uudset valgustimaailmas 2007

Uudised Euroluce 2007

uudised messilt 2007 EuroluceOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAStyle: "fabbian bianco"OLYMPUS DIGITAL CAMERAuudised 2007 Euroluce messilt 6uudised 2007 Euroluce messilt 7OLYMPUS DIGITAL CAMERAuudised 2007 Euroluce messilt 9uudised 2007 Euroluce messilt 10OLYMPUS DIGITAL CAMERAuudised 2007 Euroluce messilt 12uudised 2007 Euroluce messilt 13uudised 2007 Euroluce messilt 14uudised 2007 Euroluce messilt 15uudised 2007 Euroluce messilt 16OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAuudised 2007 Euroluce messilt 19uudised 2007 Euroluce messilt 20Picture 165uudised 2007 Euroluce messilt 22uudised 2007 Euroluce messilt 23

1.Valgustid on pehme, ümara vormiga ning tohutu suured läbimõõdult

Tavapärased rippvalgustid paistavad välja lihtsad kuid suurejooneliselt suure mõõtmelised.

Kandilise moega valgustid on igal juhul nurkadest ümardatud, et anda juurde pehmust.

Samuti süvisvalgustid, mis harjumuspäraselt on olnud kandilised, omavad nüüd ovaalset kuju. Voolujoonelisus on antud ka tehnilistele moodulvalgustitele, mis igati painutatud ja kumerad.

2. Kiire tehnoloogia arendus LED ja RGB vallas lükkab tahaplaanile värviliste valgustite tootmise, sest saadava värvivahetusefektiga saavutatakse just sellist tooni valgusti nagu soovitakse ja seda võib muuta vastavalt vajadusele või meeleolule.

Kriimu-ja käimisekindlaid põrandaid pakutakse moodulitena, samas saab need siduda arvutiprogrammi või puldiga muutma oma värve ja näitama erinevaid liikuvaid tekste

3.2007 a. messil võis näha enam eriskummalisi vorme ja materjale. Ideedel oli lastud lennata. Kohati võis näha valgusteid nn. kerge kiiksuga või justkui deformeerunutena. Kuuldus arvamus, et valgustid on kohati kaotamas juba esteetilist ilu ja otstarbekat funktsionaalsust, pidas mõneti paika.

4. Ornamentika püsib, kuid nüüd enam valgusti kuplite sees kui kangaskuplite peal. Ja seda kas akrüülikule lisatud või lausa kipsist käsitööna välja maalitud.

5. Erinevate materjalide miksimine omavahel.

Messil tuldi välja 24 uue materjaliga. Valgustite puhul uudsena mõjusid tsemendi ja karbonibaasil loodud materjal. Betoonist valgusti või mustast karbonist ja fiiberkarbonist või hoopis auto rattakummitaolisest materjalist valgustid mõjusid väärikana. Loomisele aitasid kaasa kipsi kasutamine ja erinevad polümeerid. Viimased teevad valgustid purunemis- ja löögikindaks ja annavad samas kergust ja õhulisust.

Valgustid on justkui vetruvad, hästi keeratavad ja pööratavad. Firma Flos disainis valgusti aga hoopis metallliistudest.

Tavapäratu oli ehk sepise ja kristallide ühendamine valgustis, kuid uudsuse moment oli tabatud.

6.Võidukana tunnevad end värvid must ja valge.

Seda adus nii kodu- kui tehniliste valgustite osas. Julgustati lakke panema musti ja valgeid plaatmoodulsüsteemi kui seinale musta värvi karniisvalgusteid.

Kahe klassikalise värvi kontrasusele oli loodud erinevaid valgusteid.

 7. Vana hea uuekssünd valgustites.

Snitti on võetud taas 60.ndatest ja 80.ndatest kasutades vanu vorme uute materjalide ja pinnakatetega.

Allikas : Hektor-Light  ajakiri Intrejöör, Sisustaja, Diivan  jt

Liitu uudiskirjaga