või Bluetooth signaali abil.

Väga teadlik lapsevanem võib luua suisa valgustuse reguleerimise vastavalt ööpäevarütmile, mil hommikuti vajame külmemat valgust ( 4000-5000 kelvinit) kiiremaks ärkamiseks ja õhtuti hämaramat ja kollast valgust( 2700 kelvinit ja 30-50 luksi) puhkama ja magama sättimiseks.

Koolilapsel koolitöö tegemiseks vajatakse kindlasti tugevamat valgust, mis aitaks välja valgustada konkreetse tegevusala. Sobilik on lauavalgusti.

Lugemisvalgusti juures on oluline, et seda oleks kerge seada sobivasse asendisse, eelkõige optimaalsesse kaugusesse vaadeldavast objektist ehk ideaalis muudetava  kõrgusega. Mugav on kasutada lampi, mille kuppel on suunatav, valgusvihu laius küllaldane nii, et valgustaks ära kogu vajamineva ala. Lamp peaks jääma silmadest madalamale.

kelvin-led-resp-11

 

Tasub teada, et lauavalgusti on ruumis kõigest üks valgusallikas, et tagada lugemisalal ja õppimislaual piisav valgustugevus.Lapse kirjutuslaua tööalale langev valgustihedus võiks olla 500 ja selle lähiümbruses 300 luksi.

Loe edasi

Hektor Light panustas ESL heategevusprojekti

Lasteaia projekti kureeris Ivi-Els Schneider, sisearhitektid olid Triinu Napseppa ja Piret Sepp.

Eesti Sisearhitektide Liit koos toetajaliikmetega jätkab lasteaedade olukorrale tähelepanu juhtimist ja juba neljandat korda remonditakse suveperioodil heategevuslikus korras mõni halvas korras lasteaia rühmaruum.

2019 aastal valmisid Rummu lasteaia Sinilille rühma ruumid.

Lincona pani õla alla Tarketti linoleumi ja selle paigaldusega. Looduslik põrandakattematerjal on valmistatud taastuvatest materjalidest ning loob lastele mängimiseks ja kasvamiseks mõnusa keskkonna. Müra summutavad ja loodussõbralikud pinboard-linoleumist valmistatud tegevusseinad andis Floorin, puidudetailid Avila Puit, väikelaste tegevusi toetavad ja lustlikud LED valgustid on Hektor Lightilt. Väga heade akustiliste omaduste ja sisekliima sertifikaatidega Ecophon Advanced ripplae paigaldas Saint-Gobain, Akzo Nobel Eesti tõi rühmaruumidesse sobivad seina- ja viimistlusvärvid ning Jeld-Wen pakkus lasteaedadesse sobiva lahendusega toruplaat täitega uksed ja silikoonitihendiga lengid.

Ehitustöödeks vajaminevate materjalide ja väikevahenditega toetas projekti Ehituse ABC Reigo Orase eestvedamisel ja mööbel valiti Kitman Thulema laost.

KONTSEPTSIOON

Linna- ja looduskeskkonna kohtumine Rummu lasteaias.

Rummu lasteaia Sinilille rühmaruumi ideekavandi loomisel seadsid sisearhitektid esmaseks eesmärgiks luua lapsesõbralik keskkond, mis toetaks nii õppetegevust kui ka vaba mängu. Uue ilme saavates ruumides kohtuvad justkui linna-ja looduskeskkond. Linnalikku muljet aitavad luua liiklemisrajad põrandatel ja seintele kinnituvad majasiluetid, mis täidavad mitut ülesannet. Eelkõige aitavad need majad parandada lasteaiaruumide ühte peamist probleemi – akustikat. Müra summutava omadustele lisaks on loodussõbralik pinboard-linoleumi võimalik kasutada teadete tahvlina ja pakub seeläbi suurepärast võimalust laste tööde lihtsaks eksponeerimiseks. Need „majakesed“ tulevad nii rühmaruumi kui ka garderoobi. Teiseks elemendiks, millega linliku ilmet saavutada sooviti, on rühmaruumi põrandale tulev loodussõbralikust linoleumist tänav koos paari ülekäigurajaga.  See väike teelõik annab näiteks võimaluse liikluskasvatusega tegelemiseks. Ülejäänud rühmaruumi põrandaruum on kaetud justkui rohuvaibaga (naturaalne linoleum), kus magamisruumis asendub tee kivikestest rajaga, mis viib mereranda.

Nii seina- kui põrandatoonid on teadlikult valitud mahedad, et need ei hakkaks pika päeva jooksul ruumis viibivaid suuri ja väikseid kuidagi häirima. Sisearhitektide eesmärgiks on luua keskkond, mis toetaks laste mängu- ja õppetegevusi oma rahulikus toonide valikus, mitte ei väsitaks ega ärritaks. Värvilaike tuuakse ruumi mööbli elementidega ja mis peamine – lapsed ju oma rõõmsa oleku ja värviliste mänguasjadega tagavad selle, et ruum ei muutu iial igavaks.

Triinu Napseppa ja Piret Sepp usuvad, et hästi kujundatud ruum toetab lapse mitmekülgset arengut ja loob head eeldused selleks, et tulevikus kasvaksid neist väikestest arhitektuuri ja kujundatud keskkonda väärtustavad inimesed. Kui meie, täiskasvanud, mõtleme tagasi oma lasteaia ajale, siis üks peamine asju, mida me mäletame ongi olnud seotud ju lasteaiahoone ja selle ruumidega. Seda enam tasub mõelda ja panustada lapsesõbraliku ja kaasajastatud keskkondade loomisele.

Allikas: ESL koduleht https://www.esl.ee/2019/08/16/esl-heategevusprojekt-rummu-lasteaias/

 

Läbivaade firma Slamp valgustitest

Slamp_Charlotte

Pärineb aastast 1992, mil esimesed valgustid olid opaalflexist lihtsa vormiga põrandal seisvad tahvlid, tänaseks on loodud hulga disainipärleid koostöös kuulsate loojatega nagu Zaha Hadid, Marc Sadler. Neid on pärjatud RedDot auhinnaga ning nende suursuguseid valgusteid leiab maailma eri paigust.

Kuid peamine, et kliendid armastavad Slampi valgusteid nende elegantse vormi ning õhulise romantilisuse tõttu. Neist voogab siirust ja puhtust.

Tutvu Slamp valgustitega.

Slamp_Mida

Loe edasi

MOES ! Leia endale kõige kõnekamad valgustid

Euroluce 2019 uudised- kuhu suunas liigub valgustus

1. Uus materjalikasutus ja tehnoloogia annavad valgustitele omalaadse elegantse välimuse ja harmoonia.

Voolukaablid on oskuslikult peidetud, moodulite omavahelised ühendused on tehtud ülilihtsaks, palju kasutatakse magneteid erinevate valguselementide ühendamiseks ja liitmiseks.

Siinivalgustid on üha elegantsemad olles väga kitsad ja peened. Huvitavaimad on siinid, mis on nii üla- kui alavalgusega üheaegselt.

Valgustid muutuvad ise üha minimalistlikemaks ja valgusvoog üha suuremaks luumenite arvult ehk valgustid valgustavad üha paremini

Alustame valgustimaailma lipulaeva Flosi uutest kollektsioonidest.

Loe edasi

Ideid modernse köögi valgustamisel

köögivalgustus_Karman_BAG

Kuidas valgustada kööki.

Tänapäeval saab luua personaalse valguse lähtudes igaühe eelistustest ja soovidest.

Siinkohal toome näiteid modernsest köögist.

moderne-Köök

Soovitame kööki mitmekihilist valgustust, mis tagaks sealolijale parima nägemismugavuse nii kokates, ruumi koristades kui hubast õhtusööki nautides. Selleks tuleks oskuslikult kombineerida nii üld- kui kohtavalgustust.

Aasta Kodu 2018 Parim valguslahendus

Üldvalgustuseks on hea kasutada erinevaid süvis- või pinnapealseid valgusteid,

Loe edasi

Kuidas valida valgustid kõrge laega ruumi

rippvalgusti_Flos 2097_1 labi kahe korruse

Aina enam koguvad populaarsust kõrgete lagedega korterid, majad, loftid.

Kuidas valgustada sellist kõrget ruum nii, et interjöör oleks atraktiivne ja tegevustsoonid piisavalt välja valgustatud.

Valgusega saab ruumi väga palju mõjutada ja seepärast on oluline ülikõrgete lagedega toa puhul valida rippvalgustid ja/või laelambid, mis suudaksid võimalikult palju valgust anda põrandani. Valgusvõimsus võiks olla topelt tavapärasest. Kindlasti tuleks kasutada ka kihilist valgustamist kombineerides omavahel seina-, lae-, põranda-, laua- ja rippvalgusteid.

Ebatavaliselt kõrgete lagedega ruumid nõuavad ka massiivsemaid valgusteid või valgustite gruppe ning ka suuremat riputuskõrgust.

Õigele kõrgusele paigaldatud valgustitega saab eluruumi muuta visuaalselt madalamaks ja hubasemaks ning siduda tervikuks interjööriga.

Evi_style_san-marco-labi-2-korruse Style: "70's look"
studio italia randomslv-crest-labi-2-korruse
Tom Dixon Hilton labi-kahe-korruse Axo_alysoid-labi-2-korruse

Valgusti peab olema vaadeldav ka teiselt korruselt ning seepärast ei tohi juhtmete ja riputustrosside rägastik visuaalselt häirima jääda. Seetõttu oleks hea kombineerida omavahel valgusteid, mille kupleid saab reguleerida erinevatele kõrgustele. Nii on võimalik luua ruumi isikupärane ja mitmetasandiline lahendus ning jätta valgustist „mahukam“ mulje.

Studio Italia Design_A-Tube_Nano_Duo_04 valgustid-labi-kahe-korruseStudio Italia Design_Nostalgia_29 valgustid-labi-kahe-korruse
Fabbian multispot_tooby_system_01 labi-kahe-korruseLuci Italiane Memoria S2_A5 C1_A5 C2_A5 labi-kahe-korruse
Design Heure-Eau-de-lumiäre-Lustre-4-carrÇ-finition-bois-ON labi-kahe-korruseStudio Italia Design Valentina_07 labi-kahe-korruse

Kõrgemad ja suuremad ruumid võimaldavad välja tuua rippvalgusti elegantsi, kuid samas peab tulemus olema visuaalselt esteetiline. Olenevalt toa suurusest võiks presenteerida ühte-kahte või enamat dekoratiivset valgustit.

Arthur Chandelier OvalMorosini Mikado LA12 glass labi-kahe-korruse
Axolight U-light rippvalgusti sp-ulight labi-kahe-korruseAxolight fairy-labi-kahe-korruse

aura-P7.tif

Vistosi_tahoma-labi-2-korruse

Milline on valgusti õige riputuskõrgus?

Loe edasi

Lao tühjenduse aeg. Allahindlused 50%

Poole hinnaga valgustid leiate Hektor Light poodidest

Poole hinnaga valgustid poes

Antud soodsad hinnad kehtivad AINULT laosolevatele või näidisena poes väljas olevatele valgustitele.

 

Kaupluses leiate allahinnatud valgustid eraldi märgisega -50%.

Kogused on limiteeritud.

Soodustooted leiate nii Tallinnas Järve keskuse poest ja kui ka Tartus SisustusEkaubamaja poest.

 

Ülevaade 50% alega valgustitest 

Huvi korral vaata ka OUTLET rubriiki

Rõõmsaid leide!

Tallinna ja Tartu esindussalongi tulles helistage ette

Töötame edasi, nõustame ka salongis, meili ja telefoni teel.

Tallinnas Standardi majas Pärnu mnt 139c olev esindussalongi uks on ajutiselt suletud. Sisenemiseks ja kokku saamisteks helistage ette tel:6154 511

 ja Tartus aadressil Sõbra 54 maja uks on ajutiselt suletud. Sisenemiseks ja kokku saamisteks helistage ette tel:733 7676

või

vaatamata viirusele COVID-19 kontakteeruge 

info@hektor.ee

 

NB! Kohtumiseks või kaupade kätte saamiseks palume aeg eelnevalt kokku leppida.

Meie Järve keskuse ja SisustusEkaubamaja poodide töötamise kohta loe SIIT

Meie kontaktandmed leiate SIIT

 

Olgem terved!

Meie poodide klienditeenindajad teenindavad teid alljärgnevalt:

Töötame siiski edasi ka kinniste uste taga

E-R kella 12- 15,  (L,P mitte)

kuigi Tallinnas Järve keskus ja Tartus SisustusEKaubamaja uksed on suletud.

 

 

*Vastame mailidele ja kõnedele

 

Järve keskuse pood tel: 614 0320

 

 

 

SisustusEkaubamaja pood tel: 731 5537

 

*Väljastame kaupa kliendiga eelneval kokkuleppel

Küsimuste ja päringute korral saab võtta ühendust ka e-poe chatis ja facebookis:

Facebook.com/hektorlight/ 

 

 

NB! Vaata töökorraldust ka meie teistes esindusest Tallinnas ja Tartus SIIN

Olgem terved, hoidkem end ja ostelgem turvaliselt meie e-poes: www.hektor.ee 

 

Teie Hektor Light

Mida tasub teada magamistoa lambi valikul

magamistuba

Kaasaegsed valgustid ja lahendused magamistuppa.

Magamistuba ei ole vaid uinumisekoht
Sageli on see ruum multifunktsionaalne, kus hea ka lugeda, televiisorit vaadata, koristada, meikida ja riietuda, suhelda.Hea valgustus loob selleks võimaluse.Jagame nõuandeid, kuidas valgusteid magamistuppa valida. 

Valides valgustit magamistuppa soovitame  lähtuda
• ruumis kavandatud tegevusest( näit.kas vaatate seal televiisorit jne)
• mööbli ja sisustuselementide asetusest ja suurusest
• ruumi enda suurusest ja kasutatud viimistlusmaterjalidest(kas tume või hele)
• valgustuse psühholoogilisest mõjust selles ruumis
• valgusti olulisusest ja disainist, mõõtudest, paigutusvõimalustest

magamistuba

Väldi ala- ja ülevalgustamist.

Mõlemad äärmused mõjuvad inimese enesetundele, kas väsitades või muutes meeleolu närvilisemaks ja tusasemaks.Hea valgus võiks anda energiat ning teha rõõmsamaks, tagada meie õige puhkamine, valmistumine järgmiseks tööpäevaks. Kuigi valgustamisel kehtivad teatud reeglid, siis tegelikult iga ruum eeldab eripärast lahendust. Valguse seisukohalt on oluline,

Loe edasi

Flos valgustid kogu eluks

Flos

Valime valgusteid intelligentselt

Üks maailma tuntumaid brände Flos pärineb aastast 1962.

Tänu silmapaistvate tootedisainerite loomele on Flosist saanud disainfirma, kus ühendatud on nii kunst, disain, käsitöö kui tööstus.

Flos eristub massikultuurist. Samas juletakse siin katsetada uusi kõrgtehnoloogilisi materjale ja tehnoloogiaid.

Tuntud disainer Philippe Starck, kes on Flosile palju suurepäraseid valgusteid loonud, innustab meid mõttelaadile, et valgustid peaksid olema kauakestvad ja me teeksime intelligentselt oste. Ta ütleb:“ Me ei peaks ostma tooteid 6 kuuks, vaid kogu eluks, oma lastele ja lastelastele.

Ka Ron Gilad,kes disainis Flosi messiboksi Euroluce 2015, tunneb muret, et sotsiaalmeedial on tohutu mõju kiirendamaks kõiki arenguid, kuid valgustite tootmises peaks aja maha võtma. Siin ei tohiks tekkida kiirmoe tagaajamise efekti.

Seda filosoofiat järgib ka Flos. Flos usaldab oma intuitsiooni ja loob tooteid, mis muutuvad ikoonideks.

Flosi valgustid on parimaist parima kvaliteediga, esteetilised, lõpuni viimistletud.

Loe edasi

Kuidas näeb välja ühe innovaatilise kodu valgustus

Tutvustame loovstuudio JanKen Wisespace loodud intelligentset ruumikujundust koos uusimate tehnoloogiliste lahendustega.

Katusekorter Pirita teel, kus tehnoloogiline päike ei kustu ka kõige sombusemal päeval ning digitaalsed ööbikud vilistavad mahedaid viise kui väljas ulub jäine tuul. Siinne high-tech sensorite võlumaailm on loodud eesmärgiga muuta peremehe elu intuitiivseks, mugavaks ja lõbusaks.

Öiste liikumiste peale süttivad tualettruumides punased valgused, mis tagavad piisava nähtavuse ning samas ei ärrita silmi. Hommikud magamistoas algavad tasase päikesetõusu kuma ning linnulauluga. Iga päikeseloojangu ajal aktiveerub terve elupinna ambientvalgustus ning mängib maha leekivates värvitoonides loojangusimulatiooni.

 

Koridori valgustus on lahendatud erinevate siini- ja LED profiilidega, mis võimaldavad ruumi kogu ulatuses hästi üldvalgustada.

Koridori valgustus
Flos valgusti The Running magnet

Flosi süvistatav The Running magnet siinisüsteem.

 Suund-, ripp- vms valgusti kinnituvad siinile magnetiga, mis teeb nende teisaldamise vastavalt vajadusele eriti mugavaks. Süsteem on saadaval erinevates mõõtmetes ja nurgaühendustega.

Süsteemi saab komplekteerida vastavalt ruumi mõõtudele ja otstarbele erinevate pikkustega moodulitest ning erinevatest nurgaühendustest, mis võimaldavad valgusti viia ka näiteks laelt seinale.

Selline süsteem võiks olla ka ajatu lahendus, sest samale siinile on võimalik tellida erinevaid suundvalgusteid ja mooduleid, ka rippvalgusteid. Tänu suunatavatele valgustitele aga saab valgust ümbersuunata olukorras kui mööblit on ümberpaigutatud või väljavalgustatavate objektide asukohta on muudetud.

The Running magnet siinid on 24 V väikepingelised siinid ja on inimestele ohutud.

Saadaval on ka BLE DALI üleminekumoodul, mis paigaldatakse üks kogu siinile ja mis võimaldab samal siinil olevaid valgusteid nutiseadmest juhtida. Vastava programmi saab tasuta Appstoryst alla laadida.

Siinide hankimisel tuleb teada nende pikkust ja oletatavat valgustite arvu koos tarbimisvõimsusega. See on oluline siini toiteploki ( muundaja) valikul. Täpsem info The Running magnet süvistatav siinisüsteem.

Toiteplokile peab olema hilisem ligipääs, kui tekib vajadus selle vahetamiseks.

Tänapäeval tuuakse toiteblokid (nimetatakse ka muundaja/trafo) juba valgusti juurest eemale kilbiruumi, kus on lihtne nendega opereerida.Nimetatud vahemaa arvutamiseks  on vaja teada lisaks siini pikkusele, valgustite arvule ka juhtme ristlõiget ja valgusti enda võimsust, mille alusel arvutatakse täpselt välja see vahemaa, kui kaugele saab toitebloki valgustist viia.

 

Ühes koridoris lisatakse vürtsi kolme süvisprozektoriga Grand Lighting, mis filtrite abil projekteerivad põrandale omanikule meeldivaimaid kujutisi. Filtri vahetades muutub ka kujutis.

 

Projektsiooni kujutise saab ise valida

 

 

 

 

Valguse digitaalne juhtimine

Valgustust juhitakse mitmel eesmärgil.

Enamasti soovitakse “targa maja lahendusega” luua erinevaid meelolu vaheldumisi muutes ruumis valgustustingimusi vastavalt sealviibijate vajadustele ja eelistustele ja mõistagi mõeldakse samas ka energia säästule.

Siin ruumides on valgustuse juhtimise üks eesmärkidest muuta interjöör huvitavaks ning interaktiivseks. Erinevatesse ruumidesse ja tsoonidesse on loodud erinevad valgusrežiimid, mida kutsutakse esile vastavalt vajadusele ja meeleolule.

“Targa maja” valgustite juhtimine võimaldab määrata erinevaid valgustuse režiime kas kellaajaliselt, koos teiste seadmete sisse lülitamisega või käsitsi vastavalt soovile.

Üheks võimaluseks on kasutada RGBW – võimekusega lahendust, kus põhitoonidele (RGB : red, green, blue )on lisandunud valge LED element, mis võimaldab paremini värve määratleda ja värvide vahel sujuvalt liikuda.

Reguleerides valgust RGB ( s.o värvilise valgustuse juhtimine) abil saab  valgustuse kaudu mõjutada inimese hormoonide tööd vastavalt ööpäeva rütmile.

Selline loodud hommikune valgus  sarnanedes päikesetõusule aitab positiivses tujus ärgata. Päevane valguse värvus ja valgustustase valitakse vastavalt tegevusele. Õhtu saabudes lisatakse kollasemat tooni, imiteerides päikeseloojangu valgust maal, mis võimaldab valmistuda kosutavaks ööuneks. 

Meerhof
Meerhof
Meerhof_ valgustus
Erinevad valgusreziimid

 

Enne “Targa maja lahenduse” teostust on oluline välja valida kasutatav juhtimissüsteem. Valgustit ostes tuleb müüjale alati teada anda, kas valgusti peab olema juhitav ja kui jah, siis kuidas.

Valgusti juhtimine eeldab ka juhtimisvalmidusega toodet. Hilisem soov valgustit juhitavaks muuta, ei pruugi iga valgusti puhul võimalik olla.

 

Tasub teada, et DALI ( digitaalne valgustuse) juhtimine eeldab alati 5- soonelist kaabeldust, kuid olemas on ka teisi võimalusi, mida saab 3- soonelise kaabelduse korral kasutada. Valgustit ostes tuleb seda müüjaga alati koos täpsustada.

 Valgustite juhitavus teeb valgustussüsteemi ostes kallimaks, kuid võimaldab luua valgustusolukordi vastavalt meeleolule ja märkimisväärselt energiat säästa.

Soovitud valgustusolukorrad on võimalik eelhäälestada nii, et käsitsi midagi ise ei peaks juhtima. Eelhäälestatud olukordadesse saab kas seintele paigaldatud juhtimispaneelide või nutiseadmete abil mistahes hetkel sekkuda ning neid kas ajutiselt või jäädavalt muuta.

RGB või RGBW võimekusega valgustit hankides peab valgusti juhtimisvõimekus vastama valitud juhtimissüsteemile.

 

Valgust juhitakse ka vannitoas

Käesoleval juhul kasutati DALI süsteemiga ühilduvaid eriti kitsaid Intra profiilvalgusteid Kalis  65 C SOP ning timmitavat DALI liiteseadet ( DALI DIM trafo 1800 lm 26 W 830, IP43).

 

 

Vannitoa valgustus

Selles Kalis seerias on saadaval erineva värviesitusega variante, sh ka CRI > 90 ning valguse värvsustemperatuuriga 2700 K- 6500 K.

 

 

Karniisivalgustus siin kodus on lahendatud mitmeti.

Karniisivalgus loob meeleolu, toob esile kardina tekstuuri ja värvi

Karniisvalgus akna või kardina kohal võib täita erinevaid funktsioone. Akna kohal ülalt alla suunatav valgusvoog tekitab “valguskardina”, mis ei luba võõrastel pilkudel õuest tuppa piiluda.

Kardina kohal olev valgustuse eesmärk võib olla kanga tekstuuri, läike või värvi esiletoomine.

 

Karniisivalgustus kardina kohal ja seinasoklis LED riba

 

 

Uudne valgussokkel 

Uudne lahendus on LED profiilide kasutamine seinte all ääres, kus seinad on piltlikult justkui õhku hõljuma tõstetud tekitades huvitava müstilise tunde. Tehniliselt on seina alla asetatud alumiiniumprofiil, LED riba  (19,2 W/m) koos hajutiga, mis aitab  diskreetselt valgustada põrandat  ja samas markeerib seinu.

Selline valgussokkel on hea markeerimisvalgusena pimedal ajal. Ja RGB valgus võimaldab luua erinevaid valgusvärve.
Tasub teada, et LED riba paigaldatakse alati leedriba võimsusega vastavasse alumiiniumprofiili, et leed saaks piisava jahutuse.

 

Valgussoklina seinte all ääres LED ribad alumiiniumprofiilis
RGB ga juhitav valgusokkel nüüd punane

 

 

Erinevat tüüpi valgustite oskuslik miksimine

LED ribad laes seinte lähedal

LED ribad laes seinte lähedal on mõeldud seina tekstuuri välja toomiseks. Selle kodu koridoris on disainerid loonud huvitava mittetasapinnalise nurgelise seina, kus valgusriba koos Oty light POP 01 süvisvalgustitega on valgusmänguliseks maailmaks muutunud.

 

Süvisvalgusti Otylight PoP
Oty light süvisvalgusti POP

See räigusevaba valgusti POP 01 annab pehme valguse, sest LED valgusallikas on sügavale peidetud ega riiva silma.

Valgusti on süvistatud kipsi selleks eraldi tellitava raami sisse.

Tänu kõrgele värviesitusele (CRI >90) ja soojale toonile 3000 K lööb see värvid särama nagu seda tegid ajalukku läinud hõõg- ja halogeenlambid.

 

 

Miksitud on peidetud valgus, suund ja hajus valgus

 

Öine turvaline valgustus

Hämar punane öövalgus WC-s on valitud vähem äratava lainepikkusega, mis võimaldab peale tualetis käimist kiiremini taas uinuda. Sügavpunasel valgusel on väiksem mõju unehormooni vereringes peatamisel võrreldes muu valgusspektriga.

 

 

innovaatiline kodu
Valgustid Tootjalt Flexa lighting

Niiskuskindlad (IP65) valgustid jäävad silmale pea nähtamatuks oma väikese mõõdu tõttu. Sellist funktsiooni soovides tuleb valida DALI liiteseadisega valgusti, mis võimaldab valgusti sellisele  personaalsele reziimile panna (siinjuhul punasele toonile).

Siin on kasutatud Flexa Lighting valgusteid Zero R2 ja  Selene.

 

See ilma äärteta äärmiselt nägus väikesemõõduline süvisvalgusti Zero R2 ( läbimõõt 3 cm ja süvistussügavus 5,5 cm, punane valgus 10*) on lihtsasti kinnitatav ja süvistatav. Saadaval erineva kaitseastmega.

Siin kasutati pritsmeniiskuskindlat IP  44 varianti.

 

FlexaLighting valgusti Selene on minimalistliku joonega servaga  2 W süvisvalgusti, mis sobib hästi aktsentvalguseks. Siin kasutatud variant on 2 W, 3000 K, 133 lm. Süvistamiseks tuleb kasutada lisaks süvistuskasti. Seda valgustit saab juhtida. Siin kasutatud hämardatavana.

 

 

Funktsionaalne köögivalgustus

Oty light süvisvalgustid, katuseakent immiteeriv valgusti ja muu mööblis olev valgustus
LedsC4 seinavalgusti Invisible laua kohal

 

 

Magamistoa valgustus

 

 

Seinavalgusti Sky Fall firmast Studio Italia Design

 

Video on loonud Kodusaade mai, 2020

Sisekujundajad: JanKen Wisespace

Fotod :Juta Kübarsepp, Jan Ken 

 

Uued 2020 aasta modernsed valgustid

Trendikad laevalgustid leiab Nova Luce valikust. 

Mida tasub teada õuevalgustite ostmisel?

KARMAN_DHARMA

Kuidas saada aeda head valgust?

Nõuandeid aia valgustamiseks.

Õuevalgusteid võiks tinglikult jagada statsionaarseteks ja teisaldatavateks. Milliseid endale valida, sõltub meie vajadustest ja valgustuse funktsioonist. Eesmärke saab olla mitmeid- kas soovime markeerimisvalgust, kindla õueala valgust, turvalisuse tagamiseks sissepääsude ja väravate valgustamist, turvakaamerate välja valgustust, fassaadi, terassi või emotsiooni valgust.

Vastavalt funktsioonile saab valida erineva kõrgusega pollar- ja postvalgusteid, pinnasesse süvistatavaid valgusteid, suundvalgusteid, fassaadivalgusteid ja teisaldatavaid valgusteid.

Loe edasi

Niiskuskindlad vannitoa valgustid leiate Elstead valikust.

Hinnaklass sama soodne Astro valgustitega.Valik suur.

Seina- ja laelambid ning süvisvalgustid kombineeritult peidetud Led valgustusega on vannitoa valgustamise aluseks.

Vannitoa valgustite valikul jälgige nende valgustite niiskuskindlust.

Seda näitab IP-kaitseaste. Mida suurem on IP väärtus, seda kaitstum on valgusti vee eest.

Lisaks IP väärtusele on niisked ruumid jagatud ka tsoonideks ning igas tsoonis kehtivad valgustite niiskuskindluse astmele erinevad nõuded.

Tsoonid vannitoas
Niiskuskindlus erinevates tsoonides

Huvi korral loe veel:

Inspiratsiooni vannitoa valgustamisel

ja 

Ideid vannitoa valgustamisel

50 inspireerivat pilti terassi valgustamiseks

Üks pilt räägib rohkem kui 1000 sõna.

 

terass 16

Statsionaarne kujundusvalgus loob meeleolu. Terassi põrandavalgsutid markeerivad käiguteed. Suundvalgustiga valgustatakse puud. Kasuta IP 44 valgusteid

terass 14

Vinatge valgustid on praegu populaarsed.Leia siit erinevaid õuevalgusteid.

terass 18

Meie kliimasse sobivad hästi teisaldatavad valgustid. Mugav talveks tuppa tõsta.

Loe edasi

Aasta Kodu 2019 parim valguslahendus on selgunud

Ajakirja Kodukiri konkursil Aasta Kodu jagas Hektor Light 650 eur preemia kõige paremini valgustatud kodule.

Palju õnne, perekond Rohi Tabasalust!

Kiitus pererahvale läbimõeldud valgustamiseprojekti eest. Hea tulemus nõuab eelnevat planeerimist.

Selline mitmekülgne valgustite kasutus võimaldab ruumi nii head üldvalgust kui ka mängulisust erinevate tsoonide väljavalgustamiseks ja õdusa meeleolu loomiseks.

Oskuslikult on kasutatud nii peidetud valgust süvisvalgustite näol trepikojas markeerimaks trepiastmeid kui ka minimalistlikke pinnapealseid spot-valgusteid, mis oma tagasihoidliku lihtsa disainiga sobituvad hästi avatud ruumides teiste valitud ripp- ja siinivalgustitega.

 

Aasta_kodu_2019
Kombineeritud valgustamine süvis-ja laevalgustitega

Siinid on avatud ruumide korral hea variant kogu ruumi ühtlasemaks valgustamiseks.

See köök- söögituba on hästi üldvalgustatud. Suunatavaid spot-tüüpi valgusteid siinil saab suunata vastavalt vajadusele ja samas pole muret, kuhu on juhe laest välja toodud, siinide hargnemise saab plaanida täpselt vastavalt konkreetsele ruumile.

 

Aasta Kodu 2019 Siinid_köögis
Oskuslik siinivalgustite kasutamine

Söögilaua kohal on ideaalne vaid valgust alla valgustav valgusti, mis ei lase lauale tekkida liigseid varje, et seal olevat toitu istudes nautida.

 

Aasta_kodu_2019_parim_valguslahendus
Lauale suunatud valgus annab toidule ilme ja loob õdusa meeleolu

Magamistoas laes on alt kinnine valgusti, et valgus ei langeks voodis olijale otse silma, lugemiseks on oskuslikult valitud  liigutatavad suundvalgustid.

Aasta_Kodu_Parim_valguslahendus
Magamistoa valgustid on silmasõbralikud

Lastetoa laevalgusti on turvaline, purunemiskindel kangast valgusti. Võib arvata, et laste kasvades valgusvajadus kasvab, siis siia ruumi saab kergesti lisavalgust tuua vaid põrandavalgusti lisamisega. Märkan, et pistikupesasid on teadlikult ka planeeritud siia ruumi.

 

Aasta_Kodu_2019_parim_valguslahendus
Turvaline lastetoa valgustus

Valgusti saab olla kui ruumi disainielement, selleks on siin elutoas olev suursugune põrandavalgusti, mis oma pehme voogamisega tasakaalustab interjööris läbivat skandinaavialikku puhast lihtsat joont. Samas täidab see põrandavalgusti ka funktsionaalset ülesannet, valgustab välja lugemiseks mõeldud puhkenurga ja loob meeleolu taustavalgust kumades.

 

Aasta_kodu_parim_valguslahendus
Mitmekülgne elutoa valgustus

Oskuslikult on valgustatud ka kaldlagedega ruumid, kasutades  selleks hoopis suund- ja seinavalgusteid.

 

Aasta_kodu_2019_parim_valguslahendus
Ala- ja ülavalgusega seinavalgustid aitavad ruumi valgustada

Valgustite valik on maitsekas, ruume ilmestavad ühtses värvigammas valgustid valgest mustani ja sinna vahele mahtuvad hallikad pooltoonid.

Kõik paistab olema suurepärases harmoonias ja on südamega loodud.

Tore on jagada parima valguslahendusepreemiat koju, kus kõik on silmasõbralikus valguses.

Pidulik auhindade üleandmine toimus 17. veebruaril 2020.

Konkurssi korraldas ajakiri Kodukiri. Auhindu jagus paljudele. Perekond Rohi saab kätte valguspreemia.

 

Kodukiri_Parim_valguslahendus_2019

Fotod: Priit Grepp